Home

Structura FRGo 2005

home

                       
  Birou Executiv  
Birou Federal
Comisia de:
Președinte
 
Structuri active/afiliate
  12/14
                  Sportivi legitimați   605
 
Președinte:
Valentin Urziceanu
   Calin Susan    Antrenori Ion Florescu      - Seniori M 172
  Secretar general Mihai Opriș    Iulian Toma    Arbitri George Bordea     F 39
  Economist: Marian Caruntu    Viorel Boboc    Competiții Iulian Toma      - Tineret/Juniori M 171
         Teodor Virtic    Cenzori Liviu Oprisan     F 69
             Disciplină        - Copii M 125
        ROF           F 38
                  Antrenori   4
  Vicepreședinte George Bordea             Instructori sportivi   24
                  Arbitri   32
                       

Competiții 2005

      Campionate Europene      
     
                   
   Seniori, 23.07-07.08, Praga, Cehia    Feminin, 19.09-02.10    Echipe, St. Petersburg, Rusia, 3-6.07  
  1. Dinerstein, Alexandr
RU     1. Svetlana Shikshina RU     1. Rusia 1    
  2. Cătălin Țăranu
RO     2. Zhao Pei DE     2. Cehia    
  3. Ilja Shikshin
RU     3. Rita Pocsai HU     3. Rusia 2    
  8. Cristian Pop
RO              
                   
   Copii (U12), 3-6.03, Košice, Slovacia    Juniori (U18), 3-6.03, Košice, Slovacia    Perechi, 23-24.04, Maidenhead, England  
   1. Mihai Șerban RO     1. Timur Dugin RU    1. Germania 1    
   2. Joshua Chao NL     2. Bohdan Zhurakovskyy UA    2. Germania 2    
   3. Oleg Kocherov RU     3. Jun Tarumi DE    3. Rusia    
   6. Toma, Theodor RO   24. Alexandru Caraivan RO        
                   
                   
                   
  C.M. Seniori - 26th WAGC -    C.M. Juniori (U18) - 22nd WYGC -    C.M. Juniori (U12) - 22nd WYGC -  
  24-27.5, Nagoya, Japonia    21-26.08, Barcelona, SP    21-26.08, Barcelona, Spania  
    1. Hu Yuqing CN     1. Song Sang-Min KR     1. Liao Xing Wen CN  
    2. Cho Tae-weon
KP     2. Tang Wei-Xing CN     2. Na Hyun
KR  
    3. Yu Chengrui KR     3. Lai Yu-Cheng TW     3. Missingham Jiajia TW  
    24. Burzo G.Cornel RO           5. Mihai Șerban RO  
                   

 

    Campionate Naționale      
 
             
 Seniori, 11-13.11, Slobozia      Feminin, 26-27.03, Brăila      Echipe, 10-11.12, Drobeta Tr. Severin
 1. Dragoș Băjenaru
Bucu    1. Adelina Sora Crav    1. CS Atari Brăila
 2. Pop Cristian
Bucu    2. Andreea Pirvu Brai    2. CS Locomotiva București
 3. Burzo Cornel
BaMa    3. Gabriela Coman Brai    3. CS de Go Drobeta Turnu Severin
                 
 Tineret (U25), 3-4.12, Brăila      Perechi, 25-26.06, Cap Aurora    
 1. Mihai Vasile Slob    1. A.Sora-C.Pop    
 2. George Ghețu Brai    2. A.Pârvu-L.Niculaie    
 3. Marius Dănilă Brai    3. G.Coman- I.Toma    
             
 Copii 3 (U8), 13.07, Bistrița      Copii 2 (U10), 14.07, Bistrița      Copii 1 (U12), 15.07, Bistrița
 1. Alexandru Iacob Brai     1. Theodor Toma Brai     1. Mihai Șerban Bist
 2. Pavel Cozan Bist     2. Flaviu Berbecariu Bist     2. Theodor Toma Brai
 3. Tudor Berende Bist     3. Alexandru Iacob Bist     3. Flaviu Berbecariu Bist
             
 Juniori 3 (U14), 13.07, Bistrița      Juniori 2 (U16), 13.07, Bistrița      Juniori 1 (U18), 20-21.08, Slobozia
  1. Mihai Șerban Bist     1. Alexandru Caraivan Brai    1. Alexandru Farcas Tims
  2. Theodor Toma Brai     2. Mihai Șerban Bist    2. Mihai Șerban Bist
  3. Gabriela Coman Brai     3. Laura Avram Bist    3. Adelina Sora Tims