Home

Structura FRGo 1998

home

                       
  Birou Executiv  
Birou Federal
Comisia de:
Președinte
 
Structuri afiliate
34  
                  Sportivi legitimați
1693
 
 
Președinte:
Iulian Toma
 
Iulian Toma
  Antrenori Robert Mateescu      - Seniori 359  
  Secretar: Mihai Opriș   George Stihi   Arbitri          
  Contabil:     Mihai Opriș   Competiții        - Tineret/Juniori 597  
        Robert Mateescu   Cenzori          
        Sorin Gherman   Disciplină        - Copii 737  
        Radu Baciu              
  Vicepreședinte George Stihi   Daniel Ralea         Antrenori 13  
                  Instructori sportivi    
                  Arbitri 27  
                       

Competiții 1998

        Campionate Europene        
     
                   
   Seniori, 25.07-08.08, Mamaia, RO    Feminin    Echipe  
  1. Robert Mateescu
RO            
  2. Franz-Josef Dickhut
DE              
  3. Christoph Gerlach
DE              
                   
   Copii (U12), 27.2-1.3, Cannes, FR    Juniori (U18), 27.2-1.3, Cannes, FR    Perechi,  
   1. Silt Andrej CZ     1. Bogatskiy Dmitriy UA        
   2. Hollmann Tommy NL     2. Koszegi Diána HU        
   3. Kovaleva Natalia RU     3. Kuzela Martin CZ        
   6. Nicolaie Lucian RO   15. Ovidiu Florea RO        
                   
                   
                   
  Campionatul Mondial de GO            
  - 20th WAGC -       1. Kim Chan Woo KR        
  2.-5.06, Tokyo, Japonia     2. Hiraoka Satoshi
JP        
          3. Zhao Won Dong CN        
        21. Mateescu Robert RO        
                   

 

      Campionate Naționale        
 
             
 Seniori, 12-14.12,    Feminin, 3-4.07, Bistrița    Echipe, 12-13.12, Brăila
 1. Gherman Sorin
Indep    1. Corin Țarină Indep    1. I. Toma, V. Patap, G. Ghetu, M. Constantinescu (Brai)
 2. Mateescu Robert
Indep    2. Irina Suciu Indep    2. C. Burzo, P. Oancea, C. Susan, A. Varga (BaMa)
 3. Bajenaru Dragos
Indepx    3. Liliana Iacob Brai    3. D. Fofirca, M. Danila, M. Sinca, C. Albu (Brai)
                 
 Copii 3 (U8), 11-12.09, Tr. Severin    Copii 2 (U10), 1.08, Mamaia    Copii 1 (U12), 1.08, Mamaia
 1. Coman Gabriela Brai     1. Nicolaie Lucian Brai     1. Dorobantu Marius Slob
 2. Tutunaru Cosmin Drob     2. Vasile Mihai Slob     2. Dumitru Alexandru Brai
 3. Motintau Ionut Drob     3. Beches Alexandru Bist     3. Draxineanu Daniel Slob
             
 Juniori 3 (U14), 1.08, Mamaia    Juniori 2 (U16), 1.08, Mamaia    Juniori 3 (U18), 1.08, Mamaia
  1. Sinca Marius Brai     1. Danila Marius Brai    1. Ghetu George Brai
  2. Mutu Cosmin Drob     2. Florea Ovidiu Bist    2. Burzo Cornel BaMa
  3. Radu Stefanita Slob     3. Cojocaru Alexandru Crav    3. Bordea George Drob