HomeCupa României la Go - Semifinală
= 2-3 noiembrie 2013 =

Clasament:


Nume

Rang

Club

V

Sos

R1

R2

R3

R4

R5

1

Ionel Santa

2D

Tengen

4

11

6+

5+

3+

2-

4+

2

Ion Dobrescu

2D

CSRB

3

12

3-

6-

4+

1+

5+

3

Larisa Popescu

1K

CSRB

3

12

2+

4-

1-

5+

6+

4

George Chirila

1D

CSRB

2

13

5-

3+

2-

6+

1-

5

Rares Ghioc

2K

361

2

13

4+

1-

6+

3-

2-

6

Mihai Lita

2D

GoVest

1

14

1-

2+

5-

4-

3-

Clubul Sportiv Radu Baciu a organizat în zilele de 2-3 noiembrie 2013 Semifinalele Cupei României la Go (etapă locală de club).

Obiectivul concursului a fost calificarea în finală a celor mai buni dintre jucătorii cu rang 1d si 2d, la care se adaugă jucătorii calificați din sferturi.

Conform Regulamentului de desfăşurare a Cupei României la Go, s-au calificat în finală 25% dintre sportivii prezenţi la concurs, fără departajare la număr egal de puncte Ionel Santa, Ion Dobrescu și Larisa Popescu

Sistem de joc: elveţian
Runde: 5 (6-16 participanţi); 6 (mai mult de 16 participanţi)
Timp de gîndire: 60 de minute
Byo-yomi: 15 pietre/5 minute (sau 30 sec/mutare)
Komi: 6,5 puncte
Regulament de joc: japonez
Arbitru principal: Iulian Dragomir
Arbitru secund: Sorin Toma Boc
Taxa de concurs: 10 lei, 5 lei elevi si studenţi, gratuit sub 12 ani.

 

 

Program
 
    Sâmbătă 2 noiembrie     Duminică 3 noiembrie  
             
    09:30-9:50 - înscriere
10:00 - Runda I
12.30-13.30 - pauza de masă
13:30 - Runda II
16:30 - Runda III

   


10:30 - Runda IV
13.00-14.00 - pauza de masă
14:00 - Runda V
17:00 - Runda VI

 

Cine poate participa

Jucătorii activi care pot participa la semifinalele Cupei României (din Bucuresti, Cluj sau Brăila) sînt:

Avram

Laura

Bist

2d

2235

Arsinoaia

Viorel

Tims

2d

2224

Pitrop

Alexandru

Boto

2d

2224

Sandulescu

Romulus

Bucu

2d

2211

Ginguta

George

Cluj

2d

2196

Santa

Ionel

Brsv

2d

2189

Toma

Theodor

Brai

2d

2143

Farcas

Alexandru

Giar

2d

2137

Badea

Alin

Crav

1d

2133

Ciornei

Radu

Crav

2d

2123

Bordea

George

Drob

1d

2122

State

Silvestru

LocB

1d

2122

Burzo

Sergiu

Cluj

2d

2120

Grigoriu

Elian_Ioan

Galt

1d

2119

Chirila

George

CSRB

1d

2103

Martin

Adrian

Drob

1d

2088

Sora

Adelina

Crav

2d

2086

Lita

Mihai

Bucu

2d

2068

Viscea

Mihail

Slob

1d

2067

Cenuse

Emil

Drob

1d

2051

Florea

Ovidiu

Bist

1d

2049

Susan

Calin

Cluj

2d

2042

Vasiloanca

Codrin

Brai

1d

2032

Danila

Marius

Brai

2d

2016

Farcas

Andrei

Giar

1d

2016

Beznea

Florentin

Brai

1d

2015

Harjoghe

Eduard

Brai

1d

2009

Pisica

Florin

CSRB

1d

2001

Daescu

Marcel

Drob

1d

1985

Cobeli

Cristian

VaDo

1d

1926

Pentru a putea participa în această etapă, sportivii calificaţi din sferturile sde finală va trebui fie legitimaţi la un club şi să aibă achitată taxa de viză anuală a sportivului.