Home

Structura FRGo 2003

home

                       
  Birou Executiv  
 Birou Federal
 Comisia de:
 Președinte
 
 Structuri afiliate
   
                   Sportivi legitimați    
 
Președinte:
Iulian Toma
   Iulian Toma    Antrenori        - Seniori M  
  Secretar: Mihai Opriș    George Bordea    Arbitri       F  
  Economist: Gabriela Grosu    Mihai Opriș    Competiții        - Tineret/Juniori M  
         Călin Susan    Cenzori       F  
         Cristian Pop    Disciplină        - Copii M  
         Cristian Necula           F  
         Tiberiu Gociu          Antrenori    
  Vicepreședinte George Bordea              Instructori sportivi    
                   Arbitri    
                       

Competiții 2003

        Campionate Europene        
     
                   
   Seniori, 19.07-03.08, Sankt Petersburg   1st European Masters    Perechi, 4-6.04, Wodzislaw, Polonia  
  1. Dinerstein, Alexandr
RU     1. Cătălin Țăranu      1. R. Pocsai-T. Pocsai HU  
  2. Lazarev, Alexey
RU     2. Alexandr Dinerstein
     2. N. Kovaleva-A. Lazarev RU  
  3. Burzo, Cornel
RO     3. Svetlana Shikshina      3. A. Lubos-L. V PL  
          6. Cristian Pop      7. Irina Suciu-Ion Florescu RO  
                   
   Copii (U12), 13-15.03, Cannes, FR    Juniori (U18), 14-16.03, Cannes, FR      
   1. Zajcev Igor UA     1. Ilja Shikshin RU        
   2. Kachanovskyj Artem UA     2. Timur Dugin RU        
   3. Sos Miroslav CZ     3. Antoine Fenech FR        
   8. Avram Laura RO   21. Ionut Stochita RO        
                   
                   
                   
  Campionatul Mondial de Baduk   1. Yi G.Sun KR        
  - 1st IWABC -       2. Hiraoka Satoshi
JP        
  27.09-3.10, Inceon, Coreea     3. Raphael Shin AU        
          18. Burzo G.Cornel RO        
                   
                   

 

      Campionate Naționale        
 
             
 Seniori, 12-14.12, București    Feminin, 31.05-01.06, București    Echipe, 29-30.11, Tr. Severin
 1. Calotă Lucrețiu
Tims    1. Irina Suciu 1k Drob    1. CS Locomotiva Buc. (G.Rob,S.Burzo,M.Opriș,D.Rob)
 2. Cornel Burzo
BaMa    2. Luiza Teodorescu 5k Bist    2. CS Atari Brăila (I.Toma,M.Dănilă,I.Stochiță,G.Ghețu
 3. Cristian Pop
Bucu    3. Gabriela Coman 6k Brai    3. CS Severnav Drobeta (C.Necula,G.Bordea,M.Dăescu,E.Cenușe)
                 
 Tineret (U25), 25.10, Galați    Perechi    
 1. Cornel Burzo BaMa    1. L.Iacob -I.Toma    
 2. George Ghețu Brai    2. A.Sora-S.Sora    
 3. Marius Dănilă Brai    3. G.Coman-I.Stochiță    
             
 Copii 3 (U8)      Copii 2 (U10)      Copii 1 (U12)
               
               
               
             
 Juniori 3 (U14), 17-18.06, Bistrița    Juniori 2 (U16), 8.11, Brăila    Juniori 1 (U18), 9.11, Brăila
  1. Alexandru Caraivan Brai     1. Mihai Viasu 6k Drob    1. Ionuț Stochiță 1d Brai
  2. Sorin Cozan Bist     2. Lucian Nicolaie 5k Brai    2. Marius Dorobanțu 5k Slob
  3. Adrian Martin Drob     3. Ionuț Măgăriță 5k Brai    3. Mihai Viasu 6k Drob