1012  Trofeul „Shodan” (ediția a 7-a) - 2013     2014


11-13 octombrie, Bucureşti, CSRB

Clubul Sportiv Radu Baciu a organizat în colaborare cu Federaţia Română de Go cea de-a şaptea ediţie a Competiţiei „Trofeul Shodan”.
Câştigătorul concursului a jucat, după încheierea competiției, conform tradiției, o partidă la paritate cu Mihai Liță, 2 dan, partidă numită „de primire” (a noului intrat în rîndul daniștilor).
Câştigătorul concursului va primi din partea CSRB diploma de 1 Dan emisă de Federaţia Română de Go.
Pentru înscriere, confirmaţi prin email sau tel. 0722240192 (Iulian Dragomir).

Din cauza numărului redus de participanți înscriși pînă la data de 9 octombrie 2012, ora 21.00 (cu mai puțin de 2 zile înainte de începerea preconizată), anunțăm că: prima rundă va începe sîmbătă 12 octombrie, la ora 9:00. Totodată, deoarece se va juca round-robin, niciun concurent nu se va putea retrage din concurs. Termen limită înscriere: vineri 11 oct. ora 20.00

REGULAMENT

6 runde în sistem elveţian.
Timp de gîndire: 75 de minute
byo-yomi: 10 pietre/5 minute (sau 45 sec/mutare).
Komi: 6,5 puncte
Taxa de înscriere: 10lei
În caz de egalitate pe primul loc, se vor disputa meciuri de baraj.

Locul de desfăşurare:

Concursul are loc la sediul clubului Radu Baciu,
aleea Blăjel 9B, ap. 3 (interfon 03)
Mijloace de transport:
Metrou: staţia Mihai Bravu
Autobuze: 123, 135, 181, 634;
Tramvaie: 19, 34
(până la Staţia Vitan)
Contact: Iulian Dragomir tel. 0722240192

Jucători înscriși:

  • Elian Grigoriu
  • Larisa Popescu
  • Cătălin Doruș
  • Alexandru Filippi
  • Florin Laurențiu
  • Francisc Budai

home

Rezultate


Nume

Rang

Club

V

Sos


R1

R2

R3

R4

R5

1

Grigoriu Elian

2K

Galt

5

10

65

4+

2+

3+

6+

5+

2

Dorus Catalin

2K

CSRB

3

12

63

5+

1-

4+

3-

6+

3

Laurentiu Florin

2K

Brsv

3

12

63

6+

5+

1-

2+

4-

4

Popescu Larisa

1K

CSRB

3

12

63

1-

6+

2-

5+

3+

5

Budai Francisc

3K

CSRB

1

14

61

2-

3-

6+

4-

1-

6

Filippi Alexandru

3K

CSRB

0

15

60

3-

4-

5-

1-

2-

 

Jucători activi invitaţi

1

Teodor

Sandu

Galt

1k

1848

2

Radu

Stefan

Bucu

1k

1968

3

Zamfirache

Cristian

Bucu

1k

2015

4

Dorus

Catalin

CSRB

1k

1949

5

Seclaman

Everin

Bucu

2k

1934

6

Sburlea

Bogdan

Bucu

2k

1965

7

Viasu

Mihai

Drob

2k

1908

8

Nuteanu

Liviu

Bucu

2k

1907

9

Barbu

Tiberiu

Bucu

2k

1878

10

Lungu

Iulian

Galt

2k

1906

11

Ungurean

Cezar

Brsv

2k

1880

12

Ghioc

Rares

Bucu

2k

1888

13

Laurentiu

Florin

Brsv

2k

1939

14

Grigoriu

Elian_Ioan

Galt

2k

1891

15

Ilie

Iulian

Galt

2k

1904

16

Nae

Alexandru

LocB

2k

1919

17

Partenie

Octavian

Amst

2k

1936

18

Balazs

Aron

TgMs

2k

1804

19

Stanciu

Bogdan

Drob

2k

1849

20

Iacob

Alexandru

Brai

2k

1903

21

Popescu

Larisa

CSRB

2k

1968

22

Pegulescu

Cornel

Tims

2k

1899

23

Dobranis

Denis

Bist

2k

1839

24

Berbecariu

Flaviu

Bist

2k

1841

25

Orboiu

Lucian

Baca

2k

1924

26

Nedan

Adrian

Sibi

2k

1913

27

Ilie

Sebastian

Pits

2k

1925

28

Barbulescu

Dan

CSRB

2k

1873

29

Paraschiv

Daniel

Crav

2k

1925

30

Dobranis

Darius

Bist

2k

1956

31

Vaida

Sorin

Orad

2k

1940

32

Amira

Dan

CSRB

3k

1779

33

Alexandru

Augustin

Tulc

3k

1807

34

Stanciu

Alin

Drob

3k

1827

35

Olah

Ioan

Orad

3k

1802

36

Budai

Francisc

CSRB

3k

1834

37

Filippi

Alexandru

CSRB

3k

1815

38

Mutu

Cosmin

Drob

3k

1798

39

Padurariu

Sorin

Sibi

3k

1798

 

 

 
Istoric

Prin... 1993, parcă, lucram la o firmă mică numită „Biro Technologies”, care se ocupa cu IT şi... (citeşte mai departe)

Program

Sâmbătă 12 octombrie

  8:30 - 8:45 - înscriere
  9:00 - Runda I
12:30 - pauza de masă
13:30 - Runda II
17:00 - Runda III

Duminică 13 octombrie

  9:00 - Runda IV
12:30 - pauza de masă
13:30 - Runda V
17:00 - Partida de întîmpinare