HomeSemifinala Campionatului National 2014
= 17 - 18 mai =

La semifinala de anul acesta au participat același număr de daniști ca și anul trecut, unsprezece. De comun acord, participanții la semifinală au hotărît să coopteze al doisprezecelea jucător, pe Iulian Militaru, venit să joace la open. Rezultatul poate fi văzut în tabelul de mai jos.

Clasament - Foto

 

Nume

Rg

Club

V

SOS

R1

R2

R3

R4

R5

R6

1

Corlan

Lucian

5D

CSRB

5

18

7+

3+

4+

6+

5+

0-

2

Chirila

George

1D

CSRB

4

18

6-

9+

8+

5-

7+

3+

3

Oprisan

Liviu

4D

Bucu

4

18

12+

1-

10+

4+

6+

2-

4

Iugulescu

Dan

3D

CSRB

4

17

11+

8+

1-

3-

9+

6+

5

Sora

Sorin

4D

Crav

4

16

9+

6-

12+

2+

1-

8+

6

Calota

Lucretiu

5D

Brsv

3

24

2+

5+

7+

1-

3-

4-

7

State

Silvestru

2D

Bucu

3

15

1-

12+

6-

10+

2-

11+

8

Santa

Ionel

2D

Brsv

2

17

10+

4-

2-

9-

11+

5-

9

Vasiloanca

Codrin

1D

Brai

2

15

5-

2-

11+

8+

4-

0-

10

Militaru

Iulian

2K

Bucu

2

10

8-

11+

3-

7-

12+

0-

11

Sora

Adelina

1D

Crav

1

13

4-

10-

9-

12+

8-

7-

12

Lita

Mihai

2D

Bucu

0

14

3-

7-

5-

11-

10-

0-

În paralel, s-a desfășurat un open cu un număr redus de participanți:

 

Nume

Rg

Club

V

SOS

R1

R2

R3

R4

R5

1

Minjina

Dragos

9k

CSRB

4

10

4+

3+

2+

5+

0-

2

Nitu

Mircea

10k

Bucu

4

8

6+

5+

1-

4+

7+

3

State

Sebastian

12k

Bucu

3

7

7+

1-

5+

0=

4+

4

Dogaru

Teodor

12k

Bucu

2

12

42

6+

7+

2-

3-

5

Alexandrescu

Mihnea

15k

Bucu

1

12

0=

2-

3-

1-

6+

6

Vasiloanca

Victor

13k

Brai

1

7

2-

4-

0=

7+

5-

7

Grabovski

Fridrih

15k

CSRB

0

10

3-

0=

4-

6-

2-

 

Program
   

Sâmbătă 17 mai

 
    09:00-9:50 - înscriere
10:00 - Runda I
14.00 - Runda II
17:00 - Runda III
 
       
    Duminică 18 mai  
   

09:00 - Runda IV
12.00 - Runda V
16:00 - Runda VI
17:00 - Premierea

 

Regulament

Sistem de joc: elveţian
Runde: 6
Timp de gîndire: 60 de minute
Byo-yomi: 30 sec/mutare
Komi: 6,5 puncte
Regulament de joc: japonez
Arbitru principal: Dan Amira
Arbitru secund: Iulian Dragomir