Home

Structura FRGo 2013 2014

home

                       
  Birou Executiv  
Birou Federal
 Comisia de:
  Preşedinte
 
Structuri active/afiliate
21/21
                  Total Sportivi 2397
 
Preşedinte:
Ion Florescu
   Ion Florescu    Antrenori  Cătălin Ţăranu   Sportivi activi 581
  Secretar: Eugen Dobre Suran    Iulian Dragomir    Arbitri  Lucreţiu Calotă      - Seniori M  
  Economist: Cătălin Manu    Bratu Cristian
   Competiţii  Iulian Toma     F  
         Ciora Gabriel    Cenzori  Gabriela Bulei      - Tineret/Juniori M  
         Deaconu Lucian    Disciplină  Radu Botezat     F  
         Ghioc Constantin    Apel  Valeria Costea      - Copii M  
         Toma Iulian    Juniori, feminin  Mihai Şerban     F  
  Vicepreşedinte: Iulian Dragomir    Vîrtic Teodor    Antidoping  George Stihi   Antrenori   4
         Sora Sorin         Instructori sportivi   21
                  Arbitri   17
                       

Competiţii 2013

        Campionate Europene        
     
                   
   Seniori, 27.07-11.08, Olsztyn, Polonia    Feminin, 24-25.08, Leksand, Suedia    Echipe, 26-27.07, Olsztyn, Polonia  
   1. Fan Hui
FR    1. Natalia Kovaleva RU    1. Cehia    
   2. Antti Tormanen
FI    2. Dina Burdakova RU    2. Rusia    
   3. Pavol Lisy
SK    3. Manja Marz DE    3. Ucraina    
  18. Cornel Burzo RO              
                   
  Copii (U12), 9-12.03, Budapesta, HU    Juniori (U16), 9-12.03, Budapesta, HU    Perechi, 9-12.05, Amstelveen, Olanda  
   1. Valerii Krushelnytskyi UA     1. Stepan Popov
RU    1. Svetlana Shikshina, Ilia Shikshin RU  
   2. Valerij Kulishov RU     2. Silvestru State
RO    2. Klara Zaloudkova, Jan Hora CZ  
   3. Kim Shakhov RU     3. Vjacheslav Kajmin
RU    3. Natalia Kovaleva,Alexandr Vashurov RU  
   6. Denis Dobranis
RO     7. Denis Dobranis
RO    10. Laura Avram, Lucian Nicolaie RO  
               11. Irina Suciu, Lucreţiu Calotă RO  
  Go Rapid 28.07-10.08, Olsztyn, Polonia PL              
  1. Burzo Cornel RO              
  2. Surma Mateusz PL              
  3. Kravets Andrii UA              
                   

        Campionate Mondiale        
                 
  Campionatul Mondial de GO     Cupa Mondială de Go     Campionatul Mondial de Perechi  
  - 33rd WAGC -     8th Korea Prime Minister Cup     (2-3.11, Tokyo)  
  31.08-06.09, Sendai, Japonia     12-13.10, Gumi, Coreea        
                1. Kim Sooyoung - Jeon Junhak KR
    1. Hyunjae Choi KR     1. Park Jae-Geun KR     2. Lin Hung Ping - Lo sheng Chieh CN
    2. Yuqing Hu
CN     2. Fu Li CN     3. Ayako Oda - Kazumori Ngayo JP
    3. Artem Kachanovskyi UA     3. Lin Bill CA     8. Irina Davis - Lucrețiu Calotă RO
  11. Cornel Burzo RO     8. Lucrețiu Calotă RO      
                 
                 
                 

 

      Campionate Naţionale      
               
             
 Seniori, 23-30.06, Mangalia    Feminin, 27-28.04, Sibiu    Echipe, 10-11.11, Braşov
 1. Pop Cristian
CSRB    1. Laura Avram Bist    1. CSRB (C. Pop, L. Corlan, G. Chirilă) CSRB
 2. Burzo Cornel Kisei    2. Alina Motorga CSRB    2. Atari (A.Caraivan,I.Toma,T.Toma,M.Dănilă) Brai
 3. Corlan Lucian CSRB    3. Asaftei Elena CSRB    3. Sakata (M.Șerban,M.Uță,G.Ghețu,G.Gînguță) Cluj
               
 Tineret (U25), 26-27.10, Cluj-Napoca    Perechi, 9-10.02, Braşov    Veterani, 26-27.01, Bucureşti
 1. Mihai Şerban Sakata    1. Irina Suciu-Lucreţiu Calotă Tengen    1. Petru Oancea
CSRB
 2. Darius Dobraniş Bist    2. Laura Avram-Gheţu George Sakata    2. Lucreţiu Calotă Tengen
 3. Demis Dobraniş Bist    3. Alina Motorga-Clarc Vincent CSRB    3. Liviu Oprişan 361
               
 Copii 3 (U8), 10-13.07, Bistriţa    Copii 2 (U10), 10-13.07, Bistriţa    Copii 1 (U12), 11-14.04, Bucureşti
 1. Morcoase Tiberiu
Drob    1. Dobranis Denis Bist    1. State Silvestru LocB
 2. Vochescu Alexandra
Drob    2. State Sebastian LocB    2. Grigoriu Elian Atari
 3. Ungur Ianis Raul
Bist    3. Hordoan Andrei Bist    3. Dobranis Denis Bist
               
 Juniori 3 (U14), 10-13.07, Bistriţa    Juniori 2 (U16), 11-14.04, Bucureşti    Juniori 3 (U18), 8-9.06, Brăila
 1. State Silvestru LocB    1. State Silvestru LocB    1. Toma Theodor Atari
 2. Dobranis Darius Bist    2. Dobranis Denis Bist    2. Grigoriu Elian Atari
 3. Dobranis Denis Bist    3. Dobranis Darius Bist    3. Iacob Alexandru Atari
             


      Alte Concursuri      
               
Număr total de concursuri 91   Participări semestrul I 676   Participări 2013 1556
         
Cupa României, 8-10.11, Poiana Brașov     Shodan, 11-13.10 , CSRB     Grand Prix Radu Baciu, ediția a 4-a
  1. Cristian Pop CSRB     1. Elian Grigoriu Atari     1. Adrian Nedan Sibi
  2. Dragoș Băjenaru CSRB     2. Cătălin Doruș CSRB     2. George Chirilă CSRB
  3. Mihai Șerban Sakata     3. Florin Laurențiu Tengen     3. Alexandru Acsinte Sibi