Home

Structura FRGo 1999

home

                       
  Birou Executiv  
Birou Federal
Comisia de:
Președinte
 
Structuri afiliate
  34
                  Sportivi legitimați   2007
 
Președinte:
Iulian Toma
  Iulian Toma   Antrenori Robert Mateescu      - Seniori   355
  Secretar: Mihai Opriș   Ion Florescu   Arbitri          
  Contabil:     Mihai Opriș   Competiții        - Tineret/Juniori   614
        Viorel Boboc   Cenzori          
        Călin Susan   Disciplină        - Copii   1038
        Bela Nagy              
  Vicepreședinte Ion Florescu   Valentin Urziceanu         Antrenori   13
                  Instructori sportivi    
  Adunarea Generală de Alegeri             Arbitri   27
  Cluj, 31 octombrie                  
                       

Competiții 1999

        Campionate Europene        
     
                   
   Seniori, 24.07-07.08, Podbanske, SK    Feminin    Echipe, 12-14.03, Belgrade, Yugoslavia  
  1. Dinerstein, Alexandr
RU          1. A.Lazarev, V.Bogdanov, R.Gataoulline, S.Ouspenski RU  
  2. Ion Florescu
RO          2. V.Gheorghiu, C.Ghioc, L.Calota, B.Nagy RO  
  3. Surin Dmitrij RU          3. V. Danek, J. Dach, D. Holecek, J. Hora CZ  
                   
   Copii (U12), 19-21.02, Cannes, FR    Juniori (U18), 19-21.02, Cannes, FR    Perechi, 20-21.02, Cannes, France  
   1. Kovaleva Natalia RU     1. Kulkov Andrei RU    1. B. Trepczik-C. Gerlach DE  
   2. Dougine Timour RU     2. Koszegi Diana HU    2. K. Healey-M. Macfadyen UK  
   3. Shechuk Mykhailo UA     3. Kuin Merlijn NL    3. M.C. Chaine-F. BenMalek PL  
   8. Nicolaie Lucian RO   11. Florea Ovidiu RO    6. Liliana Iacob-Iulian Toma RO  
                   
                   
                   
  Campionatul Mondial de GO   1. Yu Chae-seong KR        
  - 21st WAGC -       2. Sakai Hideyuki
JP        
  8.-11.06, Oita, Japonia     3. Ri Pong-il KP        
        11. Gherman Sorin RO        
                   
                   

 

      Campionate Naționale        
 
             
 Seniori, 29-28.11, București    Feminin, 3-4.07, Bistrița    Echipe, 29-31.10, Cluj
 1. Florescu Ion
Pits    1. Suciu Irina Bucu    1. C. Burzo, B. Nagy, C. Susan, S. Burzo (BaMa)
 2. Pop Cristian
VaDo    2. Iacob Liliana Brai    2. M. Mutu, C. Hobeanu, M. Daescu, G. Bordea (Drob)
 3. Calota Lucretiu
Brsv    3. Cobzaru Valentina Slob    3. Tiang Hui-Geng,A.Varga,V.Tataran,F. Toth,G.Ganguta(Cluj)
                 
 Tineret (U25),    Perechi, ??-??.??, Brăila  
 1.      1. I.Suciu-V.Gheorghiu Bucu    
 2.      2. E.Lup-B.Nagy Bist    
 3.      3. C.Ciortea- C.Burzo Cluj    
             
 Copii 3 (U8), 11-12.09, Tr. Severin    Copii 2 (U10), 3-4.07, Bistrița    Copii 1 (U12), 11-12.09, Tr. Severin
 1. Coman Gabriela Brai     1. Coman Gabriela Brai     1. Nicolaie Lucian Bist
 2. Tutunaru Cosmin Drob     2. Vasile Mihai Slob     2. Viasu Mihai Bist
 3. Motintau Ionut Drob     3. Parau Alexandra Bist     3. Coman Gabriela Bist
             
 Juniori 3 (U14), ??.??, Slobozia    Juniori 2 (U16), 24.10, Brăila    Juniori 3 (U18), 27-29.08, Eforie N.
  1. Dumitru Alexandru Brai     1. Sinca Marius Brai    1. Burzo Sergiu BaMa
  2. Sinca Marius Brai     2. Radu Stefanita Slob    2. Ghetu George Brai
  3. Draxineanu Daniel Slob     3. Dumitru Alexandru Brai    3. Sinca Marius Brai