HomeCupa României la Go - optimi de Finală -
= 20-21 septembrie 2014 =

Cupei României la Go, etapa 2 (8-4kyu) Foto

Această competiţie organizată de CSRB este dedicată jucătorilor din Muncipiul Bucureşti avînd rang între 8 şi 4kyu, dar pot participa jucători din toată ţara. Lor li se alătură sportivii calificaţi din şaisprezecimi. Se califica în sferturile de finală primii 25% - plus cei cu număr egal de victorii cu ultimul clasat dintre aceștia.

S-au calificat în sferturile de finală Andi Bogaciev, Sorin Toma Boc și Codin Cocioabă.

loc

Nume

Rang

Club

V

sos

R1

R2

R3

R4

R5

  1.

Andi Bogaciev

4K

Bucu

4

15

8+

5+

2+

3-

4+

  2.

Sorin Toma Boc

5K

CSRB

4

14

9+

3+

1-

5+

6+

  3.

Codin Cocioabă

4K

CSRB

4

13

4+

2-

10+

1+

8+

  4.

Dragoș Minjină

9K

CSRB

3

13

3-

6+

8+

7+

1-

  5.

Rafael Bădrăgan

7K

CSRB

3

12

7+

1-

6+

2-

11+

  6.

Sebastian State

11K

Bucu

2

12

10+

4-

5-

8+

2-

  7.

Mădălin Gigoi

17K

CSOV

2

7

5-

0-

11+

4-

9+

  8.

George Gigoi

15K

CSOV

1

13

1-

11+

4-

6-

3-

  9.

Nicoleta Stancu

16K

CSOV

1

7

2-

10-

0-

11+

7-

10.

Teodor Dogaru

12K

Bucu

1

7

6-

9+

3-

0-

0-

11.

Viorel Oprea

18K

CSOV

0

7

0-

8-

7-

9-

5-

Sistem de joc: elveţian
Runde: 5 (6-16 participanţi); 6 (mai mult de 16 participanţi)
Timp de gîndire: 60 de minute
Byo-yomi: 15 pietre/5 minute (sau 30 sec/mutare)
Komi: 6,5 puncte
Regulament de joc: japonez
Arbitru principal: Dan Amira
Taxa de concurs: 10 lei, 5 lei elevi si studenţi, gratuit sub 12 ani.

Program
 
    Sâmbătă 20 septembrie     Duminică 21 septembrie  
             
    09:45-10:15 - înscriere
10:30 - Runda I
12.30 -13.30 - pauza de masă
13:30 - Runda II
16:30 - Runda III

   


10:30 - Runda IV
12.30-13.30 - pauza de masă
13:30 - Runda V

 

 

Jucători înscriși


Nume

Rg

Club

  1.

Minjină Dragoș

8K

CSRB

  2.

State Sebastian 11K CS361

  3.

Bogaciev Andi 4k Sana

  4.

Lungu Adrian 4k CSRB

  5.

Ion Marius 8k CSRB

  6.

Dogaru Teodor 11k 361

  7.

Gigoi George 15k CSOV

  8.

Gigoi Mădălin 17k CSOV

  9.

Stancu Nicoleta

16k

CSOV

10. Oprea Viorel 18k CSOV
11. Codin Cocioabă 4k CSRB
12. Rafael Bădrăgan 6k CSRB