a Campionii Naţionali ai Europei - 2014 b

home

  Nume Ţară data Club Rang Rating Turnee Loc
1. Ilja Shikshin Rusia 22.11 16Kz 7d 2755 189 5
2. Lisy Pavol Slovacia 07.05 DoSt 7d 2685 187 10
3. Mateusz Surma Polonia 22.12 Dzim 7d 2665 169 13
4. Cristian Pop Romania 01.09 CSRB 7d 2661 198 15
5. Artem Kachanovskyi Ucraina 29.11 Rivn 7d 2640 121 16
6. Pal Balogh Ungaria 06.12 Debr 6d 2621 193 19
7. Ondrej Silt Cehia 05.09 AKun 6d 2597 349 34
8. Victor Lin Austria 21.12 Go7 6d 2574 150 42
9. Lukas Kraemer Germania 21.09 BN 6d 2556 86 47
10. Merlijn Kuin Olanda 11.01 Amvn 6d 2559 130 48
11. Juri Kuronen Finlanda 12.11 eGo 6d 2548 60 51
12. Benjamin Papazoglou Franța 11.10 35RE 6d 2530 107 60
13. Lazar Manojlovic Serbia 12.12 KRGa 5d 2465 92  
14. Jonathan Lidor Israel 01.11 TAv 4d 2461 17 100
15. Leon Matoh Slovenia 05.10 NoMe 5d 2427 106 126
16. Kay Andrew Anglia 24.05 Bmhm 4d 2413 62 151
17. Uffe Rasmussen Danemarca 16.05 KGK 4d 2359 46 219
18. Alessandro Pace Italia 08.12 Roma 3d 2339 55 254
19. Mijodrag Stankovic Bosnia 22.06 NiSt 5d 2323 125 252
20. Ozgur Degirmenci Turcia 30.11 Ist 3d 2290 56 344
21. Miguel Castellano Spania 08.12 NamB 3d 2260 58 417
22. Jakob Bing Suedia 30.05 Karl 3d 2252 36 442
23. Sebastien Koch Elveția 05.04 Kogo 2d 2244 61 461
24. Giedrius Tumelis Lituania 06.12 Kaun 2d 2243 34 464
25. Lovro Furjanic Croația 07.09 Karl 2d 2229 86 534
26. Jonas Egeberg Norvegia 19.10 Grim 2d 2178 24 622
27. Bram Vandenbon Belgia 15.03 Gent 1d 2089 14 918
28. Cristovao Neto Portugalia 18.10 Por 1d 2057 31 1037
29 Miroslav Gospodinchev Bulgaria 22.09 Varn 1k 2047 2 1089
30 Dmitrij Kravchenko Latvia 31.05 GSnt 2k 1836 12 1845
31. Roussos Nicholas Cipru 23.11 Nico 3k 1772 36 2026
                 
                 
 

Observaţii:

1.

Formula de Finală "în opt" este practicată în șase ţări: Germania, Franţa, Anglia, Ucraina, Polonia, România. Se mai ţine în şase (Finlanda, Ungaria, Austria, Croația), în zece (Belgia, Bulgaria) sau 16 (Rusia, Olanda), în rest este un Open de nivel naţional