2014  Trofeul „Shodan” (ediția a 9-a) - 2015 2015
3-4 octombrie, Bucureşti, CSRB

Shodanul de anul acesta este Lucian Orboiu, un goist din „vechea gardă”, care a jucat și cîștigat fără emoții sau ezitări. Înainte de începerea concursului, ne-a spus că a venit la această competiție deoarece își dorea de mult să se confrunte cu jucători apropiați ca tărie. În ultima vreme nu a avut activitate competițională, drept care nu se gîndea că ar putea să cîștige.
Desfășurarea concursul a fost parțial perturbată de faptul că Dănuț Cărpiniș a avut o urgență în familie și trebuit să plece după prima rundă.

Rezultate finale - Foto

Pl

Name

Rk

Club

V

SOS

R1

R2

R3

R4

R5

1

Lucian Orboiu

2k

CSRB

5

15

9+

3+

2+

5+

6+

2

Catalin Dorus

1K

CSRB

4

15

7+

4+

1-

6+

5+

3

Rares Ghioc

1K

Bucu

4

14

8+

1-

7+

4+

10+

4

Francisc Budai

2K

CSRB

3

14

6+

2-

8+

3-

7+

5

Adrian Lungu

4K

CSRB

3

10

12+

0+

11+

1-

2-

6

Iulian Militaru

1K

Bucu

2

15

4-

11+

9+

2-

1-

7

Andi Bogaciev

4K

CSRB

2

14

2-

10+

3-

11+

4-

8

Alexandru Filippi

3K

CSRB

2

11

3-

9+

4-

10-

0+

9

Ioan Arsinoaia

4K

Tims

2

10

1-

8-

6-

0+

11+

10

Larisa Popescu

1K

CSRB

2

9

11-

7-

0+

8+

3-

11

Sorin Boc

3K

CSRB

1

11

10+

6-

5-

7-

9-

12

Danut Carpinis

2K

RmVl

0

3

5-

0-

0-

0-

0-

 

REGULAMENT

5 runde în sistem elveţian.
Timp de gîndire: 75 de minute
byo-yomi: 10 pietre/5 minute (sau 45 sec/mutare).
Komi: 6,5 puncte
Taxa de înscriere: 10lei
În caz de egalitate pe primul loc, se vor disputa meciuri de baraj.

Program

Sâmbătă 3 octombrie

  9:00 - 9:30 - înscriere
  9:30 - Runda I
12:30 - pauza de masă
13:30 - Runda II
16:30 - Runda III

Duminică 4 octombrie

  9:30 - Runda IV
12:30 - pauza de masă
13:30 - Runda V
16:30 - Partida de întîmpinare

Locul de desfăşurare:

Concursul are loc la sediul clubului Radu Baciu,
aleea Blăjel 9B, ap. 3 (interfon 03)
Mijloace de transport:
Metrou: staţia Mihai Bravu
Autobuze: 123, 135, 181, 634;
Tramvaie: 19, 34 (până la Staţia Vitan)
Pentru înscrieri și alte detalii, vă rog să mă contactați pe adresa mea de mail: george.chirila.c@gmail.com, sau la numărul de telefon 0725055994.

 

 

Istoric

Prin... 1993, parcă, lucram la o firmă mică numită „Biro Technologies”, care se ocupa cu IT şi... (citeşte mai departe)

 

home

Jucători înscriși:

 
  • Larisa Popescu
  • Iulian Militaru
  • Cătălin Doruș
  • Sorin Toma Boc
  • Lucian Orboiu
  • Dănuț Petre Cărpiniș
  • Rareș Ghioc
  • Ioan Arsinoaia
  • Francisc Budai
  • Alex Filippi
  • Andi Bogaciev
  • Adrian Lungu
  •      

    Jucători invitaţi

    1kyu

    1

    Sburlea

    Bogdan

    Bucu

    1k

    2007

    1

    2

    Militaru

    Iulian

    Bucu

    1k

    1998

    2

    3

    Ghioc

    Rares

    Bucu

    1k

    1984

    3

    4

    Partenie

    Octavian

    Amst

    1k

    1984

    4

    5

    Nedan

    Adrian

    Sibi

    1k

    1969

    5

    6

    Popescu

    Larisa

    CSRB

    1k

    1964

    6

    7

    Stochita

    Ionut

    Brai

    1k

    1951

    7

    2kyu

    8

    Danut Carpinis RmVl 2k 1944

    1

    9

    Radu

    Stefan

    Bucu

    2k

    1936

    2

    10

    Ungurean

    Cezar

    Brsv

    2k

    1927

    3

    11

    Dorus

    Catalin_Stefan

    CSRB

    2k

    1927

    4

    12

    Ilie

    Sebastian

    Pits

    2k

    1925

    5

    13

    Lucian Orboiu Baca 2k 1924

    6

    14

    Nae

    Alexandru

    LocB

    2k

    1920

    7

    15

    Vaida

    Sorin

    Orad

    2k

    1905

    8

    16

    Budai

    Francisc

    CSRB

    2k

    1896

    9

    17

    Berbecariu

    Flaviu

    Bist

    2k

    1880

    10

    18

    Barbu

    Tiberiu

    Bucu

    2k

    1880

    11

    19

    Laurentiu

    Florin

    Brsv

    2k

    1878

    12

    20

    Padurariu

    Sorin

    Sibi

    2k

    1872

    13

    21

    Culea

    Mihai

    Galt

    2k

    1867

    14
    22

    Andrei

    Razvan

    VaDo

    2k

    1861

    15
    3kyu

    23

    Cherestes

    Andrei

    Bucu

    3k

    1845

    1

    24

    Olah

    Ioan

    Orad

    3k

    1840

    2

    25

    Marcu

    Octavian

    AlbI

    3k

    1826

    3

    26

    Acsinte

    Alexandru

    Sibi

    3k

    1822

    4

    27

    Balazs

    Aron

    TgMs

    3k

    1799

    5

    28

    Albu

    Catalin

    Brai

    3k

    1760

    6

    29

    Boc

    Sorin_Toma

    CSRB

    4k

    1738

    4

    30

    Mastan

    Diana

    Bist

    3k

    1752

    7

    4kyu

    31

    Groza

    Marius

    Bucu

    4k

    1749

    1

    32

    Fedul

    Nichita

    Bucu

    4k

    1742

    2

    33

    Cocioaba

    Ion_Codin

    CSRB

    4k

    1740

    3

    34

    Menczel

    Patrik

    Cluj

    4k

    1729

    5

    35

    Bogaciev

    Iulian_Andi

    Bucu

    4k

    1719

    6

    36

    Adrian Lungu CSRB 4k 1714

    7

    37

    Nagy

    Zoltan

    TgMs

    4k

    1689

    8

    38

    Ormos

    Gabriel_Andrei

    Orad

    4k

    1688

    9

    39

    Cobeli

    Stefan

    VaDo

    4k

    1669

    10

    40

    Pitrop

    Neculai

    Boto

    4k

    1669

    11

    41

    Arsinoaia

    Ioan_Alexandru

    Tims

    4k

    1658

    12

    42

    Bunea

    Vasile

    Orad

    4k

    1654

    13