Home

Structura FRGo 2014 2014

home

                       
  Birou Executiv  
Birou Federal
 Comisia de:
  Preşedinte
 
Structuri active/afiliate
21/22
                  Total Sportivi 2550
 
Preşedinte:
Ion Florescu
   Ion Florescu    Antrenori  Cătălin Ţăranu   Sportivi activi 440
  Secretar: Marius Nicu Ion (01.02)    Iulian Dragomir    Arbitri  Lucreţiu Calotă      - Seniori M  
  Economist: Gabriela Bulei (01.03)    Bratu Cristian
   Competiţii  Iulian Toma     F  
         Ciora Gabriel    Cenzori        - Tineret/Juniori M  
         Ghețu George    Disciplină  Radu Botezat     F  
         Ghioc Constantin    Apel  Valeria Costea      - Copii M  
         Toma Iulian    Juniori, feminin  Mihai Şerban     F  
  Vicepreşedinte: Iulian Dragomir    Vîrtic Teodor    Antidoping  George Stihi   Antrenori   4
         Sora Sorin         Instructori sportivi   21
                  Arbitri   17
                       

Competiţii 2014

        Campionate Europene        
     
                   
   Seniori, 26.07-10.08, Sibiu, România    Feminin, 28-29.06, Kazan, Rusia    Echipe, 26.07-27.07, Sibiu, România  
   1. Fan Hui
FR    1. Dina Burdakova RU    1. Rusia    
   2. Alexandr Dinerstein
RU    2. Natalia Kovaleva RU    2. Cehia    
   3. Ilia Șikșin
RU    3. Ajgul Nureeva RU    3. Franța    
  11. Pop Cristian RO          4. Ucraina    
                   
  Copii (U12), 28.02-03.03, BognorRegis, UK    Juniori (U16), 28.02-03.03, Bognor Regis, UK    Perechi, 9-12.05, Amstelveen, Olanda  
   1. Vazquez Oscar ES     1. Alexandru Pitrop RO    1. Shikshina, Shikshin RU  
   2. Dobranis Denis RO     2. Fionin Grigorij
RU    2. Marz, Teuber DE  
   3. Pittner Arved DE     3. Kajmin Vjacheslav
RU    3. Kovaleva, Surin RU  
               6. Avram, Ghetu RO  
              11. Davis, Calota RO  
                   
  Go Rapid 27.07-08.08, Sibiu, România     Studenți 27-28.09, Toulouse, FR     Veterani 27.07-08.08, Sibiu, România    
    1. Wang Chen CN     1. Viktor Lin AT     1. Sorin Sora RO  
    2. Sui Zexiang CN     2. Mihai Șerban RO     2. Dmytro Yatsenko UA  
    3. Mateusz Surma PL     3. Johannes Obenaus DE     3. Jan Rueten-Budde DE  
    5. Cornel Burzo RO              
                   

        Campionate Mondiale        
                 
  Campionatul Mondial de GO     Cupa Mondială de Go     Campionatul Mondial de Perechi  
  - 35th WAGC - 03.07-10.07, Seul, KR     9th Korea Prime Minister Cup, Seul, KR     (25-26.10, Tokyo)  
        19-20 septembrie        
    1. Yi-Tien CHAN CT     1. Wei Tae-Woong KR     1. Coreea  
    2. Tae-woong WEI
KR     2. Hu Yuqing CN     2. China  
    3. Wang RUORAN CN     3. Vorawat Tanapatsopol TH     3. Japonia  
  38. Lucian CORLAN     23. Mihai Serban RO      
                 
  Campionatul Mondial de GO - copii <12ani   Campionatul Mondial Studențesc        
  13-19 august, Kuala Lumpur, Malaiezia     25-26.02, Tokio, JP        
                 
    1. Huang Mingyu CN     1. Wang Chen CN      
    2. Shih Ching Yao
TW     2. Yamikumo Tsubasa
JP      
    3. Moon Minjong KR     3. Chung Chen-En CT      
    7. Denis Dobranis RO            

 

      Campionate Naţionale      
               
             
 Seniori, 1-7.09, Mangalia    Feminin, 29-30.03, București    Echipe 15-16.11, Braşov
 1. Cristian Pop
CSRB    1. Larisa Popescu CSRB    1. CSRB (C.Pop,D.Bajenaru,D.Iugulescu)  
 2. Cornel Burzo Kisei    2. Adelina Sora CS Oltenia    2. Tengen (L.Calotă, I.Santa,C.Ungurean)  
 3. Lucian Corlan CSRB    3. Loredana Mihalcea CSRB    3. Sakata (S.Mihai,L.Oprișan,A.Gherghel)  
       4. Cătălina Tudosie Drob      
               
 Tineret (U25), 26-27.10, Cluj-Napoca    Perechi, 15-16.02, Braşov    Veterani, 25-26.01, Bucureşti
 1. Mihai Șerban Sakata    1. Sora Adelina - Calota Lucretiu      1. Ghioc Constantin
CS361
 2. Darius Dobranis Bist    2. Avram Laura - Ghetu George      2. Oprişan Liviu CS361
 3. Flaviu Berbecariu Bist    3. Taranu Mihaela - Taranu Catalin      3. Calotă Lucreţiu Tengen
               
 Copii 3 (U8), 09-11.09, Drobeta    Copii 2 (U10), 10-13.07, Bistriţa    Copii 1 (U12), 11-13.04, Bucureşti
 1. Vochescu Alexandra
Drob    1. Denis Dobraniș Bist    1. Denis Dobraniș Bist
 2. Pascu Daniel
Brai    2. Adrian Hordoan Bist    2. Dorin Grigoruță Boto
 3. Decu Andrei
Brai    3. Marian Șotropa Bist    3. Alexandru Dogaru CS 361
               
 Juniori 3 (U14), 10-13.07, Bistriţa    Juniori 2 (U16), 11-13.04, Bucureşti    Juniori 1 (U18), 03-04.05, Brăila
 1. Denis Dobraniș Bist    1. Silvestru State CS 361    1. Toma Theodor Atari
 2. Darius Dobraniș Bist    2. Elian Grigoriu Atari    2. State Silvestru 361
 3. Cătălina Tudosie Drob    3. Mircea Nitu CS 361    3. Elian Grigoriu Atari
             


      Alte Concursuri      
               
         
Cupa României, 06-07.12, Craiova     Shodan, 10-12.10 , CSRB     Marele Premiu Radu Baciu, ediția a 5-a
  1. Cristian Pop CSRB     1. Iulian Lungu Atari     1. Adrian Nedan Sibiu
  2. Ion Florescu Meijin     2. Tiberiu Barbu CS361     2. Alexandru Acsinte Sibiu
  3. Lucian Corlan CSRB     3. Francisc Budai CSRB     3. Elian Grigoriu Atari
           
         
Număr total de concursuri (36) 76   Participări semestrul I 599   Participări 2014 1168