Home

Structura FRGo 2012

home

                       
  Birou Executiv  
Birou Federal
 Comisia de:
  Președinte
 
Structuri active/afiliate
27/29
  Buget:               Total Sportivi 2177
 
Președinte:
Ion Florescu
   Ion Florescu    Antrenori  Cătălin Țăranu   Sportivi activi 628
  Secretar: Eugen Dobre Suran    Iulian Dragomir    Arbitri  Lucrețiu Calotă      - Seniori M  
  Economist: Cătălin Manu    Bratu Cristian
   Competiții  Iulian Toma     F  
         Ciora Gabriel    Cenzori  Adina Frățilă      - Tineret/Juniori M  
         Deaconu Lucian    Disciplină  Radu Botezat     F  
         Ghioc Constantin    Apel  Valeria Costea      - Copii M  
         Toma Iulian    Juniori, feminin  Mihai Șerban     F  
  Vicepreședinte: Iulian Dragomir    Virtic Teodor    Antidoping  George Stihi   Antrenori   3
         Sora Sorin         Instructori sportivi    
                  Arbitri    
                       

Competiții 2012

        Campionate Europene        
     
                   
   Seniori, 21.07-04.08, Bonn, Germania    Feminin, 7-9.09, Brno, Cehia    Echipe, 21-22.07, Bonn  
  1. Jan Simara
CZ    1. Vanessa Wong UK    1. Rusia    
  2. Ilya Shikshin
RU    2. Rita Pocsai HU    2. Cehia    
  3. Pavol Lisy
SK    3. Kovaleva Natalia RU    3. Ucraina    
  8. Cornel Burzo RO    9. Laura Avram RO        
                   
   Copii (U12), 12-14.04, St. Petersburg    Juniori (U16), 12-14.04, St. Petersburg (RU)    Perechi, 2-3.06, Lyon, Franța  
   1. Valerii Krushelnytskyi UA     1. Yurii Mykhalyuk UA    1. S. Shikshina - A. Dinershtein RU  
   2. Silvestru State RO     2. Stepan Popov RU    2. K. Zaloudkova - J. Hora CZ  
   3. Valerij Kulishov CZ     3. Alexandru Pitrop RO    3. N. Kovaleva - D. Surin RU  
   4. Denis Dobranis RO   10. Darius Dobranis RO   11. Laura Avram - Lucian Corlan RO  
                   
                   
        Campionate Mondiale        
                   
  Campionatul Mondial de GO Cupa Mondială de Go          
  - 33rd WAGC -     7th Korea Prime Minister Cup          
  27.09-3.10, Guangzhou, China   25-30.10, Gwangju, Coreea          
                   
    1. Zhijian Qiao CN     1. Han Seung Ju KR        
    2. Hyunjoon Lee
KR     2. Hu Yuqing CN        
    3. Cheng-Hsun Chen TW     3. Chen Chijui TP        
  11. Cornel Burzo RO   16. Lucian Corlan RO        
                   

      Campionate Naționale      
               
             
 Seniori, 24-30.06, Mangalia    Feminin, 1-2.09, București    Echipe, 10-11.11, Brașov
 1. Dragoș Băjenaru
CSRB    1. Adelina Sora
Crav    1. Tengen Brsv
 2. Cornel Burzo Kisei    2. Larisa Popescu CSRB    2. Atari Brai
 3. Cristian Pop CSRB    3. Mihaela Grădinariu Bucu    3. Meijin Pits
               
 Tineret (U25), 8-9.12, Cluj-Napoca    Perechi, 11-12.02, Timișul de Sus    Veterani, 14-15.01, București
 1. Mihai Șerban Bist    1. A. Trifu - C. Țăranu
Giar    1. Adrian Ghioc
361
 2. Darius Dobraniș Bist    2. L. Avram - G. Ghețu
Bist    2. Petru Oancea CSRB
 3. Denis Dobraniș Bist    3. A. Dinu - A. Nae
LocB    3. Iulian Toma Atari
               
 Copii 3 (U8), 5-11.07, Bistrița    Copii 2 (U10), 5-11.07, Bistrița    Copii 1 (U12), 6-12.04, București
 1. Denis Dobraniș
Bist    1. Denis Dobraniș Bist    1. Silvestru State LocB
 2. Andrei Hordoan
Bist    2. Sebastian State LocB    2. Denis Dobranis Bist
 3. Marian Sotropa
Bist    3. Bogdan Caragea LocB    3. Darius Dobranis Bist
               
 Juniori 3 (U14), 5-11.07, Bistrița    Juniori 2 (U16), 6-12.04, București    Juniori 3 (U18), 3-4.06, Brăila
 1. Alexandru Pitrop Boto    1. Theodor Toma Brai    1. Mihai Șerban Bist
 2. Darius Dobraniș Bist    2. Silvestru State LocB    2. Alexandru Pitrop Boto
 3. Silvestru State LocB    3. Darius Dobranis Bist    3. Theodor Toma Brai
             

 

      Alte Concursuri      
               
Număr total de concursuri 83   Participări semestrul I 967   Participări 2012 1650
         
Cupa României, 24-25.11, Bucuresti     Cupa Walter Schmidt     Grand Prix Radu Baciu, 29-30.09, Oradea
  1. Calotă Lucrețiu Tengen     21-22.05, Timișoara       1. Neanu Cristian Tims
  2. Constantin Ghioc 361     1. Cornel Burzo Tengen     2. Nedan Adrian Sibiu
  3. Liviu Oprișan 361     2. Constantin Ghioc 361     3. Lucrețiu Calotă Brsv
        3. Lucian Corlan CSRB      
         
Cupa Shusaku, 30.03-01.04, Tg. Mureș   Shodan, 5-7.10 , CSRB     Cupa Ambasadorului (anulată)
  1. Hwang In-seong KR     1. George Chirilă CSRB      
  2. Artem Kachanovskyi UA     2. Cătălin Doruș CSRB      
  3. Andrii Kravets UA     3. Silvestru State LocB      
  4. Cornel Burzo RO