Home

Structura FRGo 2006

home

                       
  Birou Executiv  
Birou Federal
Comisia de:
Președinte
 
Structuri afiliate
  13
                  Sportivi legitimați   563
 
Președinte:
Valentin Urziceanu
  Valentin Urziceanu   Antrenori Ion Florescu      - Seniori M 175
  Secretar: Mihai Opriș   George Bordea   Arbitri George Bordea     F 39
  Economist: Marian Căruntu   Mihai Opriș   Competiții Iulian Toma      - Tineret/Juniori M 172
        Constantin Ghioc
  Cenzori Liviu Oprișan     F 74
        Iulian Toma   Disciplină Mihai Opriș      - Copii M 77
        Viorel Boboc           F 26
        Teodor Vîrtic         Antrenori   4
  Vicepreședinte George Bordea             Instructori sportivi   25
                  Arbitri   30
                       

Competiții 2006

        Campionate Europene        
     
                   
   Seniori, 29.07-12.08, Frascati, Italia    Feminin, 12-14.09, Port Erin, Isle of Man    Echipe, 3-5.10, Bratislava, Slovacia  
  1. Svetlana Shikshina
RU    1. Klara Zaloudkova CZ    1. C. Țăranu, C. Pop, C. Burzo, L. Corlan  
  2. Alexandre Dinerchtein
RU    2. Natasha Regan UK    2. Cehia    
  3. Andrey Kulkov
RU    3. Sue Paterson UK    3. Ungaria    
  4. Dragos Bajenaru RO              
  5. Lucian Corlan RO              
                   
   Copii (U12), 23-26.03, Sankt-Petesburg    Juniori (U16), 23-26.03, Sankt-Petersburg    Perechi, 7-9.04, Berlin, Germania  
   1. Surma Mateusz PL     1. Ilja Shikshin RU    1. Kovaleva/Mezhov RU  
   2. Chao Joshua NL     2. Rita Pocsai HU    2. Trinks/Firnhaber DE  
   3. Podpera Lukas CZ     3. Thomas Debarre FR    3. Regan/Cocke UK  
  9. Theodor Toma RO   10. Alexandru Caraivan RO        
                   
                   
                   
  Campionatul Mondial de Go   1. Hiraoka Satoshi
JP        
  - 27th WAGC -       2. Tang Weixing
CN        
  28-31.05, Sasebo, Japonia       3. Cho Tae-weon KP        
          7. Cristian Pop RO        
                   

 

      Campionate Naționale        
 
             
 Seniori, 17-19.06, București      Feminin, 25-26.02, Brăila      Echipe, 2-3.12, Snagov
 1. Cristian Pop
Bucu    1. Adelina Sora Crav    1. C. Ghioc, L. Oprișan, I. Santa, R. Ghioc (Bucu)
 2. Dragos Băjenaru
Bucu    2. Andreea Pirvu Brai    2. L. Deaconu, G. Ghețu, I. Toma, A. Caraivan (Brai)
 3. Cornel Burzo
BaMa    3. Liliana Iacob Brai    3. M. Șerban, F. Berbecariu, T. Berende, D. Mastan (Bist)
                 
 Tineret (U25), 16-17.11, Brăila      Perechi, 23-24.06, Eforie N.    
 1. Mihai Șerban Brai    1. G.Coman-A.Caraiavan    
 2. Marius Dănilă Brai    2. C.Ghioc-A.Predescu    
 3. Lucian Nicolaie Brai    3. L.Nicolaie- A.Pârvu    
             
 Copii 1 (U8), 18.07, Brăila      Copii 2 (U10), 20.07, Brăila      Copii 3 (U12), 19.07, Brăila
 1. Berende Tudor Bist     1. Theodor Toma Bist     1. Mihai Șerban Bist
 2. Alexandru Iacob Brai     2. Alexandru Iacob Brai     2. Theodor Toma Brai
 3. Ruxandra Preda Brai     3. Tudor Berende Bist     3. George Ivan Brai
             
 Juniori 1 (U14), 18.07, Brăila      Juniori 2 (U16), 2-3.09, Slatina      Cadeți (U18), 20-21.08, Slobozia
  1. Mihai Șerban Bist     1. Alexandru Caraivan Brai    1. Alexandru Farcas Giar
  2. Laura Avram Bist     2. Mihai Șerban Bist    2. Mihai Șerban Bist
  3. Theodor Toma Brai     3. Laura Avram Bist    3. Alexandru Caraivan Brai