Home

Structura FRGo 2011

home

                       
  Birou Executiv  
 Birou Federal
 Comisia de:
  Președinte
 
 Structuri afiliate
  28
                   Total Sportivi   1973
 
Președinte:
Ion Florescu
   Ion Florescu    Antrenori  Cătălin Țăranu    Activi   416
  Secretar: Eugen Dobre Suran    Arpad Balazs    Arbitri  Lucrețiu Calotă      - Seniori M 91
  Economist: Cătălin Manu    Bratu Cristian
   Competiții  Iulian Toma     F 5
         Ciora Gabriel    Cenzori  Adina Frățilă      - Tineret/Juniori M 13
         Deaconu Lucian    Disciplină  Radu Botezat     F 6
         Florescu Ion    Apel  Valeria Costea      - Copii M 34
         Ghioc Constantin    Juniori, feminin  Mihai Șerban     F 26
  Vicepreședinte Arpad Balazs    Toma Iulian    Antidoping  George Stihi    Antrenori   3
         Virtic Teodor          Instructori sportivi   36
                   Arbitri   13
                       

Competiții 2011

        Campionate Europene        
     
                   
   Seniori, 23.07-06.08, Bordeaux (FR)    Feminin, 23-25.09, Sibiu    Echipe 23-24.07, Bordeaux (FR)  
  1. Shikshin Ilja
RU    1. Pocsai Rita HU    1. I.Shikshin, A.Dinerstein, S.Shikshina, D.Surin (RU)  
  2. Țăranu Cătălin
RO    2. Avram Laura RO    2. C.Țăranu, C.Pop, C.Burzo, I.Florescu (RO)  
  3. Silt Ondrej
CZ    3. Sora Adelina RO    3. A.Kachanovskyi, D.Bohatskyi, A.Kravets, B.Zhurakovskyi (UA)  
                   
   Copii (U12), 11-13.03, Brno, (CZ)    Juniori (U16), 11-13.03, Brno, (CZ)    Tineret (U20), 11-13.03, Brno, (CZ)  
   1. Verteleckyj Vladyslav UA     1. Surma Mateusz PL     1. Lisy Pavol SK  
   2. Popov Stepan RU     2. Wong Vanessa UK     2. Jabarin Ali IL  
   3. Krushelnyckyj Valerij UA     3. Vashurov Alexandr RU     3. Kraemer Lukas DE  
   4. State Silvestru RO     4. Toma Theodor RO   18. Toma Ruxandra RO  
                   

 

        Campionate Mondiale        
     
                   
  32nd WAGC, 29.05-01.06, Matuse, (JP)   28th WYGC (U12), 13-17.08, București   28th WYGC (U16), 13-17.08, București  
  1. Bai Baoxiang CN     1. Yuanpei Liao Chi     1. Jie Ke Chi  
  2. Choi Woo-Soo KR     2. Chi-Jui Chen ChT     2. Kuya Koyama Jap  
  3. Lui Eric US     3. Ye-Chan Li Kor     3. Sang-Hun Song Kor  
  9. Burzo Cornel RO     9. Darius Dobranis Rom   12. Alexandru Nae Rom  
                   
  6th KPMCIBC, 20-25.10, Pohang, Coreea    Calificările europene pt SAWMG     1st SAWMG (echipe), 10-16.12, Beijing (CN)  
    1. Chen, Zijian CN     26-28.08, Praga, Cehia
    1. China    
    2. You, Byung-Yong KR    1. Burzo Cornel RO   2. Coreea    
    3. Hiraoka, Satoshi JP    2. Cristian Pop RO   3. Japonia    
  31. Corlan, Lucian RO    3. Țăranu Cătălin
RO   6. Europa (C.Țăranu, C.Pop, C.Burzo, J.Simara, V.Wong)  
                   

 

Campionate Naționale
 
             
 Seniori, 20-24.06, Mangalia      Feminin, 25-26.02, Brăila      Rapid, 21-22.06, Mangalia    
 1. Burzo Cornel
Kisei    1. Popescu Larisa CSRB    1. Burzo Cornel Kisei  
 2. Pop Cristian
CSRB    2. Gradinariu Mihaela CSRB    2. Cioată Daniel Meijin  
 3. Bajenaru Dragos
CSRB    3. Coman Gabriela Atari    3.Pop Cristian CSRB  
                 
 Tineret (U25), 15-16.10, București    Perechi, 26-27.02, Brașov    Veterani, 22-23.01, București
 1. Dorus Catalin CSRB    1. A. Sora - C. Burzo Olte    1. Ghioc Adrian 361
 2. Nae Alexandru LocB    2. I. Suciu - L. Calota Teng    2. Toma Iulian Atari
 3.State Silvestru LocB    3. L. Avram - M. Serban PcBi    3. Sora Sorin Olte
             
 Copii 3 (U8), 2-7.07, Bistrița      Copii 2 (U10), 2-7.07, Bistrița      Copii 1 (U12), 15-17.04, București
 1. Dobranis Denis PcBi     1. Haja Daniel PcBi     1. Alexandru Pitrop Boto
 2. Encean Teodor PcBi     2. Dobranis Denis PcBi     2. Darius Dobranis PcBi
 3. Ciot Alexandru CSRB     3. Encean Mihnea PcBi     3. Denis Dobranis PcBi
             
 Juniori 3 (U14), 2-7.07, Bistrița      Juniori 2 (U16), 15-17.04, București   Juniori 1 (U18), 15-17.04, București
  1. Pitrop Alexandru Boto     1. Theodor Toma Atari    1. Mihai Serban PcBi
  2. Nae Alexandru LocB     2. Alexandru Pitrop Boto    2. Theodor Toma Atari
  3. Dobranis Darius PcBi     3. Alexandru Nae LocB    3. Alexandru Nae LocB
             


      Alte Concursuri      
               
Număr total de concursuri 80   Participări semestrul I 769   Participări 2011 1649
         
               
Cupa României, 2-4.12, București     Cupa Ambasadorului Japoniei     Cupa Walter Schmidt  
  1. Lucian Corlan CSRB     29-30.10, București       21-22.05, Timișoara  
  2. Daniel Cioata Pits     1. Lucian Deaconu Brai     1. Cornel Burzo BaMa
  3. Dan Iugulescu Brai     2. Mihai Serban Bist     2. Constantin Ghioc Bucu
  4. Petru Oancea CSRB     3. Liviu Oprisan Bucu     3. Lucian Corlan CSRB
         
Cupa Shusaku, 25-27.03, Tg. Mureș   Cupa Iașului, 26-28.08, Iași     Grand Prix Radu Baciu, 5-6.11, Oradea
  1. Cho Seok-Bin CH     1. Mihai Serban Bist     1. Vasile Bunea GoVest
  2. Hwang In-seong DE     2. Dragos Bajenaru CSRB     2. Gabriel Ormoș GoVest
  3. Nikola Mitic RS     3. Constantin Ghioc Bucu     3. Adrian Nedan Sibiu
  7. Cătălin Țăranu RO