Home Membri Evenimente Istorie Statistică Campionat Cursuri Bibliotecă Home

Calendar Competiţional CSRB - 2016 calendar 2016

     
 
 
data
Competiţii interne
 locaţie 
1.

02-03/01



2.

09-10/01



3.

16-17/01

   
4.

23-24/01

Campionatul Naţional de Go – Veterani

CSRB - (foto)

5.

30-31/01

MPRB 7.2

Drobeta

6.

06-07/02

   
7.

13-14/02

CN Feminin + CN Perechi
Busteni
8.

20-21/02

 

 

9.

27-28/02

   
10.

05-06/03

MPRB 7.3

Timișoara

11.

12-13/03

   
12.

19/03

Concurs de club „Rapid” 1.1 CSRB
13.

27-27/03

   
14.

02-03/04

 


15.

09-10/04

   
16.

16-17/04

CN Tineret Braila
17.

23-24/04

   
18. 30-01/05    
19. 07-08/05

MPRB 7.4

Bistrița

06-08/05

CN Juniori Cupa Regelui

Bucuresti

20.

14-15/05

   
21.

21-22/05



22.

27-29/05

CN de Go Seniori – Semifinala Bucureşti
23.

04-05/06

   
24.

11-12/06

MPRB 7.5

Sibiu

25.

18-19/06

   
26.

26-03/07

CN Seniori – Finala + cantonament Mangalia
27.

02-03/07

   
28.

09-10/07

   
29.

16-17/07

Concurs de club „Rapid” 1.2 CSRB
30.

23 / 07

   
31. 30-31/07    
32. 06-07/08    
33.

13-14/08

 

 
34.

20-21/08

MPRB 7.6 Vatra Dornei
35.

27-28/08

   
36 03-04/09

 

 

37 10-11/09    
38.

16-17/09

   
39.

24-25/09

Finala Cupa Romaniei Craiova
40.

01-02/10

   
41.

08-09/10

MPRB 7.7 Oradea
42.

15-16/10

Trofeul Shodan

CSRB

43.

22-23/10

   
44.

29-30/10

   
45.

05 / 11

Concurs de club „Rapid” 1.3 CSRB
46.

12-13/11

 

 

47.

19-20/11

   
48.

26-27 /11

   
49.

02-04/12

CN de Go - Echipe Voluntari
50.

10-11/12

MPRB 8.1

CSRB

51.

17-18/12

   
52.

24-25/12

   
 
 
data
Competiţii internaţionale
 locaţie 
1.

02-03/01



2.

05-12/01

   
3.

19 / 01

PGETC R4 (Franța) IGS
4.

23-24/01

   
5.

30-31/01

   
6.

09 / 02

PGETC R5 (Ucraina) IGS
7.

13-14/02

   
8 25.01-3.3 IMSA Elite Mind Games Huai'an (CN)
8.

23-24/02

14th The World Students Go Oza Tokyo (JP)
9.

01 / 03

PGCETC R6 (Cehia) IGS
10.

05-06/03

Qualification EGF-Professionals Baden-Baden (DE)
04--06/03 Irish open - Confucius Cup Dublin (IE)
11.

12-13/03

   
12. 19-20/03 Ishi Open Lausanne (CH)
12.

22 / 03

PGETC R7 (Suedia) IGS
13.

24-27/03

European Youth Go Championships Lake Palic (RS)
26-28/03 44th Paris Open Paris (FR)
14.

02-03/04

Grand Slam Qualification  
15.

09-10/04

European Pair Go Championships Brno (CZ)
16.

19 / 04

PGETC R8 (Rusia) IGS
17.

23-24/04

45th Prague Go Tournament Praga (CZ)
18. 28-01/05 2nd European Go Grand Slam Tournament Berlin (DE)
19. 05-08/05 Amsterdam Go Tournament Amsterdam (NL)

10/05

PGETC R9 (Olanda) IGS
20.

14-16/05

Kido Cup Hamburg (DE)
21.

20-22/05

   
22.

28-29/05

Vienna Tournament Viena (AU)
23.

03-10/06

World Amateur Go Championship Wuxi (CN)
24.

11-12/06

   
25.

18-19/06

   
26.

25-26/06

   
27.

02-03/07

   
28.

09-10/07

   
29.

16-17/07

   
30.

23-24/07

60th European Go Congress  
31. 30-31/07 Sanct Petersburg (RU)
32. 06-07/08  
33.

13-14/08

   
34.

20-21/08

European Women's Championship Bruxel (BE)
35.

27-28/08

   
36 02-04/09 Moravian Open Brno (CZ)
36 03-08/09 11th Korean Prime Minister Cup Buan (KR)
37 10-11/09    
38.

14-19/09

Gold Cup World Amateur Go Xiamen (CN)
39.

24-25/09

European Student Championship Amstelveen (NL)
27/09 PGETC R1 (Serbia) IGS
40.

01-02/10

   
41.

08-09/10

   
42.

18/10

PGETC R2 (Finlanda) IGS
43.

22-23/10

   
44.

29-30/10

   
45.

08/11

PGETC R3 (Israel) IGS
46.

12-13/11

   
47.

19-20/11

   
48.

29 /11

PGETC R4 (Ucraina) IGS
49.

03-04/12

International Amateur Pair Go Champs Tokyo (JP)
50.

10-11/12

   
51.

17-18/12

   
52.

24-25/12

   
 

 

   
* P.G.E.T.C. = Pandanet Go European Team Championship (calificări)