Home

Structura FRGo 1997

home

                       
  Birou Executiv  
Birou Federal
Comisia de:
Președinte
 
Structuri afiliate
   
                  Sportivi legitimați    
 
Președinte:
Sorin Sora
   Sorin Sora   Antrenori        - Seniori M  
  Secretar: Mihai Opriș    Sorin Gherman   Arbitri       F  
  Economist:      Mihai Opriș   Competiții        - Tineret/Juniori M  
         Robert Mateescu   Cenzori       F  
         Daniel Ralea   Disciplină        - Copii M  
         Iulian Toma           F  
  Vicepreședinte Sorin Gherman    Lucrețiu Calotă         Antrenori    
  Adunarea Generală: 4-5 iunie, Craiova    Leonard Dragomir         Instructori sportivi    
         Valentin Urziceanu         Arbitri    
                       

Competiții 1997

        Campionate Europene        
     
                   
   Seniori, 19.07-02.08, Marseille, France    Feminin, 2-5.10, Moscova      
  1. Guo Juan
NL   1. Irina Danilchenko        
  2. Zhao Pei
DE              
  3. Danek Vladimir CZ              
  4. Sorin Gherman
RO              
                   
   Copii (U12), 7-09.3, Bratislava, Slovakia    Juniori (U18), 7-09.3, Bratislava, Slovakia    Perechi, 7-9.04, Berlin, Germania  
   1. Antoine Fenech FR     1. Dmitri Bogatskii RU    1. Britta Trepcnik/Christoph Gerlach GE  
   2. Pál Balogh RU     2. Jonas Fincke DE    2. Kirsty Healey/Matthew Macfadyen UK  
   3. Sos Miroslav HU     3. Paul Drouot FR    3-4. Olanda-Norvegia    
   4. Marius Sinca RO     8. Valentin Gheorghiu RO    Carmen Mateescu/Mihai Bisca RO  
                   
                   
                   
  Campionatul Mondial de GO   1. Jun Liu CN        
  - 19th WAGC -       2. Hideyuki Sakai
JP        
  10-13.06, Sapporo, Japonia     3. Yeong-sam Mun KP        
          5. Cristian Pop RO        
                   
                   

 

      Campionate Naționale        
 
             
 Seniori, 14-16.11, București    Feminin, 11-11.05, București    Echipe, 13-14.12, Brăila
 1. Sorin Gherman
Bucu    1. Tarina Corina Bucu    1. N.Bela, C.Burzo, C.Susan, L.Sîrb (BaMa)
 2. Cristian Pop
Bucu    2. Carmen Mateescu Bucu    2. C.Prescure, M.Dăescu, E.Cenușe, I.Bănică (Drob)
 3. Robert Mateescu
Bucu    3. Irina Suciu Bucu    3. D.Ralea, I.Toma, D.Fofîrcă, M.Dănilă(Brai)
                 
 Tineret (U25)    Perechi,  
 1.      1.    
 2.      2.    
 3.      3.    
             
 Copii 3 (U8),    Copii 2 (U10), 30-1.07, Orșova    Copii 1 (U12), 30-1.07, Orșova
 1.       1. Mihai Viasu Drob     1. Marius Sinca Brai
 2.       2. Angelin Calu Brai     2. Alexandru Dumitru Brai
 3.       3. Mihaela Zincu Brai     3. Elena Buzatu Drob
             
 Juniori 3 (U14), 30-1.07, Orșova    Juniori 2 (U16),30-1.07, Orșova    Juniori 3 (U18), 30-1.07, Orșova
  1. Cosmin Mutu Drob     1. Cristian Berceanu Drob    1. Cornel Burzo BaMa
  2. Dan Cristescu Drob     2. Marius Danila Brai    2. George Bordea Drob
  3. Irina Banica Drob     3. George Ghetu Brai    3. Alin Stanciu Drob