Home Membri Evenimente Istorie Statistică Campionat Cursuri Bibliotecă Home

Calendar Competiţional CSRB - 2014 calendar 2014

      descarcă în format PDF
 
 
data
Competiţii interne
 locaţie 
1.

4-5 /01



2.

11-12 /01



3.

18-19 /01

MPRB 5.2

Brăila

4.

25-26 /01

Campionatul Naţional de Go – Veterani

CSRB - (foto)

5.

1-2 /02

 


6.

05-07 /02

   
08-09 /02

MPRB 5.3

Botoșani

7.

15-16 /02

Campionatul Naţional de Go – Perechi

Brașov

8.

22-23 /02

MPRB 5.4 (anulat)

Giarmata

9.

1-2 /03



10.

8-9 /03



11.

15-16 /03

MPRB 5.5

Cluj Napoca

12.

22-23 /03

   
13.

29-30 /03

CN de Go – Feminin CSRB - (foto)
14.

5-6 /04

7-11 aprilie - Şcoala Altfel


15.

11-13 /04

CN de Go Juniori (12,16 ani)

Bucureşti

16.

19-20 /04

   
17.

26-27 /04

   
18. 3-4 /05    

3-4 /05

CN de Juniori sub 18 ani

Brăila

19.

10-11 /05



20.

17-18 /05

CN de Go Seniori – Semifinala CSRB Bucureşti
17-18 /05

MPRB 5.7

Bistrița

21.

24-25 /05



22.

31-1 /05



23.

7-8 /06



24.

14-15 /06

MPRB 5.8 (amînat)

Craiova

25.

21-22 /06

MPRB 5.8

Galați

Concurs Shodan (amînat)

Cluj-Napoca

26.

28-29 /06



27.

04-06 /07

CN de Go Juniori (sub 10 ani și sub 14 ani)

Bistriţa

28.

12-13 /07

   
29.

19-20 /07

MPRB 5.9

Braşov

30.

26.07 –
– 10.08

Al 58-lea Congres European de Go

Sibiu

31.
32.
33.

16-17 /08

   
34.

23-24 /08

MPRB 5.10

Vatra Dornei

35.

30-31 /08

Cupa României, 16-imi, 20-9kyu

CSRB

36 01-07 /09 CN Seniori – Finala + cantonament Mangalia
37 13-14 /09

MPRB 5.6 (amînat din 3-4 mai)

Sibiu

38.

20-21 /09

Cupa României, optimi, 8-4kyu

CSRB

39.

27-28 /09

CN de Go Juniori (sub 8 ani) Drobeta
40.

04-05 /10

C R, sferturi, 3-1kyu (comasată cu semifinala)

CSRB

41.

11-12 /10

   
42.

18-19 /10

CN de Go – Tineret

Cluj Napoca

43.

25-26 /10

Trofeul Shodan

CSRB

44.

01-02 /11

Cupa României - semifinala (1-2dan)

Cluj
45.

8-9 /11

MPRB 5.12

Oradea

46.

15-16 /11

CN de Go - Echipe

Braşov

47.

22-23 /11

Cupa României - semifinala (1-2dan) Drobeta

Cupa României - semifinala (3kyu-2dan)

CSRB
48.

29-30 /11

Campionatul Județean, Ediția a IV-a

Cluj-Napoca

49.

6-7 /12

Cupa României la Go – Finala

Craiova

50.

13-14 /12

MPRB 6.1

CSRB

51.

20-21 /12

   
52.

27-28.12

   
 
 
data
Competiţii internaţionale
 locaţie 
1.

4-5/01



2.

11-12 /01

38th Japanese Kisei + Open

Madrid (ES)

3.

18-19 /01

14 ian. – P.G.E.T.C. * - R 4 (Suedia)

KGS

4.

25-26/01

5.

1-2/02

4 febr. – P.G.E.T.C. - R 5 (Finlanda)

KGS

6.

8-9/02


7.

15-16/02

Irish Go Congres

Dublin (IE)

8.

22-23/02

Go Seigen Tournament Barcelona (ES)

Avalanche 2014

Oulu (FI)

25 febr. – P.G.E.T.C. - R 6 (Cehia) KGS
9.

1-3/03

European Youth Goe Champs

BognorRegis (UK)

10.

8-9/03



11.

15-16/03

18 martie – P.G.E.T.C. - R 7 (Rusia)

KGS

12.

22-23/03



13.

29-30/03

   
14.

5-6/04

Swiss Go Championship

Ascona (CH)

15.

11-13/04

8 aprilie P.G.E.T.C. - R 8 (Ukraina)


16.

19-21/04

42nd Paris International Tournament

Paris

17.

26-27/04



18.

2-4/05

European Pair Go Champ

Helsinki (FI)

19.

10-11/05

13 mai P.G.E.T.C. - R 9 (Ungaria)


20.

17-18 /05

Brabants Go Toernooi

Eindhoven (NL)

21.

24-25 /05

6th Strasbourg International +
+ European Pro Qualifications stage 1

(FR)

22.

31-1 /05

Amsterdam's go toernooi
+ European Pro Qualifications stage 2

(NL)

23.

7-8 /06

Kido-Cup

Hamburg (DE)

24.

13-15 /06

Go Seigen Tournament

Genova (IT)

25.

20-22 /06

Vienna International Go Tournament
+ European Pro Qualifications stage 3

Viena (AT)

26.

28-29 /06

European Women Champs

Kazan (RU)

27.

03-10 /07

World Amateur Go Champs

Seul (KR)

28.

12-13 /07



29.

19-20 /07



30.

26-27 /07



31. 02-03 /08



32. 09-10 /08



33.

16-17 /08



34.

23-24 /08



35.

30-31 /08



36

05-07 /09

13. International Go Cup

Brno (CZ)

37

13-14 /09



38.

17-22 /09

Korea Prime Minister Cup Seul, Coreea
39.

27-28 /09

European Students Go Champs Toulouse (FR)

Hans Pietsch Memorial 12

(DE)

40.

04-05 /10



41.

11-12 /10

7 oct. – P.G.E.T.C. - R 1 (Finlanda)

KGS

42.

18-19 /10



43.

25-26 /10

International Pair Go Champs

Tokyo (JP)

44.

1-2 /11

4 nov. – P.G.E.T.C. - R 2 (Suedia)

KGS

45.

8-9 /11



46.

14-16 /11

Go to Innovation

Berlin (DE)

47.

22-23 /11



48.

29-30 /11

25 nov. – P.G.E.T.C. - R 3 (Serbia)

KGS

49.

6-7 /12



50.

13-14 /12

SportAccord World Mind Games

Beijing (CN)

51.

20-21 /12



52.

27-28.12



 

28-31.12

41st London Open Go Congress

Londra
* P.G.E.T.C. = Pandanet Go European Team Championship (calificări)