Home

Structura FRGo 2017 2014

home

                       
  Birou Executiv  
Birou Federal
 Comisia de:
  Preşedinte
 
Structuri active/afiliate
18 / 22
                  Total Sportivi 2735
 
Preşedinte:
Sorin Sora
    Sorin Sora    Antrenori  Cătălin Ţăranu   Sportivi activi 323
  Secretar: George Bordea        Arbitri  Iulian Toma      - Seniori M  
  Economist: Geta Ispas (martie)     Vasile Bunea
   Competiţii  Sorin Sora     F  
          George Chirila    Cenzori        - Tineret/Juniori M  
          Dan Iugulescu    Disciplină   Dan Iugulescu     F  
             Apel  Ion Florescu      - Copii M  
          Catalin Taranu    Juniori, feminin  Codrin Vasiloanca     F  
  Vicepreşedinte: ?        Antidoping  George Chirila   Antrenori    
                  Instructori sportivi    
                  Arbitri    
                       

Competiţii 2017

        Campionate Europene        
     
                   
   Seniori, 22.07-07.08, Oberhof, Germania    Feminin, 19-20.08, Odesa, Ucraina    Echipe, 22.07-07.08, Oberhof, Germania  
   1. Ilia Șikșin
RU    1. Mania Marz DE    1. Rusia    
   2. Mateusz Surma
PL    2. Natalia Kovaleva RU    2. România    
   3. Artem Kachanovskyi UA    3. Rita Pocsai HU    3. Ungaria    
   5. Pop Cristian
RO          4. Ucraina    
                   
  Copii (U12), 18-20.02, Grenoble, Franța    Juniori (U16), 18-20.02, Grenoble, Franța    Perechi, 01-02.04, Strasbourg, Franța  
   1. Klochikhin Ivan RU     1. Oscar Vazquez ES    1. Kovaleva - Surin RU  
   2. Stefan Rotarita RO     2. Valerii Krushelnytskyi UA    2. Zhao - Krämer DE  
   3. Polina Krushelnytska UA     3. Kim Shakhov RU    3. Shikshina - Shikshin RU  
          5. Denis Dobranis RO        
          7. Ionuț Arșinoaia RO        
                   
        Studenți 09-10.09, Budějovic, Cehia          
          1. Vashurov Alexandr RU        
          2. Hamrah Schayan AT        
          3. Bouette Valerian FR        
          8. Andrei Razvan RO        
                   

        Campionate Mondiale        
                 
  Campionatul Mondial de GO     Cupa Mondială de Go     Campionatul Mondial Studențesc  
  02-09 iunie, Guiyang, China     03.09.2016 - 09.09.2016, TBA, Coreea     22-26.02 Tokyo, Japonia  
                 
    1. Baoxiang Bai CN     1. ZHAO Yikang CN     1. Ozeki Minoru JP
    2. Sangbin Lee
KR     2. HSU Yong-Yu TP     2. Sanghyeop Lee USA
    3. Lai Youcheng CT     3. CHOI Kwang-Ho KR     3. Lou Yunxiao CN
    7. Cornel Burzo RO   18. Sorin Sora RO    15. Laura-Augustina Avram RO
                 
                 

 

      Campionate Naţionale      
               
             
 Seniori, 20.06-23.06, Constanța    Feminin, 09-11.02, Vatra Dornei    Echipe, 01-03.12, București
 1. Cristian Pop
CSRB    1. Laura Avram Bistrița    1. CS Atari Brăila
 2. Cornel Burzo Kisei    2. Adelina Sora Craiova    2. CS Radu Baciu București
 3. Dragoș Băjenaru CSRB    3. Gabriela Vlad Sibiu    3. CS Walter Schmidt Timișoara
               
               
 Tineret (U25), 23-24.04, București    Perechi, 09-11.02, Vatra Dornei    Veterani, 21-22.01, Bucureşti
 1. Denis Dobranis Bist    1. Adelina Sora -Pop Cristian      1. Sorin Sora
Craiova
 2. Darius Dobranis Bist    2. Mihaela Țăranu - Dragoș Băjenaru      2. Iulian Lungu Galați
 3. Gabriela Vlad Sibiu    3. Laura Avram - George Ghețu      3. Iulian Toma Brăila
               
 Copii 3 (U8), 29.04, Băile Felix    Copii 2 (U10), 29.04, Băile Felix    Copii 1 (U12),29.04, Băile Felix
 1. Matei Baldea Bistrița    1. Stefan Rotarita Botoșani    1. Ioan Alexandru Arsinoaia Tims
 2. Bogdan Negrea
Bistrița    2. Andrei Vieru CSOV    2. Antonia Stancu CSOV
 3. Darius Toloș
Caracal    3. Dragoș Boldeanu Braila    3. Maria Vasilescu CSOV
               
 Juniori 3 (U14), 29.04, Băile Felix    Juniori 2 (U16),29.04, Băile Felix    Juniori 1 (U18),29.04, Băile Felix
 1. Denis Dobranis Bist    1. Elian Grigoriu Galt    1. Darius Dobranis Bisttrița
 2. Alexandru Dogaru CSRB    2. George Gigoi CSOV    2. Gabriela Vlad Sibiu
 3. Mihaiu Andrei CSOV    3. Mircea Nitu Bucu    3. Catalin Beke Oradea
             


      Alte Concursuri      
               
         
Cupa României, 23-24.09, Craiova     Shodan, 14-15.10 , CSRB     Marele Premiu Radu Baciu, ediția a 8-a
  1. Cornel Burzo Baia Mare     1. Vlad Gabriela Sibiu     1. Adrian Nedan GOVS
  2. Cristian Pop CSRB     2. George Gigoi CSOV     2. Alexandru Acsinte GOVS
  3. Dan Cioată Bucu     3. Alexandru Filippi CSRB     3. Gabriel Ormoș GOVS
           
         
Număr total de concursuri 76   Participări semestrul I 608   Participări 2017 1203