Home Membri Evenimente Istorie Statistică Campionat Cursuri Bibliotecă Home

Calendar Competiţional CSRB - 2015 calendar 2016

     
 
 
data
Competiţii interne
 locaţie 
1.

3-4 /01



2.

10-11 /01



3.

17-18 /01

   
4.

24-25 /01

Campionatul Naţional de Go – Veterani

CSRB - (foto)

5.

31-01 /02

 


6.

07-08 /02

   
7.

14-15 /02

Trofeul FRGo Junior Poiana Brașov
8.

21-22 /02

 

 

9.

28-01 /03

MPRB 6.2

Cluj Napoca

10.

7-8 /03



11.

14-15 /03

   
12.

21-22 /03

   
13.

28-29 /03

CN de Go - Perechi

Braşov

14.

04-05 /04

 


15.

11-12 /04

   
16.

18-19 /04

   
17.

25-26 /04

CN de Go – Feminin (anulat) Cluj Napoca
18. 02-03 /05

CN de Juniori sub 8 și sub 10 ani

Brăila

19.

09-10 /05



20.

16-17 /05

MPRB 6.3

Bistrița

21.

23-24 /05



22.

30-31 /05

CN de Go Seniori – Semifinala Bucureşti
23.

06-07 /06

MPRB 6.4

Sibiu

24.

13-14 /06

 

 

25.

20-21 /06

   
26.

22-28 /06

CN Seniori – Finala + cantonament Mangalia
27.

04-05 /07

Cupa României, optimi, 8-4kyu

CSRB

28.

10-12 /07

CN Juniori (sub 12,14,16,18 ani)

Bistriţa

29.

18-19 /07

   
30.

25-26 /07

 

 

31. 01-02/08    
32. 08-09/08    
33.

15-16 /08

Cupa României - semifinala (1-2dan)

CSRB
34.

22-23 /08

MPRB 6.5 Vatra Dornei
35.

29-30 /08

   
36 05-06 /09

 

 

37 12-13 /09    
38.

18-20 /09

European Student Go Championship Cluj-Napoca
39.

26-27 /09

   
40.

03-04 /10

Trofeul Shodan

CSRB

41.

10-11 /10

MPRB 6.6 Oradea
42.

17-18 /10

CN de Go – Tineret

Cluj Napoca

43.

23-25 /10

Finala Cupei Romaniei la Go Craiova
44.

31-01 /11

   
45.

07 /11

Concurs de club „Rapid”

CSRB

46.

14-15 /11

CN de Go - Echipe

Braşov

47.

21-22 /11

   
48.

28-27 /11

   
49.

05-06 /12

   
50.

12-13 /12

MPRB 7.1

CSRB

51.

19-20 /12

   
52.

26-27/12

   
 
 
data
Competiţii internaţionale
 locaţie 
1.

3-4/01



2.

10-11 /01

   
3.

17-18 /01

20 ian. – P.G.E.T.C. * - R 4 (Olanda)

IGS

4.

24-25/01

5.

31-01/02

4 febr. – P.G.E.T.C. - R 5 (Rusia)

IGS

6.

07-08/02

Confucius Cup (Irish Open)

Dublin (IE)

7.

14-15/02

   
8.

21-22/02

Go Seigen Tournament Barcelona (ES)

13th World Students Go Oza Champ

Tokyo (JP)

9.

28-01/03

03 martie – P.G.E.T.C. - R 6 (Cehia) IGS
10.

06-08/03

Qualification EGF-Professionals Pisa ( IT)
11.

12-15/03

European Youth Goe Champs

Zandvoort (NL)

12.

21-22/03

GO for Luzern 2015 Lucerna (CN)

7th Strasbourg International

Strasbourg (FR)

13.

28-29/03

24 martie - P.G.E.T.C.-R7 (Franța)

IGS

14. 03-06/04 Grand Slam Tournament Berlin (DE)

04-06/04

43 Paris International Tournament

Paris

15.

10-12/04

39 Swiss Championship

Boltingen (CH)

16.

18-19/04

   
17.

25-26/04

21-04 P.G.E.T.C. - R 8 (Ukraina) IGS
18.

02-03/05

44th Prague tournament (Bonus C) Praga (CZ)
19.

09-10/05

 


20.

14-17 /05

Amsterdam's go toernooi (Bonus B)

Amsterdam (NL)

European Pair Go Champ

Moscova (RU)

21.

23-25 /05

19 mai P.G.E.T.C. - R 9 (Polonia)
IGS

Kido-Cup

Hamburg (DE)

22.

30-31 /05

   
23.

05-12 /06

World Amateur Go Champs Bangkok (TH)
24.

13-14 /06

   
25.

20-21/06

 


26.

27-28 /06

   
27.

04-05 /07

 

Seul (KR)

28.

11-12 /07

European Women Champs

Olympos Kemer (TR)

29.

18-19 /07



30.

25-26 /07

59th European Go Congres
(Bonus A)


31. 01-02 /08

Liberec, CZ

32. 08-09 /08


33.

15-16 /08



34.

22-28 /08

32nd World Youth Goe Championships 2015

Harbin (CN)

35.

29-30 /08



36

05-06 /09

   
37

12-13 /09



38.

19-20 /09

   
39.

26-27 /09

   
40.

03-04 /10

29/09 P.G.E.T.C.-R1 (Finlanda) IGS
41.

10-11 /10

   
42.

17-18 /10



43.

24-25 /10

20/10 P.G.E.T.C.-R2 (Serbia) IGS
44.

31-01 /11

   
45.

07-08 /11

10/11 P.G.E.T.C.-R3 (Germania)

IGS

46.

13-15 /11

Go to Innovation

Berlin (DE)

47.

21-22 /11

Hungarian open Budapesta (HU)
48.

22-28 /11

Korean Prime Minister Cup Seul (KR)
49.

05-06 /12

Student Amateur Pair Go Champs

Tokyo (JP)

International Amateur Pair Go Champs

50.

13-14 /12

   
51.

20-21 /12



52.

27-28.12



 

 

   
* P.G.E.T.C. = Pandanet Go European Team Championship (calificări)