2011 Campionatului Naţional de Go Veterani - ediţia a 5-a calendar 2014
= Bucureşti, 25-26 ianuarie 2014 =
Home

Clasament final Foto

În paralel cu CN Veterani s-a desfasurat și un concurs de copii

Pl

Name

Rang


Club

mms

sos

sosos

R1

R2

R3

R4

R5

1

Ghioc

Constantin

5D

361

28

134

669

6+

3+

2-

4+

5+

2

Calota

Lucretiu

5D

Tengen

28

134

668

4+

5+

1+

3-

7+

2

Oprisan

Liviu

4D

361

28

134

668

7+

1-

5+

2+

4+

4

Lita

Mihai

2D

GoVest

26

136

661

2-

7+

6+

1-

3-

5

Sora

Sorin

4D

Crav

26

135

640

11+

2-

3-

8+

1-

6

Toma

Iulian

3D

Atari

26

130

644

1-

10+

4-

7-

9+

7

Vitca

Dan

3D

Atari

26

129

656

3-

4-

16+

6+

2-

8

Budai

Francisc

3K

CSRB

26

121

612

12+

13+

9+

5-

15+

9

Nuteanu

Liviu

2K

CSRB

25

124

607

14+

12+

8-

10+

6-

10

Bogaciev

Iulian

4K

Bucu

25

121

612

16+

6-

11+

9-

12+

11

Bunea

Vasile

5K

Orad

25

117

614

5-

14+

10-

15+

16+

12

Ichim

Viorel

6K

GoVest

24

119

608

8-

9-

15+

16+

10-

13

Dragomir

Iulian

8K

CSRB

24

114

571

15+

8-

0=

0=

0=

14

Ion

Marius

8K

CSRB

23

116

571

9-

11-

0=

0=

0=

15

Dumbrava

Mihai

16K

CSRB

22

120

593

13-

16+

12-

11-

8-

16

Grabovski

Fridrih

14K

CSRB

21

122

606

10-

15-

7-

12-

11-

 

În zilele de 25-26 ianuarie 2013 la sediul CSRB s-a desfăşurat a cincea ediţie a Campionatului Naţional de Go Veterani.

Ediția participanți

Media Rating
(primii șase)

Campion Vicecampion
= 1 = 7 1781 Iulian Toma Bogdan Câmpianu
= 2 = 12 1970 Adrian Ghioc Iulian Toma
= 3 = 12 2181 Adrian Ghioc Petru Oancea
= 4 = 10 2116 Petru Oancea Lucrețiu Calotă
= 5 = 16   Adrian Ghioc Lucrețiu Calotă

REGULAMENT
5 runde în sistem Mac-Mahon, cu două grupe separate la 2 puncte, grupa de top formată din primii 6-8 jucători (în ordinea ratingului).

Timp de gîndire: 60 de minute
Byo-yomi: 15 mutări/5 minute (sau 30"/mutare)
Tie-breakuri: SOS, SOSOS
Regulament de joc: japonez
Arbitru principal: Dan Amira

Înscriere pe saitul FRGo sau prin email

PROGRAM:
Sâmbătă 25 ianuarie Duminică 26 ianuarie
9:30-10:15 - înscriere
10:30 - Runda I
14:00 - Runda II
17:00 - Runda III

10:30 - Runda IV
14:00 - Runda V

17:30 - Premierea
 
 
Jucători înscrişi
 
nume
rang
club
  1. Lucrețiu Calotă 5d Tengen
  2. Constantin Ghioc 5d 361
  3. Liviu Oprișan 4d 361
  4. Iulian Toma 3d Atari
  5. Liviu Nuțeanu 2k Bucu
  6. Bunea Vasile 5k GoVest
  7. Gabriel Ciobanu 8k GoVest
  8. Iulian Dragomir 8k CSRB
  9. Marius Ion 8k CSRB
10. Grabovski Fridrih 15k CSRB
11.      
12.      

Veterani Invitați