Home

Structura FRGo 2001

home

                       
  Birou Executiv  
Birou Federal
 Comisia de:
 Președinte
 
 Structuri afiliate
  7
                   Sportivi legitimați   1704
 
Președinte:
Iulian Toma
   Iulian Toma    Antrenori  Robert Mateescu      - Seniori   382
  Secretar: Mihai Opriș    George Bordea    Arbitri          
  Contabil: Daniela Palade    Mihai Opriș    Competiții        - Tineret/Juniori   537
       
 Cristian Pop
   Cenzori          
         Lucian Deaconu    Disciplină        - Copii   723
         Cristian Necula              
         Călin Susan          Antrenori   4
  Vicepreședinte George Bordea              Instructori sportivi   35
                   Arbitri   26
                       

Competiții 2001

        Campionate Europene        
     
                   
   Seniori, 21.07-04.08, Dublin, Irlanda        Echipe, 6-8.07, Moscova, Rusia  
  1. Andrei Kulkov
RU          1. Rusia-2 (Tatarstan)  
  2. Christoph Gerlach
DE          2. Rusia-1    
  3. Emil Nijhuis
NL          3. Ukraina    
  7. Bela Nagy RO              
  8. Cornel Burzo RO          
             
   Copii (U12), 1-4.03, Ustron, Polonia    Juniori (U18), 1-4.03, Ustron, Polonia    Perechi,  
    1. Chikchine Ilia RU     1. Balogh Pal HU    1. Cehia    
    2. Prokop Jan CZ     2. Kosegi Diana HU    2. România (Iulian Toma, Liliana Iacob)    
    3. Douguine Artem RU     3. Silt Ondrej CZ    3. Polonia    
  10. Cozan Sorin     18. Sinca Marius RO        
                   
                   
                   
  Campionatul Mondial de GO            
  - 23th WAGC -       1. Daichun Li CN        
  10-14.06, Hyuga, Japonia     2. Moriei Kanazawa
JP        
          3. Dong-Ming Liu AU        
        20. Mihai Bisca RO        
                   

 

      Campionate Naționale        
 
             
 Seniori, 9-11.10, București    Feminin,    Echipe, 24-25.10, Brăila
 1. Pop Cristian
VaDo    1. Irina Suciu Indep    1. I.Toma, V.Patap, M.Dănilă, D.Fofîrcă (Watari)
 2. Burzo Cornel
BaMa    2. Claudia Ciortea Cluj    2. M.C-tinescu, I.Stochiță, A.Niță, C.Albu (Watari2)
 3. Bajenaru Dragos
Bucu    3. Luiza Teodorescu Indep    3. C. Mutu, G. Bordea, Alex. D-tru, R.C-tin (Drob)
                 
 Juniori 1    Juniori 2    Perechi,
  1. Cosmin Mutut Drob     1. Ionuț Stochiță Brăila    1. Irina Suciu - Mihai Bîscă
  2. Cătălin Adam Drob     2. Alexandru Caraivan Brăila    2. Liliana Iacob - Iulian Toma
  3. Mihai Viasu Drob     3. Gabriela Coman Brăila    3. Luiza Teodorescu - Daniel Cioată