HomeCupa României la Go - sferturi de Finală -
= 28-29 septembrie 2013 =

Cupa României - Sferturi de finală

Rezultate Foto

  Nume Rg Club V Sos   R1 R2 R3 R4 R5

1

Popescu

Larisa

2K

CSRB

5

10

58

6+

7+

2+

3+

4+

2

Ghioc

Rares

2K

Bucu

3

13

53

4+

5+

1-

6+

3-

3

Lungu

Iulian

2K

Galt

3

13

53

5-

4+

6+

1-

2+

4

Barbu

Tiberiu

2K

Bucu

2

12

45

2-

3-

0+

7+

1-

5

Dorus

Catalin

1K

CSRB

2

7

35

3+

2-

7+

0

0

6

Amira

Dan

3K

CSRB

1

11

36

1-

0+

3-

2-

0

7

Lungu

Adrian

4K

CSRB

1

9

29

0+

1-

5-

4-

0

Clubul Sportiv Radu Baciu a organizat în zilele de 28-29 septembrie 2013 sferturile de finală ale Cupei României la Go (etapă locală de club).
S-au calificat în semifinală Popescu Larisa, Ghioc Rareș și Lungu Iulian.
Obiectivul concursului este calificarea în semifinală a celor mai buni dintre jucătorii cu rang între 3kyu şi 1 kyu, plus jucătorii calificaţi din etapa anterioară.
Conform Regulamentului de desfăşurare a Cupei României la Go, se vor califica în semifinală 25% dintre sportivii prezenţi la concurs, plus cei cu punctaj egal cu ultimul calificat (fără departajare la număr egal de puncte).


Sistem de joc: elveţian
Runde: 5 (6-16 participanţi); 6 (mai mult de 16 participanţi)
Timp de gîndire: 60 de minute
Byo-yomi: 15 pietre/5 minute (sau 30 sec/mutare)
Komi: 6,5 puncte
Regulament de joc: japonez
Arbitru principal: Dan Amira
Taxa de concurs: 10 lei, 5 lei elevi si studenţi, gratuit sub 12 ani.
inscriere prin email la csrb361@gmail.com

 

Program
 
    Sâmbătă 28 septembrie     Duminică 29 septembrie  
             
    09:30 - 10:15 - înscriere
10:30 - Runda I
12.30 - 13.30 - pauza de masă
13:30 - Runda II
16:30 - Runda III

   


10:30 - Runda IV
12.30 - 13.30 - pauza de masă
13:30 - Runda V

 

 

 

Cine poate participa

Această competiţie organizată de CSRB este dedicată jucătorilor din Muncipiul Bucureşti avînd rang între 3 şi 1kyu, la care se adaugă sportivii calificaţi din optimi , dar pot participa jucători din toată ţara. Jucătorii activi invitaţi la această etapă sînt următorii:


nume

prenume

club

rang

rating

1

Zamfirache

Cristian

Bucu

1k

2015

2

Radu

Stefan

Bucu

1k

1968

3

Sorescu

Louis

Pite

1k

1964

4

Sburlea

Bogdan

Bucu

1k

1960

5

Dobranis

Darius

Bist

1k

1955

6

Dorus

Catalin

CSRB

1k

1954

7

Popescu

Larisa

CSRB

1k

1951

8

Vaida

Sorin

Orad

2k

1940

9

Partenie

Octavian

Amst

2k

1936

10

Laurentiu

Florin

Brsv

2k

1936

11

Seclaman

Everin

Bucu

2k

1934

12

Barbu

Tiberiu

Bucu

2k

1925

13

Ilie

Sebastian

Pits

2k

1925

14

Orboiu

Lucian

Baca

2k

1920

15

Nae

Alexandru

LocB

2k

1919

16

Nuteanu

Liviu

Bucu

2k

1914

17

Viasu

Mihai

Drob

2k

1908

18

Ilie

Iulian

Galt

2k

1904

19

Iacob

Alexandru

Brai

2k

1903

20

Pegulescu

Cornel

Tims

2k

1899

21

Grigoriu

Elian

Galt

2k

1889

22

Nedan

Adrian

Sibi

2k

1887

23

Lungu

Iulian

Galt

2k

1887

24

Ungurean

Cezar

Brsv

2k

1880

25

Barbulescu

Dan

CSRB

2k

1873

26

Ghioc

Rares

Bucu

2k

1855

27

Stanciu

Bogdan

Drob

3k

1849

28

Teodor

Sandu

Galt

3k

1848

29

Matei

Petre

Giar

3k

1847

30

Berbecariu

Flaviu

Bist

3k

1841

31

Dobranis

Denis

Bist

3k

1839

32

Budai

Francisc

CSRB

3k

1834

33

Stanciu

Alin

Drob

3k

1827

34

Amira

Dan

CSRB

3k

1816

35

Filippi

Alexandru

CSRB

3k

1815

36

Alexandru

Augustin

Tulc

3k

1807

37

Balazs

Aron

TgMs

3k

1804

38

Olah

Ioan

Orad

3k

1802

39

Padurariu

Sorin

Sibi

3k

1798

40

Mutu

Cosmin

Drob

3k

1798

41

Jeloaica

Ronald

Drob

3k

1772