Home

Structura FRGo 2019

home

                       
  Birou Executiv  
Birou Federal
 Comisia de:
  Preşedinte
 
Structuri active/afiliate
18 / 22
                  Total Sportivi 2907
 
Preşedinte:
Tărîță-Cîmpeanu Elena-Otilia
    Avram Laura-Augustina    Antrenori  Cătălin Ţăranu   Sportivi activi 328
  Secretar:   Sotea-Bordea Dan George     Frățică Anton-Tiberiu    Arbitri  Iulian Toma      - Seniori M  
  Economist:       Gheţu George-Cristian    Competiţii ?     F  
          Ion Marius-Nicu    Cenzori ?      - Tineret/Juniori M  
          Pop Cristian-Gabriel    Disciplină   Dan Iugulescu     F  
          Ṣerban Mihai-Valentin    Apel  Ion Florescu      - Copii M  
          Taranu Petru Catalin    Juniori, feminin  Codrin Vasiloanca     F  
  Vicepreşedinte: Ilie Sebastian-Leonard     Tărîță-Cîmpeanu Otilia    Antidoping  George Chirila   Antrenori    
          Ilie Sebastiasn-Leonard         Instructori sportivi    
                  Arbitri    
                       

Competiţii 2019

        Campionate Europene        
     
                   
   Seniori, 21-28.07 Bruxel, Belgia    Feminin, 06-08.09, Trier, Germania    Echipe, 19-20.07 Moscova  
   1.
     1.      1.    
   2.
     2.      2.    
   3.      3.      3.    
               4.     
                   
  Copii (U12), 28.04-04.05 Moscova    Juniori (U16), 28.04-04.05 Moscova    Juniori (U20), 28.04-04.05 Moscova  
    1. Ovsiienko, Vsevolod UA     1. Shalneva, Virzhinia RU     1. Chernykh, Anton RU  
    2. Pishchalnikov, Artemij RU     2. Pittner, Arved DE     2. Fionin, Grigorij RU  
    3. Igonin, Alexej RU     3. Tu, Linh_Vu FR     3. Grigoriu, Elian_Ioan DE  
    7. Boldeanu, Dragos RO     5. Dobranis, Denis RO        
                   
                   
   Perechi, 25-26.05 Groningen, Olanda                
   1.                
   2.                
   3.                
                   
                   

        Campionate Mondiale        
                 
  Campionatul Mondial de GO     14th Korean Prime Minister Cup     The 36 th World Youth Goe Championship  
  30.05-07.06 Shimane, Japonia     31.08-06.09 Yeongwol - Coreea de Sud     29.07 - 03.08 Kuala Lumpur, Malaiezia  
                 
    1.       1.       1.  
    2.
      2.       2.  
    3.       3.       3.  
                 
                 
                 

 

      Campionate Naţionale      
               
             
 Seniori, 7-10 octombrie, Pitești    Feminin, 9-10 februarie , Vatra-Dornei    Echipe, 23-24 noiembrie Curtea de Argeș
 1.
     1.      1.  
 2.      2.      2.  
 3.      3.      3.  
               
               
 Tineret (U25), 5-8 iunie Brăila    Perechi, 7-8 februarie , Vatra-Dornei    Veterani, 19 - 20.01, Bucureşti
 1.      1.      1. Liviu Oprișan
Bucu
 2.      2.      2. Săndulescu Romulus CSRB
 3.      3.      3. Sora Sorin Crav
               
 Copii 3 (U8),----------------    Copii 2 (U10), ------------------    Copii 1 (U12),5-8 iunie Brăila
 1.      1.      1.  
 2.
     2.      2.
 
 3.
     3.      3.
 
               
 Juniori 3 (U14), -----------    Juniori 2 (U16), 5-8 iunie Brăila    Juniori 1 (U20), 5-8 iunie Brăila
 1.      1.      1.  
 2.      2.      2.  
 3.      3.      3.  
               


      Alte Concursuri      
               
         
Cupa României, 21-22.09 Cluj     Shodan, 12-13.10, București     Marele Premiu Radu Baciu, 11.1 - CSRB
  1.       1.       1.  
  2.       2.       2.  
  3.       3.       3.  
           
         
Număr total de concursuri     Participări semestrul I     Participări 2018