Home Membri Evenimente Istorie Statistică Campionat Cursuri Bibliotecă Home

Calendar Competiţional CSRB - 2013 calendar 2014

      descarcă în format PDF
 
 
data
Competiţii interne
 locaţie 
1. 05-06/01    
2. 12-13/01 Campionat de Club II, etapa 1 C.S.R.B.
3. 19-20/01    
4. 26-27/01 Campionatul Naţional de Veterani C.S.R.B.
5. 02-03/02    
6. 09-10/02 Lu Pin, 5dan la CSRB C.S.R.B.
C. N. Perechi Timişul de Sus
7. 16-17/02    
8. 23-24/02    
9. 02-03/03 Hisao Takada, 5dan, la CSRB C.S.R.B.
10. 09-10/03 Campionat de Club II, etapa 2 C.S.R.B.
11. 16-17.03    
12. 23 / 03 Dragonul de Jad - Finala Mică C.S.R.B.
13. 30-31/03 MPRB 4.2 Cluj
MPRB 4.2bis Bacău
14. 06-07/04 1-5 aprilie - Şcoala Altfel
.
15. 11-14/04 CN de Go Juniori (12, 16ani) Şc. 179, Bucureşti
16. 20-21/04 Cupa Shusaku 2013 TgMures
17. 27-28/04 CN de Go – Feminin Sibiu
MPRB 4.3
18. 04-05/05    
19. 11-12/05 MPRB 4.4 Bistriţa
20. 18-19/05    
21. 25-26/05 CN de Go Seniori - Semifinala Bucureşti
22. 01-02/06    
23. 08-09/06 CN de Juniori sub 18 ani Brăila
24. 15-16/06 MPRB 4.5 Galaţi
25. 22-23/06    
26. 23-30/06 CN Seniori – Finala + cantonament Mangalia
27. 06-07/07    
28. 13-14/07 CN de Go Juniori (8,10,14) Bistriţa
MPRB 4.6 Braşov
29. 20-21/07    
30. 27-28/07    
31. 03-04/08    
32. 10-11.08 Cupa României 1/16 CSRB
33. 17-18/08    
34. 24-25/08 MPRB 4.7 Vatra Dornei
35. 31/8-1/9    
36 07-08/09 Cupa României, optimi, 8-4kyu CSRB
37 14-15/09 MPRB 4.8 Craiova
38. 21-22/09    
39. 28-29/09 Cupa României, sferturi CSRB
40. 05-06/10 calificări CN Echipe KGS
41. 11-13/10 Trofeul Shodan CSRB
42. 19-20/10 MPRB 4.9 Oradea
43. 21-26/10    
44. 26-27/10 CN de Go - Tineret Cluj
45. 31.10-8.11 Tabără Pierre de Coubertin Izvorul Mureșului
02-03/11 Cupa României, semifinala CSRB
46. 09-10/11 CN Echipe, finala Poiana Braşov
47. 16-17/11    
48. 23-24/11 Cupa ASCIG, ed. a 7-a CSRB
49. 30.11-1.12    
50. 07-08/12 Cupa României, Finala Sinaia
51. 14-15/12 MPRB 5.1 CSRB
52. 21-22/12    
53. 28-29/12    
 
 
data
Competiţii internaţionale
 locaţie 
1. 05-06/01    
2. 12-13/01    
3. 19-20/01    
4. 26-27/01    
5. 02-03/02    
6. 09-10/02 Barcelona Go Seigen (ECup Level 1) Barcelona, ES
7. 16-17/02    
8. 23-24/03    
9. 01-03/03 Irish Open Dublin, IE
10. 09-12/03 European Youth Goe Championships Budapesta, HU
11. 16-17.03    
12. 23-24/03    
13. 30-31/03 European Cup level 5 Paris, FR
14. 06-07/04    
15. 13-14/04 Linzer Go Turnier 2013 Linz, AT
16. 20-21/04    
17. 27-28/04    
18. 04-05/05    
19. 11-12/05 European Pair Go Championships +O Amsterdam, NL
20 18-25/05 Kido Cup Hambuirg, DE
20. 18-20/05 Swiss Go Championship Veyrier, CH
21. 25-26/05 5th Strasbourg International
Strasbourg, FR
22. 01-02/06    
23. 08-09/06 Takapotku Open (ECup level 2) Helsinki, FI
24. 15-16/06 International Go Tournament Viena, AT
25. 22-23/06    
26. 23-30/06    
27. 06-07/07    
28. 13-14/07    
29. 20-21/07    
30. 22-24/07 European Women Championships
Leksand (SE)
31. 27/07-11/08 Al 57-lea Congres European de Go
Olsztyn, PL
32.
33. 13-19/08 World Youth Goe Championships
Praga, CZ
34. 24-25/08    
35 31/8-6/9 CM Amatori Sendai, JP
36 07-08/09    
37. 17-15/09    
38. 21-22/09    
39. 27-29/09 Hans Pietsch Memorial
Istanbul Tournament (ECup level 1)
Budapesta, HU
Istanbul
40. 05-06/10    
41. 10-15/10 KPMC Gumi, Coreea
42. 19-20/10 ECup level 1 Odesa, UA
43. 21-26/10    
44. 26-27/10 Brussels Tournament  
45. 01-03/11 International Amateur Pair Go Tokyo, Japonia
29th Gothenburg Open  
46. 09-10/11    
47. 16-17/11    
48. 22-24/11 Go to Innovation Berlin, DE
49. 30.11-1.12    
50. 07-08/12    
51. 12-18/12 SportAccord World Mind Games Beijing, China
52. 21-22/12    
53. 28-29/12 London (ECup level 1) Londra, UK
  27 iulie - 9 august 2014 Al 58-lea Congres European de Go Sibiu