Home

Structura FRGo 1995

home

                       
  Birou Executiv  
Birou Federal
 Comisia de:
 Președinte
 
 Structuri afiliate
   
                   Sportivi legitimați    
 
Președinte:
Sorin Sora        Antrenori        - Seniori    
  Vicepreședinte Mihai Basca        Arbitri          
  Secretar: Parik Stefanov        Competiții        - Tineret/Juniori    
             Cenzori          
  economist: Măndița Cristescu        Disciplină        - Copii    
  instructor sportiv Radu Baciu                  
                   Antrenori    
                   Instructori sportivi    
                   Arbitri    
                       

Competiții 1995

    Campionate Europene și Mondiale      
     
                 
   Seniori, 22.07-05.08, Tuchola, Polonia   Campionatul Mondial de GO     1. Hirata Hironori Japonia  
  1. Guo Juan
NL   - 17 WAGC, 2.-6.05, Tokyo, Japan     2. Hong Shi China  
  2. Wataru Miyakawa
FR         3. Ying Kan Hong Kong  
  3. Gerlach Christoph
DE       10. Robert Mateescu România  
  10. Bisca Mihai RO            
                 

 

      Campionate Naționale        
 
             
 Seniori, 16-19.11, Timișoara    Feminin, 13-14.05    Echipe, 20-22.10, Lacul Sărat (Brăila)
 1. Mihai Bâscă, 5d      1. Carmen Mateescu, 1k      1. L.Oprișan, M.Spătaru, C.Prescure, C.Avram (Eris)
 2. Lucrețiu Calotă, 5d      2. Corina Țarină, 2k      2. D.Cioată, A.Ghioc, R.Baciu, C.Susan (Floare de Cireș)
 3. Cristian Pop, 5d      3. Irina Suciu, 8k      3. D.Ralea, I.Toma, V.Patap, M.C-tinescu (Brăila I)
 4.      4. Iuliana Badea, 9k          
 5.      5. Roxana Amzar, 10k          
 6.      6. Ștefania Caștaliu, 13k          
 7.      7. Codruța Ilie, 13k          
 8.      8. Szilagyi Ana Maria, 8k          
                 
 Tineret (U25),    Perechi,  
 1.      1. Carmen Mateescu - Constantin Ghioc    
 2.      2. Irina Suciu - Lucrețiu Calotă    
 3.      3. Liliana Iacob - Iulian Toma    
             
 Copii 3 (U8),    Copii 2 (U10),    Copii 1 (U12),
 1.       1.       1.  
 2.       2.       2.  
 3.       3.       3.  
               
 Juniori 3 (U14),    Juniori 2 (U16),    Juniori 3 (U18), 29-30.08, Bistrița
  1.       1.      1. Mutu Cătălin  
  2.       2.      2. Hobeanu Claudiu  
  3.       3.      3. Stanciu Bogdan