Home

Structura FRGo 2010

home

                       
  Birou Executiv  
Birou Federal
Comisia de:
Președinte
 
Structuri afiliate
  26
                  Sportivi legitimați   145
 
Președinte:
Cătălin Țăranu
  Cătălin Țăranu   Antrenori Ion Florescu      - Seniori M 54
  Secretar: Adelina Sora       Arbitri Lucrețiu Calotă     F 8
  Economist: Cătălin Manu   Cristian Pop
  Competiții Cristian Pop      - Tineret/Juniori M 18
        Ion Florescu   Juniori Mihai Șerban     F 15
        Iulian Dragomir   Cenzori Mihai Milu      - Copii M 29
        Iulian Toma   Disciplină Cristian Bratu     F 21
        Cristian Bratu   Apel Valeria Costea   Antrenori   8
  Vicepreședinte: Câmpianu Bogdan   Teodor Vîrtic   Anti-doping Cristian Bratu   Instructori sportivi   23
  Purtător de cuvînt: Ion Florescu   Gabriel Ciora         Arbitri   13
                       

Competiții 2010

  Campionate Europene  
     
                   
   Seniori, 24.07-07.08 (Finlanda)    Feminin, 16-17.10 (Lyon, Franța)    Echipe, 24.07-07.08 (Finlanda)  
  1. Shikshin Ilija
RU    1. Zhao Pei DE    1. Olanda    
  2. Kachanovskyi Artem
UA    2. Wong Vanessa UK    2. Serbia    
  3. Țăranu Cătălin
RO    3. Marz Manja DE    3. Rusia    
  4. Burzo Cornel
RO              
  5. Pop Cristian   RO              
                   
   Copii (U12), 5-7.03, Sibiu      Juniori (U16), 5-7.03, Sibiu      Cadeți (U18), 5-7.03, Sibiu    
   1. Ng Anson UK     1. Surma Mateusz PL    1 Șerban Mihai RO  
   2. Pitrop Alexandru RO     2. Wong Vanessa UK    2 Ruzhanskyj Roman UA  
   3. State Silvestru RO     3. Mykhaljuk Jurij UA    3 Avram Laura RO  
        10. Toma Theodor RO        
                   
                   
                   
  Campionatul Mondial de Go   1. Song Hong-suk
KR        
  - 31st WAGC -       2. Wang Chen
CN        
  24-31.05, Hangzhou, China       3. Cho Tae-weon KP        
        27. Corlan Lucian RO        
                   

 

Campionate Naționale
 
             
 Seniori, 3-5.12, București      Feminin, 24.07-07.08, București      Echipe, 23-24.10, Brașov
 1. Pop Cristian
CSRB    1. Sora Adelina Olte    1. C. Țăranu, B. Nagy, B. Câmpianu, A. Balazs
 2. Bajenaru Dragos
CSRB    2. Popescu Larisa CSRB    2. C. Pop, D. Băjenaru, E. Heffner, A. Balazs
 3. Burzo Cornel
BaMa    3. Coman Gabriela Brai    3. S. Sora, A. Sora, P. Oancea, M. Grădinariu
                 
 Tineret (U25), 30-31.10, București      Veterani (40+), 23-01.01, București     Perechi, 13-14.02, ?
 1. Șerban Mihai Bist    1. Iulian Toma Brai    1. Laura Avram - Lucian Corlan
 2. Mihail Vîscea Slob    2. Bogdan Campianu Slob    2. Irina Suciu - Lucretiu Calota
 3. Tudor Berende Bist    3. Marius Constantinescu Bist    3. Alice Trifu - Catalin Taranu
             
 Copii 1 (U8), 11-12.07, Bistrița      Copii 2 (U10), 10-11.04, București      Copii 3 (U12), 10-11.04, București
 1. Denis Dobranis Bist     1. Daniel Haja VaDo     1. Alexandru Pitrop Boto
 2. Bianca Berbecariu Bist     2. Silvestru State LocB     2. Silvestru State LocB
 3. Ionut Mihaiu Bist     3. Darius Dobranis Bist     3. Tudor Berende Bist
             
 Juniori 1 (U14), 1-2.09, Brăila      Juniori 2 (U16), 1-2.09, Brăila      Cadeți (U18), 11-12.07, Bistrița
  1. Silvestru State LocB     1. Theodor Toma Brai    1 Șerban Mihai Bist
  2. Alexandru Iacob Brai     2. Alexandru Nae LocB    2 Flaviu Berbecariu PCB
  3. Theodor Toma Brai     3. Rareș Ghioc Bucu    3 Silvestru State LocB
             


      Alte Concursuri      
               
Număr total de concursuri 60   Participări semestrul I 1015   Participări 2010 1764
         
               
Cupa României, 4-6.06, Pitești     Cupa Ambasadorului Japoniei     Cupa Walter Schmidt  
  1. Catalin Taranu Bucu     26-28.11, București       24-25.04, Timișoara  
  2. Cristian Pop Bucu     1. Lucian Deaconu Brai     1. Catalin Taranu Bucu
  3. Cornel Burzo BaMa     2. Cristian Pop Bucu     2. Csaba Mero BuPe
  4. Dragos Bajenaru Bucu     3. Dragos Bajenaru Bucu     3. Constantin Ghioc Bucu
         
Cupa Shusaku, 26-28.03, Tg. Mureș   Cupa Iașului, 27-29.08, Iași     Romanian Masters, 26-29.08, Iași
  1. Hwang In-seong DE     1. Artem Kachanovskyj Rivn     1. Cătălin Țăranu Bucu
  2. Cătălin Țăranu RO     2. Mihai Serban Bist     2. Cristian Pop Bucu
  3. Ilja Shikshin RU     3. Pal Balogh Debr     3. Dragos Bajenaru Bucu
  4. Cristian Pop RO     4. Cornel Burzo BaMa     4. Mihai Serban Bist
         
Grand Prix Radu Baciu, 5-6.11, Oradea   al 6-lea Congres Balcanic de Go    
        19-23.05, Mogoșoaia    
  1. Cristian Neanu Cluj     1. Catalin Taranu Bucu    
  2. Peng Yong Deva     2. Cristian Pop Bucu    
  3. Dorin Chis Orad     3. Burzo Cornel BaMa