Home

Structura FRGo 2007

home

                       
  Birou Executiv  
Birou Federal
Comisia de:
Președinte
 
Structuri afiliate
   
                  Sportivi legitimați    
 
Președinte:
Valentin Urziceanu
  Valentin Urziceanu   Antrenori Ion Florescu      - Seniori M  
  Secretar: Mihai Opriș   George Bordea   Arbitri George Bordea     F  
  Economist: Marian Căruntu   Mihai Opriș   Competiții Iulian Toma      - Tineret/Juniori M  
        Constantin Ghioc
  Cenzori Liviu Oprișan     F  
        Iulian Toma   Disciplină Mihai Opriș      - Copii M  
        Viorel Boboc           F  
        Teodor Vîrtic         Antrenori    
  Vicepreședinte George Bordea             Instructori sportivi    
                  Arbitri    
                       

Competiții 2007

  Campionate Europene  
     
                   
   Seniori,    Feminin,    Echipe, 1-3.10, Leipzig, Germania  
  1. Ilia Shikshin
     1. Natalia Kovaleva RU    1. Z. Jin, Y. Haitao, W. Yue, Z. Yi (DE)  
  2. Alexandre Dinerchtein
     2. Aigul Nureeva RU    2.I.Shikshin,A.Kulkov,D.Surin, R.Sakhabutdinov (RU)  
  3. Cristian Pop
     3. Klara Zaloudkova CZ    3. M.Kuin, R.Rehm, W. Koen, R.Verhagen (NL)  
  7. Cornel Burzo                
                   
   Copii (U12), 9-11.03, Zadnvoort, Olanda    Juniori (U18), 9-11.03, Zadnvoort, Olanda    Perechi, 25-30.06, Moscova  
   1. Theodor Toma RO     1. Artem Dugin RU    1. Kovaleva/Surin RU  
   2. Chun-Yin Woo UK     2. Dusan Mitic RS    2. Kalsberg/Bogdanov RU  
   3. Alexandr Vashurov RU     3. Ondrej Fidrmuc CZ    3. Dubiel/Kaminski PL  
  10. Diana Mastan RO   14. Alexandru Caraivan RO        
                   
                   
                   
  Campionatul Mondial de Go   1. Shan Ziteng
CN        
  - 28th WAGC -       2. U Tong-ha
KR        
  28-31.05, Tokyo, Japonia     3. Mori Hironobu JP        
          6. Pop Cristian          
                   

 

      Campionate Naționale          
 
             
 Seniori, 16-18.11, Brașov      Feminin, 24-25.03, Brăila      Echipe, 29-30.06, Eforie Nord
 1. Dragos Băjenaru
Bucu    1. Laura Avram      1. C. Ghioc, L. Oprișan, I. Santa, R. Ghioc (Bucu)
 2. Cristian Pop
Bucu    2. Adelina Sora      2. A. Caraivan, G. Ghetu, I. Toma, M. Dănilă (Brai)
 3. Cornel Burzo
BaMa    3. Liliana Iacob      3. T. Toma, M. Vasile, A. Pirvu, G. Coman (Brai_J)
                 
 Tineret (U25), 18-19.08, Slobozia      Perechi,    
 1. Alexandru Caraivan Brai        
 2. Lucian Nicolaie Brai        
 3. Theodor Toma Brai        
             
 Copii 3 (U8), 17-21.06, Bistrița      Copii 2 (U10), 17-21.06, Bistrița      Copii 1 (U12), 17-18.06, Bistrița
  1.       1.       1.  
  2.       2.       2.  
  3.       3.       3.  
             
 Juniori 3 (U14), 17-21.06, Bistrița      Juniori 2 (U16), 17-18.11, Brașov      Juniori 1 (U18), 17-21.06, Bistrița
  1.       1. Mihai Șerban Bist     1.  
  2.       2. Flaviu Berbecariu Bist     2.  
  3.       3. Theodor Toma Brai     3.  
             


      Alte Concursuri      
               
Număr total de concursuri 37   Participări semestrul I 347   Participări 2009 780
         
               
Cupa României, 19-20.05, București     Cupa Ambasadorului Japoniei     Cupa Walter Schmidt, 21-22.04, Timișoara
  1. Cristian Pop Bucu     1-12.12, București       1. Dragos Bajenaru Bucu
  2. Dragos Bajenaru Bucu     1. Cristian Pop Bucu     2. Cornel Burzo BaMa
  3. Constantin Ghioc Bucu     2. Cornel Burzo BaMa     3. Lucian Corlan Bucu
        3. Ion Florescu Pits     4. Radu Baciu Bucu
         
Cupa Domenii , 29-30.03, București   Romanian Ing Cup, 13-14.01, București    
  1. Cristian Pop Bucu     1. Cornel Burzo BaMa      
  2. Catalin Taranu Bucu     2. Cristian Pop Bucu      
  3. Lucian Corlan Bucu     3. Lucian Corlan Bucu