Home

Structura FRGo 2016 2014

home

                  august 2015    
  Birou Executiv (27 iunie)  
Birou Federal
 Comisia de:
  Preşedinte
 
Structuri active/afiliate
18 / 22
          (din 27 iunie 2015)         Total Sportivi 2676
 
Preşedinte:
Sorin Sora
   Sorin Sora    Antrenori  Cătălin Ţăranu   Sportivi activi 259
  Secretar: George Bordea (01.02)    Robert Bud    Arbitri  Iulian Toma      - Seniori M 92
  Economist: (Gabriela Bulei)     Vasile Bunea
   Competiţii  Sorin Sora     F 4
    - Geta Ispas (martie)     George Chirila    Cenzori        - Tineret/Juniori M 12
          Dan Iugulescu    Disciplină   Dan Iugulescu     F 8
          Cristian Necula    Apel  Ion Florescu      - Copii M 110
          Catalin Taranu    Juniori, feminin  Codrin Vasiloanca     F 33
  Vicepreşedinte: Robert Bud     Codrin Vasiloanca    Antidoping  George Chirila   Antrenori   5
                  Instructori sportivi   21
                  Arbitri   17
                       

Competiţii 2016

        Campionate Europene        
     
                   
   Seniori, 22.07-07.08, St.Petersburg, Rusia    Feminin, 20-21.08, Bruxel, Belgia    Echipe, 22.07-07.08, St.Petersburg, Rusia  
   1. Ilia Șikșin
RU    1. Svetlana Shikshina RU    1. Ucraina    
   2. Ali Jabarin
IS    2. Natalia Kovaleva RU    2. Rusia    
   3. Lukas Podpera CZ    3. Rita Pocsai HU    3. Franța    
   6. Pop Cristian
RO    6. Laura Avram RO    4. România    
                   
  Copii (U12), 24-27.03, Pake Palic, Serbia    Juniori (U16), 24-27.03, Pake Palic, Serbia    Perechi, 09-10.04, Praga, Cehia  
   1. Ioan Arsinoaia RO     1. Vjacheslav Kajmin RU    1. Svetlana Shikshina / Ilya Shikshin RU  
   2. Virzhinia Shalneva RU     2. Valerii Krushelnytskyi UA    2. Rita Pocsai / Pal Balogh HU  
   3. Nikita Prikarev RU     3. Kim Shakhov RU    3. Manja Marz / Matias Pankoke DE  
          7. Denis Dobranis RO        
                   
                   
        Studenți 24-25.09, Amstelveen, Olanda          
          1.          
          2.          
          3.          
                   
                   

        Campionate Mondiale        
                 
  Campionatul Mondial de GO     Cupa Mondială de Go     Campionatul Mondial de Perechi  
  5-8 iunie, Wuxi, China     03.09.2016 - 09.09.2016, TBA, Coreea     03-04.12, Tokio, JP  
                 
    1. Baoxiang Bai CN     1.       1.  
    2. Kibaek Kim
KR     2.       2.  
    3. Chia Cheng Hsu CT     3.       3.  
    8. Cristian Pop RO            
                 
  Campionatul Mondial de GO - copii <12ani   Campionatul Mondial de GO - copii <16ani   Campionatul Mondial Studențesc  
  03-08.08, Tokyo, Japonia     03-08.08, Tokyo, Japonia     22-26.02 Tokyo, Japonia  
                 
    1. Wang Chuxuan CN     1.  Jiang Qirun CN     1. Ozeki Minoru JP
    2. Yeom Ji-Woong KR     2. Lin Yen-Chen
CT     2. Chung Chen-En CT
    3. Hino Shota JP     3. Ahn Dong-Jun KR     3. Wang Lin CN
    8. Ionuț Arsinoaia RO            
                 

 

      Campionate Naţionale      
               
             
 Seniori, 26.06-02.07, Olimp    Feminin, 11-14.02, Bușteni    Echipe 02-04.12, Voluntari
 1.Cornel Burzo
Kisei    1. Adelina Sora Craiova    1.  
 2. Dragoș Băjenaru CSRB    2. Gabriela Vlad Sibiu    2.  
 3. Cristian Pop CSRB    3. Mihaela Țăranu București    3.  
               
               
 Tineret (U25), 23-24.04, București    Perechi, 11-14.02, Bușteni    Veterani, 24-25.01, Bucureşti
 1. Darius Dobranis Bist    1.      1. Liviu Oprișan
Tims
 2. Elian Grigoriu Galt    2.      2. Mihai Liță Go-Vest
 3. Denis Dobranis Bist    3.      3. Iulian Toma Atari
               
 Copii 3 (U8), 23.04, București    Copii 2 (U10), 23.04, București    Copii 1 (U12), 23.04, București
 1. Stefan Rotarita Boto    1. Matei Mihai Brai    1. Ioan Alexandru Arsinoaia Tims
 2. Andrei Vieru
CSOV    2. Vochescu Alexandra Drob    2. Maria Vasilescu CSOV
 3. Alexandru Belu
CSOV    3. Mocofan Alexandru Drob    3. Daniel Dumitru CSOV
               
 Juniori 3 (U14), 23.04, București    Juniori 2 (U16), 23.04, București    Juniori 1 (U18),23.04, București
 1. Denis Dobranis Bist    1. Elian Grigoriu Galt    1. Darius Dobranis Bist
 2. George Gigoi CSOV    2. Gabriela Vlad CSOV    2. Alexandru Baileșteanu Drob
 3. Sebastian State Bucu    3. Mircea Nitu CSOV    3. Ovidiu Andrei Bălan Miov
             


      Alte Concursuri      
               
         
Cupa României, 24-25.09, Craiova     Shodan, 15-16.10 , CSRB     Marele Premiu Radu Baciu, ediția a 7-a
  1. Cornel Burzo MaMa     1. Ionuț Arsinoaia       1. Ionuț Arsinoaia Tims
  2. Sorin Sora Crav     2. Danut Carpinis       2. Adrian Nedan Sibi
  3. Lucian Corlan CSRB     3. Andi Bogaciev       3. Vasile Bunea Orad
           
         
Număr total de concursuri 59   Participări semestrul I 572 / 33   Participări 2016 1103