Home

Structura FRGo 2002

home

                       
  Birou Executiv  
 Birou Federal
 Comisia de:
 Președinte
 
 Structuri afiliate
  8
                   Sportivi legitimați   1418
 
Președinte:
Iulian Toma
   Iulian Toma    Antrenori        - Seniori M 190
  Secretar: Mihai Opriș    George Bordea    Arbitri       F 44
  Economist: Daniela Palade    Mihai Opriș    Competiții        - Tineret/Juniori M 300
  Membru: Alexandria Boboc    Cristian Pop    Cenzori       F 49
         Lucian Deaconu    Disciplină        - Copii M 690
         Cristian Necula           F 145
         Călin Susan          Antrenori    
  Vicepreședinte: George Bordea              Instructori sportivi   1
                   Arbitri   22
                       

Competiții 2002

        Campionate Europene        
     
                   
   Seniori, 20.07-3.08 Zagreb, Croația          
  1. Dinerstein, Alexandr
RU            
  2. Lazarev, Alexey
RU              
  3. Burzo, Cornel
RO              
                   
   Copii (U12), 15-16.03, Prague, Czechia    Juniori (U18), 15-16.03, Prague, Czechia    Perechi, 1-2.03, Cannes, Franța  
   1. Kravec Andrej UA     1. Balogh Pal HU    1. M. Cristiani-P. Drouot FR  
   2. Kashaev Andrej RU     2. Dugin Timur RU    2. D.Trinks-L. Franke DE  
   3. Kachanovskij Artem UA     3. Mezhov Oleg RU    3. Irina Suciu - Mihai Bisca RO  
   7. Coman Gabriela RO   24. Stochita Ionut RO        
                   
                   
                   
  Campionatul Mondial de GO            
  - 24th WAGC -       1. Li Fu CN        
  2-6.06, Takayama, Japonia     2. Maleun-Saem Hong
KR        
          3. Kikuchi Yasuro JP        
          6. Cristian Pop RO        
                   

 

      Campionate Naționale        
 
             
 Seniori, 6-8.12,    Feminin,    Echipe, 23-24.11,
 1. Cristian Pop
Tims    1.      1. D.Băjenaru, S.Necula, G.Bordea,G.Ciuică, B.Dumitrescu (Drob)
 2. Dragos Bajenaru
BaMa    2.      2. M.Spătaru, L.Oprișan, I.Suciu, I.Stochiță (Tims)
 3. Lucian Deaconu
Bucu    3.      3. I.Toma, G.Ghețu, M.Dănilă, D.Iugulesci (Brai)
                 
 Tineret (U25),    Perechi, 29-30.06, București  
 1.      1. I. Suciu - M.Bâscă    
 2.      2. A. Szilagyi - D.Băjenaru    
 3.      3. L. Iacob - I.Toma    
             
 Copii 3 (U8),    Copii 2 (U10), 22.06, Bistrița    Copii 1 (U12), 23.06, Bistrița
 1.       1. Moldovan Raul Bist     1. Coman Gabriela Brai
 2.       2. Toma Ruxandra Brai     2. Cozan Sorin Bist
 3.       3. Avram Laura Bist     3. Avram Laura Bist
             
 Juniori 3 (U14), 21.10, Brăila    Juniori 2 (U16), 15-16.07, Tr.Severin    Juniori 3 (U18), 15-16.07, Tr.Severin
  1. Coman Gabriela Brai     1. Cozan Sorin Bist    1.Stochita Ionut Brai
  2. Caraivan Alexandru Brai     2. Coman Gabriela Brai    2. Mutu Cosmin Drob
  3. Cozan Sorin Bist     3. Viasu Mihai Drob    3. Cozan Sorin Bist