Home

Structura FRGo 2008

home

                       
  Birou Executiv  
 Birou Federal
 Comisia de:
Președinte
 
Structuri afiliate
  20
                   Sportivi legitimați   397
 
Președinte:
Valentin Urziceanu
   Valentin Urziceanu    Antrenori Ion Florescu      - Seniori M 198
  Secretar: Mihai Opriș    George Bordea    Arbitri George Bordea     F 45
  Economist: Cătălin Manu    Mihai Opriș    Competiții Iulian Toma      - Tineret/Juniori M 112
         Constantin Ghioc
   Cenzori Liviu Oprișan     F 61
         Iulian Toma    Disciplină Mihai Opriș      - Copii M 64
         Viorel Boboc           F 29
         Teodor Vîrtic          Antrenori   4
  Vicepreședinte: George Bordea              Instructori sportivi   29
                   Arbitri   29
                       

Competiții 2008

  Campionate Europene  
     
                   
   Seniori, 26.07-9.08, Leksand, Suedia    Feminin, 12-14.09, Koblenz, Germany    Echipe, 15-17.02, Cannes, Franța  
  1. CătălinȚăranu
RO    1. Klara Zaloudkova CZ    1. Germany    
  2. Alexandre Dinerchtein
RU    2. Manuela Marz DE    2. Serbia    
  3. Ilia Shikshin
RU    3. Laura Avram RO    3. Spain    
                   
   Copii (U12), 6-8.03, Banja Luka    Juniori (U16), 6-8.03, Banja Luka    Perechi, 10-13.04, Cracovia, Polonia  
   1. Jurij Mykhaljuk UA     1. Artem Kachanovskyj UA    1 N. Kovaleva, D. Surin RU  
   2. Nikita Khabazov RU     2. Thomas Debarre FR    2 J.Hricova, O.Silt CZ  
   3. Roman Koroljov RU     3. Javier Savolainen FI    3 M.Zakharchenko, I.Plyushch UA  
   7. Tudor Berende RO   10. Șerban Mihai RO    4 L. Avram, L. Corlan RO  
                   
                   
                   
  Campionatul Mondial de Go   1. Ha Sung-Bong
KR        
  - 29th WAGC -       2. Guo Yuzheng
CN        
  28-31.05, Tokyo, Japonia       3. Chan Naisan HK        
          6. Burzo Cornel RO        
                   

 

Campionate Naționale
 
             
 Seniori, 14-16.11, Brașov      Feminin, 14-16.11, București      Echipe, 27-28.06, Mamaia
 1. Cristian Pop
Bucu    1. Laura Avram Bist    1. C. Ghioc, L. Oprișan, I. Santa, R. Ghioc (Bucu)
 2. Cornel Burzo
BaMa    2. Adelina Sora Crav    2. L. Deaconu, G. Ghetu, I. Toma, A. Caraivan (Brai)
 3. Dragos Băjenaru
Bucu    3. Gabriela Coman Brai    3. M. Serban, F. Berbecariu, T. Berende, D. Mastan (Bist)
                 
 Tineret (U25), 29-30.11, București      Perechi, 29-31.08, Poiana Brașov    
 1. Lucian Nicolaie Brai    1. Adelian Sora - Cornel Burzo    
 2. Alexandru Caraivan Brai    2. Laura Avram - Lucian Corlan    
 3. Ionut Stochita Brai    3. Diana Ardelean - Alex. Caraivan    
             
 Copii 1 (U8), 17-21.06, Bistrița      Copii 2 (U10), 17-21.06, Bistrița      Copii 3 (U12), 17-18.06, Bistrița
 1. Daniel Haja VaDo     1. Tudor Berende Bist     1. Theodor Toma Brai
 2. Berende Daria Bist     2. Alexandru Iacob Brai     2. Tudor Berende Bist
 3. Berbecariu Bianca Bist     3. Daniel Haja VaDo     3. Alexandru Iacob Brai
             
 Juniori 1 (U14), 17-21.06, Bistrița      Juniori 2 (U16), 16-17.06, Bistrița      Cadeți (U18), 17-21.06, Bistrița
  1. Mihai Șerban Bist     1. Mihai Șerban Bist    1 Mihai Șerban Bist
  2.Theodor Toma Brai     2. Laura Avram Bist    2 Laura Avram Bist
  3. Diana Mastan Bist     3. Flaviu Berbecariu Bist    3 Theodor Toma Brai
             


      Alte Concursuri      
               
Număr total de concursuri 35   Participări semestrul I 501   Participări 2009 906
         
               
Cupa României, 5-6.06, Pitești     Cupa Ambasadorului Japoniei     Cupa Walter Schmidt, 19-20.04, Timișoara
  1. Catalin Taranu Bucu     13-14.12, București       1. Mihai Serban Bist
  2. Dragos Bajenaru Bucu     1. Cornel Burzo BaMa     2. George Ghetu Brai
  3. Lucian Corlan Bucu     2. Lucian Corlan Bucu     3. Dan Iugulescu Brai
        3. Dan Cioată Bucu     4. Radu Baciu Bucu
         
Cupa Shusaku, 29-30.03, Tg. Mureș          
  1. Catalin Taranu Bucu            
  2. Cristian Pop Bucu            
  3. Dragos Bajenaru Bucu