HomeCupa României la Go - şaisprezecimi de Finală -
= 17-18 august 2013 =

Cupei României la Go, etapa 1 (20-9kyu) Foto

În urma rezultatelor obţinute în prima etapă a Cupei României, primii doi clasaţi s-au calificat în etapa optimi de finală, care va avea loc în data de 7-8 septembrie 2013. Pentru a putea participa în următoarea etapă, cei doi sportivi calificaţi va trebui fie legitimaţi la un club şi să aibă achitată taxa de viză anuală a sportivului.


nume

rang

club

pct

sos

sosos

R1

R2

R3

R4

R5

1

Minjină

Dragoş

11K

CSRB

4

14

62

5+/b0

3+/w0

4+/w0

6+/b0

2-/b0

2

Dragomir

Iulian

9K

CSRB

4

11

52

0

9+/w0

3+/b0

4+/b0

1+/w0

3

Asaftei

Elena

14K

CSRB

3

14

56

7+/b0

1-/b0

2-/w0

5+/w0

8+/w0

4

Dogaru

Alexandru

15K

LocB

3

14

53

8+/w0

6+/b0

1-/b0

2-/w0

7+/b0

5

Grabovski

Fridrih

15K

CSRB

2

13

56

1-/w0

7+/w0

8-!b0

3-/b0

6+/w0

6

Camaraşu

Costin

14K

CSRB

2

10

51

9+/b0

4-/w0

0

1-/w0

5-/b0

7

Asaftei

Aurelia

18K

CSRB

2

9

51

3-/w0

5-/b0

9+/b0

0

4-/w0

8

Segheato

Cristian

19K

CSRB

2

9

51

4-/b0

0

5-!w0

9+/w0

3-/b0

9

Rădulescu

Dan

18K

CSRB

1

10

39

6-/w0

2-/b0

7-/w0

8-/b0

0

Sistem de joc: elveţian
Runde: 5 (6-16 participanţi); 6 (mai mult de 16 participanţi)
Timp de gîndire: 45 de minute
Byo-yomi: 15 pietre/5 minute (sau 30 sec/mutare)
Komi: 6,5 puncte
Regulament de joc: japonez
Arbitru principal: Dan Amira
Taxa de concurs: 10 lei, 5 lei elevi si studenţi, gratuit sub 12 ani.

 

Program
 
    Sâmbătă 4 august     Duminică 5 august  
             
    09:30-10:15 - înscriere
10:30 - Runda I
12.30-13.30 - pauza de masă
13:30 - Runda II
16:30 - Runda III

   


10:30 - Runda IV
12.30-13.30 - pauza de masă
13:30 - Runda V

 

Cine poate participa

Această competiţie organizată de CSRB este dedicată jucătorilor din Muncipiul Bucureşti, dar pot participa sportivi din toată ţara. Jucătorii activi din Bucureşti invitaţi la această etapă au fost următorii:

1

Petrescu

Daria

Bucu

20k

2

Radulescu

Stefania

Bucu

20k

3

Alexandrescu

Crina

Bucu

20k

4

Ursu

Maria

Bucu

20k

5

Chivu

Floris

Bucu

19k

6

Tanase

Teodor

Bucu

20k

7

Alexandrescu

Mihnea

Bucu

19k

8

Serban

Ioana

CSRB

20k

9

Chiron

Adrian

CSRB

20k

10

Dobrescu

Stefan

CSRB

20k

11

Stanescu

Andian

CSRB

20k

12

Vasile

Vlad

CSRB

20k

13

Dobre

Mihai

CSRB

20k

14

Tudorascu

Mara

CSRB

20k

15

Tudorascu

Stefana

CSRB

20k

16

Segheato

Cristian

CSRB

19k

17

Mavris

Florin

CSRB

19k

18

Butufei

Tudor

CSRB

17k

19

Tudorascu

Vlad

CSRB

20k

20

Asaftei

Aurelia

CSRB

18k

21

Chirculete

Andrei

CSRB

20k

22

Radu

Marius

CSRB

18k

23

Diaz

Daniel

CSRB

18k

24

Milea

Claudia

CSRB

17k

25

Butufei

Adonis

CSRB

17k

26

Grabovski

Fridrih

CSRB

15k

27

Rosca

Mihai

CSRB

15k

28

Dumbrava

Mihai

CSRB

14k

29

Asaftei

Elena

CSRB

15k

30

Maganean

Setin

CSRB

14k

31

Minjina

Dragos

CSRB

11k

32

Tarta

Silviu

CSRB

11k

33

Foca

Horatu

CSRB

10k

34

Dragomir

Iulian

CSRB

9k

35

Tanasescu

Andrei

LocB

20k

36

Pascu

Ana

LocB

17k

37

Dogaru

Alexandru

LocB

15k

38

Nitu

Mircea

LocB

12k

39

State

Sebastian

LocB

11k

40

Dadavi

Bianca

LocB

9k