Home

Structura FRGo 2009

home

                       
  Birou Executiv  
Birou Federal
Comisia de:
Președinte
 
Structuri afiliate
  25
                  Sportivi legitimați   324
 
Președinte:
Cătălin Țăranu
  Cătălin Țăranu   Antrenori Ion Florescu   - activi   194
  Secretar: Basta Camelia   Bogdan Câmpianu   Arbitri Deaconu Lucian      - Seniori M 158
  Economist: Cătălin Manu   Cristian Pop
  Competiții Cristian Pop     F 50
        Ion Florescu   Juniori Teodor Vîrtic      - Tineret/Juniori M 64
        Iulian Dragomir   Cenzori Deaconu Lucian     F 44
        Iulian Toma   Disciplină Cristian Bratu      - Copii M 5
        Cristian Bratu   Apel Valeria Costea     F 3
  Vicepreședinte: Bogdan Câmpianu   Teodor Vîrtic   Anti-doping Cristian Bratu   Antrenori   9
        Gabriel Ciora         Instructori sportivi   42
                  Arbitri   15
                       

Competiții 2009

  Campionate Europene  
     
                   
   Seniori, 31.07-10.08, Groningen, Olanda    Feminin, 18-20.09, Mikulov, Czechia    Echipe, 10-11.10, Pitești, România  
  1. Alexandre Dinerchtein
RU    1. Rita Pocsai HU    1. România 1    
  2. CătălinȚăranu
RO    2. Anna Prokopova CZ    2. Serbia    
  3. Csaba Mero
HU    3. Alexandra Urban HU    3. Ungaria    
  4. Cristian Pop
RO    5. Laura Avram RO    4. România 3    
  7. Cornel Burzo   RO    7. Adelina Sora RO    5. România 2    
                   
   Copii (U12), 6-8.03, Banja Luka    Juniori (U16), 6-8.03, Banja Luka    Perechi, 24-26.04, Praha, Czechia  
   1. Mikhail Sidorenko RU     1. Ali Jabarin IL    1 N. Kovaleva, D. Surin RU  
   2. Dmitrij Miljutkin RU     2. Artem Kachanovskyj UA    2 J. Bartova, J. Hora CZ  
   3. Medvedev Dmitrij RU     3. Nikola Mitic UA    3 A. Sora, C. Burzo RO  
   8. Rareș Ghioc RO   13. Șerban Mihai RO    4 L. Avram, L. Corlan RO  
                   
                   
                   
  Campionatul Mondial de Go   1. Hu Yuqing
CN        
  - 30th WAGC -       2. Yu Shin-hwan
KR        
  24-31.05, Shizuoka, Japonia     3. Chan Naisan HK        
        14. Burzo Cornel RO        
                   

 

Campionate Naționale
 
             
 Seniori, 27-29.11, București      Feminin, 27-29.11, București      Echipe, 27-28.06, Eforie N.
 1. Dragos Băjenaru
Bucu    1. Laura Avram Bist    1. C. Țăranu, C. Pop, L. Corlan, A. Diana (Sănăt.)
 2. Lucian Corlan
Bucu    2. Adelina Sora Crai    2. C. Burzo, N. Bela, B. Câmpianu, A. Balazs (Shus.)
 3. Cornel Burzo
BaMa    3. Cristiana Ciora Giar    3. L. Nicolaie, I. Toma, V. Patap, C. Vasiloanca (Atari)
                 
 Tineret (U25), 21-23.08, Slobozia     Perechi, 12-13.09, București      
 1. Mihai Șerban Bist    1. Irina Suciu - Lucrețiu Calotă      
 2. Mihail Vîscea Slob    2. Adelina Sora - Cornel Burzo      
 3. Rareș Ghioc Bucu    3. Diana Mastan - Mihai Șerban      
             
 Copii 3 (U8), 15-20.06, Bistrița      Copii 2 (U10), 15-20.06, Bistrița      Copii 1 (U12), 25-26.04, Sinaia
 1. Silvestru State Bucu     1. Daniel Haja VaDo     1. Tudor Berende Bist
 2. Daniel Haja Bist     2. Silvestru State Bucu     2. Alexandru Iacob Brai
 3. Denis Dobranis Bist     3. Teodor Moldovan Bist     3. Rareș Ghioc Bucu
             
 Juniori 3 (U14), 17-21.06, Bistrița      Juniori 2 (U16), 1-2.09, Brăila      Juniori 1 (U18), 11-12.07, Bistrița
  1. Flaviu Berbecariu Bist     1. Mihai Șerban Bist    1 Mihai Șerban Bist
  2. Tudor Berende Bist     2. Theodor Toma Brai    2 Laura Avram Bist
  3. Alexandru Pitrop Boto     3. Flaviu Berbecariu Bist    3 Theodor Toma Brai
             



      Alte Concursuri      
               
Număr total de concursuri 40   Participări semestrul I 597   Participări 2009 1142
         
               
Cupa României, 5-6.06, Pitești     Cupa Ambasadorului Japoniei     Cupa Walter Schmidt  
  1. Catalin Taranu Bucu     11-13.12, București       9-10.05, Timișoara  
  2. Cristian Pop Bucu     1. Ion Florescu Pits     1. Catalin Taranu Bucu
  3. Lucian Deaconu BaMa     2. Cornel Burzo BaMa     2. Lucian Deaconu Brai
        3. Cristian Pop Bucu     3. Cornel Burzo BaMa
         
Cupa Shusaku, 26-28.03, Tg. Mureș          
  1. Oh Chimin DE            
  2. Ondrej Silt CZ            
  3. Cho Seok-Bin PL            
  6. Cristian Pop RO