2013  Trofeul „Shodan” (ediția a 8-a) - 2014   2015
25-26 octombrie, Bucureşti, CSRB

Titlul de Shodan a fost cîștigat anul acesta de Iulian Lungu de la clubul „Atari” din Brăila. Felicitări!

Clasament

Pl

Nume

Rk

Club

V

R1

R2

R3

1

Iulian Lungu

1K

Galt

3

2+

3+

4+

2

Tiberiu Barbu

2K

Bucu

1

1-

4-

3+

3

Francisc Budai

2K

CSRB

1

4+

1-

2-

4

Larisa Popescu

1K

CSRB

1

3-

2+

1-

REGULAMENT

5 runde în sistem elveţian.
Timp de gîndire: 75 de minute
byo-yomi: 10 pietre/5 minute (sau 45 sec/mutare).
Komi: 6,5 puncte
Taxa de înscriere: 10lei
În caz de egalitate pe primul loc, se vor disputa meciuri de baraj.

Program

Sâmbătă 25 octombrie

  8:30 - 8:45 - înscriere
  9:00 - Runda I
12:30 - pauza de masă
13:30 - Runda II
17:00 - Runda III

Duminică 26 octombrie

  9:00 - Runda IV
12:30 - pauza de masă
13:30 - Runda V
17:00 - Partida de întîmpinare

 

Locul de desfăşurare:

Concursul are loc la sediul clubului Radu Baciu,
aleea Blăjel 9B, ap. 3 (interfon 03)
Mijloace de transport:
Metrou: staţia Mihai Bravu
Autobuze: 123, 135, 181, 634;
Tramvaie: 19, 34
(până la Staţia Vitan)
Contact: Iulian Dragomir tel. 0722240192

 

 

Istoric

Prin... 1993, parcă, lucram la o firmă mică numită „Biro Technologies”, care se ocupa cu IT şi... (citeşte mai departe)

home

Jucători înscriși:

  • Larisa Popescu
  • Ilie Sebastian
  • Iulian Lungu
  • Tiberiu Barbu
  • Cătălin Doruș
  • Francisc Budai

Jucători invitaţi

Purcar

Nicolae

Sibi

1k

1999

Constantinescu

Marius

Brai

1k

1989

Stochita

Ionut

Brai

1k

1989

Popescu

Larisa

CSRB

1k

1984

Partenie

Octavian

Amst

1k

1975

Ghioc

Rares

Bucu

1k

1974

Vaida

Sorin

Orad

1k

1972

Sorescu

Louis

Pite

1k

1964

Militaru

Iulian

Bucu

1k

1961

Nedan

Adrian

Sibi

2k

1946

Dorus

Catalin

CSRB

2k

1936

Dogeanu

Daniel

Pits

2k

1935

Seclaman

Everin

Bucu

2k

1934

Paraschiv

Daniel

Crav

2k

1925

Ilie

Sebastian

Pits

2k

1925

Orboiu

Lucian

Baca

2k

1924

Ardelean

Diana

Bucu

2k

1923

Nae

Alexandru

LocB

2k

1920

Peng

Yong

Orad

2k

1914

Ilie

Iulian

Galt

2k

1904

Pegulescu

Cornel

Tims

2k

1904

Radu

Stefan

Bucu

2k

1903

Ungurean

Cezar

Brsv

2k

1895

Iacob

Alexandru

Brai

2k

1889

Nuteanu

Liviu

CSRB

2k

1889

Barbu

Tiberiu

Bucu

2k

1878

Culea

Mihai

Galt

2k

1874

Barbulescu

Dan

CSRB

2k

1873

Teodor

Sandu

Galt

2k

1870

Deac

Ovidiu

Cluj

2k

1868

Ciocoiu

Mihai

Bucu

2k

1859

Budai

Francisc

CSRB

3k

1850

Matei

Petre

Giar

3k

1847

Mardale

Dan

Bucu

3k

1846

Berbecariu

Flaviu

Bist

3k

1841

Laurentiu

Florin

Brsv

3k

1841

Popa

Nicolae

Slob

3k

1829

Musat

Craiu

Pits

3k

1824

Jebeleanu

Dan

Tims

3k

1821

Padurariu

Sorin

Sibi

3k

1815

Marcu

Octavian

AlbI

3k

1808

Amira

Dan

CSRB

3k

1807

Balazs

Aron

TgMs

3k

1804

Deng

Bing

Rest

3k

1796

Olah

Ioan

Orad

3k

1795

Mutu

Cosmin

Drob

3k

1789

Berciu

Florin

BaMa

3k

1783

Popescu

Radu

Galt

3k

1782

Filippi

Alexandru

CSRB

3k

1776

Dorobantu

Marius

Slob

3k

1775

Cherestes

Andrei

Bucu

3k

1766

Acsinte

Alexandru

Sibi

3k

1764