Home

Structura FRGo 2015 2014

home

                  august 2015    
  Birou Executiv (27 iunie)  
Birou Federal
 Comisia de:
  Preşedinte
 
Structuri active/afiliate
18 / 22
          (din 27 iunie 2015)         Total Sportivi 2669
 
Preşedinte:
Sorin Sora
   Sorin Sora    Antrenori  Cătălin Ţăranu   Sportivi activi 328
  Secretar: George Bordea (01.02)    Robert Bud    Arbitri  Iulian Toma      - Seniori M 92
  Economist: Gabriela Bulei     Vasile Bunea
   Competiţii  Sorin Sora     F 4
          George Chirila    Cenzori        - Tineret/Juniori M 12
          Dan Iugulescu    Disciplină   Dan Iugulescu     F 8
          Cristian Necula    Apel  Ion Florescu      - Copii M 139
          Catalin Taranu    Juniori, feminin  Codrin Vasiloanca     F 55
  Vicepreşedinte: Robert Bud     Codrin Vasiloanca    Antidoping  George Chirila   Antrenori   5
                  Instructori sportivi   21
                  Arbitri   17
                       

Competiţii 2015

        Campionate Europene        
     
                   
   Seniori, 28.07-08.08, Liberec, Cehia    Feminin, 11-12.07, Olympos Kemer, Turcia    Echipe, 24.07-25.07, Liberec, Cehia  
   1. Fan Hui
FR    1. Pocsai Rita HU    1. Ucraina    
   2. Ali Jabarin
IL    2. Kalsberg Elvina RU    2. Franța    
   3. Ilja Shikshin
RU    3. Kovaleva Natalia RU    3. Cehia    
   4. Thomas Debarre
FR    4. Avram Laura RO    4. România    
                   
  Copii (U12), 12-15.03, Zandvoort, NL    Juniori (U16), 12-15.03, Zandvoort, NL    Perechi, 15-18.05, Moscova, Rusia  
   1. Denis Dobranis RO     1. Vjacheslav Kajmin RU    1. Ilya Shikshin, Svetlana Shikshina RU  
   2. Arved Pittner RU     2. Valerii Krushelnytskyi UA    2. Alexandr Dinerchtein, Elvina Kalsberg RU  
   3. Virzhinia Shalneva RU     3. Stepan Popov RU    3. Pal Balogh, Rita Pocsai HU  
          4. Silvestru State RO        
                   
                   
  Casmpionatul European de Veterani     Studenți 19-20.09, Cluj, România          
   1. Viktor Bogdanov       1. Peter Marco HU        
   2. Thomas Kettenring       2. Viktor Lin AT        
   3. Rokuro Daimon       3. Mateusz Surma PL        
   4. Sora Sorin       8. Mihai Șerban RO        
                   

        Campionate Mondiale        
                 
  Campionatul Mondial de GO     Cupa Mondială de Go     Campionatul Mondial de Perechi  
  - 37th WAGC - 05.07-12.06, Bangkok, TH     10th Korea Prime Minister Cup 22-29 nov 2015     05-06.12, Tokio, JP  
                 
    1. Kim Changhun KR     1. Yuqing Hu CN     1. Coreea  
    2. Hu Aohua
CN     2. Heesu Kim KR     2. Japonia  
    3. Lai Jyun-Fu CT     3. Cristian Pop RO     3. Japonia  
    6. Cornel Burzo RO            
                 
  Campionatul Mondial de GO - copii <12ani   Campionatul Mondial de GO - copii <16ani   Campionatul Mondial Studențesc  
  22-28 august, Harbin (CN)     22-28 august, Harbin (CN)     23-27.02, Tokio, JP (13th World Students GO OZA)  
                 
    1. Wang Xinghao CN     1. Li Weijing CN     1. Su Guangyue CN
    2. Yu Henri Keanu
CT     2. Lai Jyun Fu
CT     2. Park Jong Wook
KR
    3. Won Jehoon KR     3. Kim Jeong Hyeon KR     3. Yeh Kang-Ting Taipei
    4. Bai Zherui CN     4. Aoki Hiratoka JP   16. Laura Avram RO
                 

 

      Campionate Naţionale      
               
             
 Seniori, 22-28.06, Mangalia    Feminin, 27-29.11, Drobeta- Tr. Severin    Echipe 27-29.11, Drobeta- Tr. Severin
 1. Cornel Burzo
Kisei    1. Tudosie Cătăina Drob    1. Drobeta  
 2. Cristian Pop CSRB    2. Alexandra Vochescu Drob    2. Go-Vest  
 3. Sorin Sora Crav    3. Maria Vasilescu CSOV    3. CSOV  
               
               
 Tineret (U25), 17-18.10, Cluj-Napoca    Perechi, 28-29.03, Braşov    Veterani, 24-25.01, Bucureşti
 1. Mihai Șerban Sakata    1. Adelina Sora - Cristian Pop CSRB    1. Petru Oancea
CSRB
 2. Ioan Arsinoaia W.Schmidt    2. Irina Davis - Lucretiu Calota Tengen    2. Liviu Oprișan CS 361
 3. Diana Mastan Bist    3. Andreea Pirvu - Lucian Corlan CSRB    3. Sorin Sora CS Oltenia
               
 Copii 3 (U8), 02-03.05, Brăila    Copii 2 (U10), 02-03.05, Brăila    Copii 1 (U12), 10-12.07, Bistrița
 1. Mihai Matei Atari    1. Ioan Alexandru Arsinoaia Tims    1. Dobranis Denis Bist
 2. Dragoș Boldeanu
Atari    2. Victor Smirnov Atari    2. Arsinoaia Ioan Alexandru Tims
 3. Andrei David Decu
Atari    3. Daniel Pascu Atari    3. Hordoan Andrei Bist
               
 Juniori 3 (U14), 10-12.07, Bistrița    Juniori 2 (U16), 10-12.07, Bistrița    Juniori 1 (U18), 10-12.07, Bistrița
 1. Dobranis Denis Bist    1. Grigoriu Elian Ioan Atari    1. Dobranis Darius Bist
 2. Grigoriu Elian Ioan Atari    2. Dobranis Darius Atari    2. Grigoriu Elian Ioan Atari
 3. Tudosie Catalina Bianca Drob    3. Dobranis Denis Bist    3. Dobranis Denis Bist
             


      Alte Concursuri      
               
         
Cupa României, 23-25.10, Craiova     Shodan, 03-04.10 , CSRB     Marele Premiu Radu Baciu, ediția a 6-a
  1. Cristian Pop CSRB     1. Lucian Orboiu CSRB     1. George Gînguță Sakata
  2. Cornel Burzo Kisei     2. Cătălin Doruș CSRB     2. George Chirilă CSRB
  3. Mihai Șerban Sakata     3. Rareș Ghioc CS361     3. Adrian Nedan Sibiu
           
         
Număr total de concursuri 64 (35)   Participări semestrul I 567   Participări 2015 1027