Home Membri Evenimente Istorie Statistică Concurs Rapid Cursuri Bibliotecă Home

Calendar Competiţional CSRB - 2017

     
 
 
data
Competiţii interne
Finanțare
 locaţie 
1.

07-08/01


 


2.

14-15/01

Sunjang Baduk 1.1   CSRB

MPRB 7.2 - anulat

 

Drobeta

3.

21-22/01

C N de Go – Veterani

 

CSRB

4.

28-29/01

     
5.

30-31/01

     
6.

04-05/02

     
7.

06-12/02

CN Feminin + CN Perechi + Open   Vatra-Dornei
8.

18-19/02

 

 

 

9.

25-26/02

     
10.

04-05/03

     
11.

11-12/03

MPRB 7.3 - anulat

 

Tg. Mureș

12.

18 / 03

Concurs de club „Rapid” 2.1   CSRB
13.

25-26/03

Grand Slam Qualification+MPRB 7.2 800 Cluj-Napoca
14.

01-02/04

 

 


15.

08-09/04

     
16.

15-16/04

     
17.

22-23/04

     
18. 29-30/04 CN Tineret + CN Juniori 2000+2000 Băile Felix
19. 06-07/05      
20.

13-14/05

MPRB 7.3

 

Bistrița

21.

20-21/05


 


22.

27-28/05

     
23.

03-04/06

CN Go Seniori – Semifinala 1000 Mioveni
24.

10-11/06

MPRB 7.4

 

Sibiu

25.

17-18/06

     
26.

19-25/06

CN Seniori – Finala + cantonament 5000+3760
Mamaia
27.

01 / 07

Concurs de club „Rapid” 2.2   CSRB
28.

08-09/07

     
29.

15-16/07

     
30.

23-24/07

     
31. 29-30/07      
32. 05 / 08      
33.

12-13/08

MPRB 7.5   Vatra Dornei
34.

19-20/08

Cupa Walter Schmidt   Timișoara
35.

26-27/08

Concurs de club „Rapid” 2.3   CSRB
36 02 / 09      
37 09-10 / 09 MPRB 7.6   Timişoara
38.

16-17/09

Semifinala Cupei României   CSRB
39.

23-24/09

Finala Cupei Romaniei   Craiova
40.

31-01/10

     
41.

07-08/10

MPRB 7.7   Oradea
42.

14-15/10

Trofeul Shodan

300

CSRB?

43.

21-22/10

     
44.

28-28/10

     
45.

04 / 11

Concurs de club „Rapid” 2.4   CSRB
46.

11-12/11

     
47.

18-19/11

     
48.

25-26 /11

     
49.

02-03/12

CN de Go - Echipe - finala 300  
50.

09-10/12

MPRB 9.1

 

CSRB

51.

16-17/12

     
52.

23-24/12

     
 
 
data
Competiţii externe
 locaţie 
1.

07-08/01



2.

17 / 01

PGETC <R5> România - Rusia

2 - 2

3.

21-22/01

   
4.

28-29/01

Olomouc International Tournament Olomouc, CZ
5.

30-31/01

   
6.

08-10/02

2nd European Pro Championship St Petersburg,RU
7.

11-12/02

Weiqi Cup Of Consulate General Of China St Petersburg,RU
  14 / 02 PGETC <R6> România - Franța 2 - 2
8..

18-20/02

European Youth Go Championships Grenoble, FR

17-20/02

1st Ellie Cup
9.

25-26/02

Grand Slam Qualification Cluj-Napoca
10.

03-05/03

Confucius Cup (Irish Open) Dublin, IE
  07 - 03

PGETC <R7> România - Ungaria

2 - 2
11.

11-12/03

Helsinki Open tournament Helsinki , FI
12.

18-19/03

OPEN GO TOURNAMENT NIŠ, RS
    Bonner Go-Turnier Bon, DE
13.

28 / 03

PGETC <R8> România - Cehia 3-1
14.

01-02/04

European pairgo championship (1500) Strasbourg, FR
15.

08-09/04

EPFL tournament Lausanne, CH
16.

15-16/04

45ème Tournoi International Paris, FR
17.

22-23/04

Korean Ambassador Cup Prague, CZ
18. 29-30/05 Grand Slam Berlin, DE
  09 - 05 PGETC <R9> România - Germania
3-1
19. 06-07/05    
20.

13-14/05

   
21.

20-21/05

Strasbourg international tournament Strasbourg, FR
22.

27-28/05

Amsterdam International Go Tournament Amsterdam.NL
23.

03-04/06

   
24.

02-09/06

WAGC (2000) Guiyang, CN
25.

15-18/06

International Tournament+Pro Calification Vienna, AT
26.

24-25/06

   
27.

01-02/07

   
28.

08-09/07

   
29.

15-16/07

Pardubice Festival+Pro Calification Pardubice, CZ
30.

22-24/07

61st European Go Congress (8000) Oberhof, DE
31. 29-30/07
32. 05-06/08
33.

12-13/08

   
34.

19-20/08

European Women's Championship (500)
 
35.

26-27/08

   
36 02-03/09 Moravian Open Brno.CZ
37 09-10/09 European Student Championship Budejovice.CZ
38.

15-16/09

Grand Slam Warsaw Varșovia, PL
39.

23-24/09

   
40.

31-01/10

   
41.

07-08/10

   
42.

14-15/10

   
43.

21-22/10

   
44.

28-28/10

   
45.

04-05/11 ?

KPMC (1000) Coreea
46.

11-12/11

   
47.

18-19/11

   
48.

25-26 /11

   
49.

02-03/12

   
50.

09-10/12

   
51.

16-17/12

   
52.

23-24/12