HomeHomeCalendar Competițional CSRB - 2012 cc13

 

 
data
Competiții interne
 locație 
1.      
2.
06-08.01
Cupa României - preliminarii
Drobeta
3. 14-15.01 C. N. Veterani C.S.R.B.
4.
20-22.01
Cupa României - preliminarii
Drobeta
5.      
6. 04-05.02 Campionat I, deschidere C.S.R.B.
 
MPRB 3.2
Giarmata
7. 11-12.02
C. N. Perechi
Timișul de Sus
8.      
9.      
10. 10.03 Concurs de go Rapid, clasa C C.S.R.B.
11. 10-11.03 C. N. Feminin (amînat) C.S.R.B.
12.      
13. 20-26.03 Campionat I, baraje - Final C.S.R.B.
14. 30-01.04
Cupa Shusaku
Tg. Mureș
15. 06-12.04
CN Juniori (12,16 ani)
București
16.  
17. 20 aprilie Campionat I, etapa a 2-a, R1 C.S.R.B.
21-22.04
CN Seniori - Semifinala
București
18. . . .
19. 05-06.05
Cupa Walter Schmidt
Timișoara
20.     .
21.      
22. 26-27.05
MPRB 3.3
Sibiu
27-31.05 Campionat I, etapa a2-a, baraje - Final C.S.R.B.
23. 01-03.06
CN Juniori (18 ani)
Brăila
24. 09-10.06
MPRB 3.4
Galați
25.      
26. 24-30.06
CN Seniori - Finala
Mangalia
27.      
28. 05-08.07
CN Juniori (8,10,16 ani)
Bistrița
29.      
30. 21-22.07
MPRB 3.5
Brașov
31.      
32. 04-05.08 Cupa României 1/16 C.S.R.B.
33.      
34.      
35. 25-26.08 Cupa României, optimi C.S.R.B.
36

01-02.09

C.S.R.B.
37 08-09.09
MPRB 3.6
Tg. Mureș
08.09
C.S.R.B.
38. 15-16.09 Cupa României, sferturi C.S.R.B.
39. 22-23.09
CN Feminin
București
22.09
C.S.R.B.
40. 29-30.09
Cupa României – 1/16
Cluj-Napoca
29.09
C.S.R.B.
41. 05-07.10 Trofeul Shodan C.S.R.B.
06-07
Cupa României – Optimi
Cluj-Napoca
42. 13-14.10
MPRB 3.7
Oradea
43. 20-21.10
Cupa României, semifinale
Cupa României, sferturi
Brăila
Cluj-Napoca
44. 27-28.10 Cupa României, semifinale C.S.R.B.
45. 05-16.11 Cupa Ascig - cursuri București, ASE
03-04.11
Cupa României, semifinale
Cluj-Napoca
46. 10-11.11
C.N. Echipe
Brașov
47. 17-18.11 Cupa Ascig - Finala CSRB
48. 24-25.11    
49. 01-02.12
CSRB
50. 08-09.12
Campionat Județean de GO
Campionatul National de Tineret
Cluj-Napoca
51. 15-16.12 MPRB 4.1 C.S.R.B.
52. 22-23.12    
53. 29-30.12    
 
 
data
Competiții internaționale
 locație 
1.      
2.      
3.      
4.      
5.      
6. 04-05.02 27th Antony (40th Paris) Antony (FR)
7.      
8. 18-19.02 Go Seigen Tournament (ECup L3) Barcelona (SP)
9. 27-03.03 10th World Students Go OZA Tokyo (JP)
10. 03-04.03 The Confucius Cup (ECup L1) Dublin (IR)
11.      
12. 17-18.03 Open Ishi Go Club 2012 Lausanne (FR)
17-18.03 Nijmegen (ECup L3) Nijmegen(NL)
13.      
14.      
15.      
16. 12-15.04 17th European Youth Go Championship St.Petersburg (RU)
17. 21-22.04 XV Seville Tournament Sevilla (SP)
18. 29.04 Transatlantic Youth Match KGS
19. 05-06.05 Tartu Spring 2012 Tartu (EE)
20. 12-13.05 Strasbourg International Strasbourg (FR)
11-18.05 World Amateur Go Championships Guangzhou (CH)
21. 17-20.05 First Swiss GO Congress Lake Lucerne (CH)
17-20.05 41st Amsterdam (ECup level 5) Amsterdam (NL)
22. 22-05 7th Ing Cup Taipei (CH)
23. 02-03.06 European Pair Go Championships Lyon (FR)
24.      
25. 16-17.06 Takapotku Open (ECup level 2) Helsinki (FI)
26. 26-28.06 Kido Cup Hamburg (DE)
27. 28-01.07 Leksand Open Leksand (SE)
28.      
29. 15-21.07 World Youth Goe Championships Luo-Yang (CH)
30. 22-27.07 56th European Go Congress (week 1) Bonn (DE)
31. 30-04.08 56th European Go Congress (week 2) Bonn (DE)
32.      
33. 09-23.08 World Mind Sport Games Lille (FR)
34. World Mind Sport Games Lille (FR)
15-21.08 World Youth Goe Championship Luo Yang (CH)
35 25-26.08 Zurich Tournament (ECup L1) Zurich (CH)
36 01-02.09 Delft (ECup L3) Delft (NL)
37. 07-09.09 European Women's Go Championships Brno (CZ)
07-09.09 Brno Tournament (ECup level 4) Brno (CZ)
38.      
39.      
40. 27-30.09 European Iwamoto Memorial Amstelveen (NL)
41.      
42.      
43.      
44. 27-28,10 Gothenburg Gothenburg (SE)
27-28,10 Brussels (ECup L4) Brussels (BE)
45. 03-04.11 International Amateur Pair Go Champs Tokyo (JP)
46.      
47.      
48. 25-30.10 KPMC International Amateur Baduk Champs Gwangju (KR)
49.      
50.      
51. 12-19.12 World Mind Games Beijing (CH)
52.      
53. 28-31.12 London Open Go Congress Londra