Home

Structura FRGo 1996

home

                       
  Birou Executiv  
 Birou Federal
 Comisia de:
 
 
 Structuri afiliate
   
                   Sportivi legitimați    
 
Președinte:
Sorin Sora
   Sorin Sora    Antrenori  Robert Mateescu      - Seniori M  
  Vicepreședinte Sorin Gherman    Sorin Gherman    Arbitri       F  
  Secretar: Mihai Opriș    Mihai Opriș    Competiții        - Tineret/Juniori M  
  Economist:      Robert Mateescu    Cenzori       F  
         Daniel Ralea    Disciplină        - Copii M  
         Iulian Toma           F  
         Lucrețiu Calotă          Antrenori    
         Leonard Dragomir          Instructori sportivi    
         Valentin Urziceanu          Arbitri    
                       

Competiții 1996

        Campionate Europene        
     
                   
   Seniori, 20.07-03.08, Abano Terme, Italy    Copii (U12), 1-3.03, Băile Felix, România    Juniori (U18), 1-3.03, Băile Felix, România  
  1. Juan Guo
NL    1. Antoine Fenech FR     1. Csaba Mero HU  
  2. Rob van Zeijst
RU    2. Cosmin Mutu RO     2. Svetlana Shikshina RU  
  3. Laurent Heiser
RO    3. Csaba Marton HU     3. Dinerstein Alexandr RU  
  6. Sorin Gherman             6. Cătălin Mutu RO  
                   
                   
                   
  Campionatul Mondial de GO   1. Jun Li CN        
  - 18th WAGC -       2. Hiraoka Hironori
JP        
  21-24.04, Omachi, Japonia     3. Yon Man Lee KR        
        21. Mihai Bâscă RO        
                   
                   

 

      Campionate Naționale        
 
             
 Seniori,    Feminin,    Echipe, decembrie
 1. Cristian Pop
Sakura    1. Corina Țarina Locomotiva    1. Locomotiva (Bucu)
 2. Lucian Deaconu
Lyceum    2. Codruța Ilie Warriors    2. Severnav (Drob)
 3. Adrian Ghioc
Locomotiva    3. Irina Bănică Lic.Traian    3. Lyceum (Brai)
                 
 Copii 3 (U8),    Copii 2 (U10), august, Lacul Sărat    Copii 1 (U12), august, Lacul Sărat
        1. Patrasciuc, Claudiu Bist     1. Sinca, Marius Brai
        2. Dumbravan, Adela Bist     2. Mutu, Cosmin Drob
        3. Beches, Alexandru Bist     3. Cristescu, Dan Drob
             
 Juniori 3 (U14), august, Lacul Sărat    Juniori 2 (U16), august, Lacul Sărat    Juniori 3 (U18), august, Lacul Sărat
  1. Burzo, Sergiu BaMa     1. Gheorghiu, Valentin Bucu    1. Iugulescu, Dan Brai
  2. Florea, Ovidiu Bist     2. Burzo, Cornel BaMa    2. Pop, Alin BaMa
  3. Covaci, Sorin Brai     3. Ungureanu, Iulia Brai    3. Seciu, Alexandru Drob