Homeccr0   Marele Premiu „Radu Baciu” 4.1   
= București, 15-16 decembrie 2012 =

Marele Premiu „Radu Baciu” este un turneu de GO privat, organizat sub patronajul Clubului Sportiv „GoVest” Oradea. Turneul se desfășoară în mai multe etape, prima fiind la Bucureşti. La turneu pot participa jucători de go indiferent de rang sau legitimare la cluburi FRGo. Câştigătorul turneului va fi jucătorul care va cumula cele mai multe puncte prin participarea la mai multe etape ale turneului. Acesta va primi trofeul „Radu Baciu” la etapa finală, organizată la Oradea.

Participarea la o etapă a turneului aduce puncte fiecărui jucător în clasamentul general final după cum urmează:
- 0,5 puncte pentru fiecare partidă jucată;
- 0,5 puncte pentru cazul în care stă pe bară din cauza numărului impar de participanţi;
- 1 punct pentru fiecare victorie;
- bonus pentru primele 10 locuri, descrescător: 12 puncte locul 1; 11puncte locul 2; (.........); şi 3 puncte pt locul 10.
- bonus 3 puncte pentru 5 victorii, 2 puncte pentru 4 victorii, 1 punct pentru 3 victorii.
Regulamentul complet în format pdf.

În cadrul fiecărei etape, Clubul „GoVest” Oradea oferă medalii primelor locuri şi diplome participanţilor.

Radu BaciuREGULAMENT MPRB 4.1
Sistem elveţian, cu reguli japoneze.

Timp de gândire: 60 de minute
byo-yomi: 10 pietre/5 minute
Komi: 6,5 puncte
Taxa de participare: 10 lei (5lei elevi)
Arbitru principal: Dan Amira
Înscriere pe saitul GoVest
(sau csrb361@gmail.com; tel. 0722240192)

PROGRAM:
Sâmbătă 15 decembrie Duminică 16 decembrie
9:30-10:15 - înscriere
10:30 - Runda I
14:00 - Runda II
17:00 - Runda III

10:30 - Runda IV
14:30 - Runda V

S-a încheiat Prima etapă a celei de-a patra ediții a competiției

Marele Premiu Radu Baciu - foto

  Grupa A

1.

Dan Iugulescu

2D

CSRB

4

14

69

7+

5+

6+

3+

2-

2.

Silvestru State

1K

LocB

4

14

60

9+

7+

3-

8+

1+

3.

George Chirilă

1D

CSRB

4

12

71

10+

6+

2+

1-

5+

4.

Tiberiu Barbu

2K

Bucu

3

8

67

6-

10+

5-

7+

8+

5.

Mihai Liță

2D

Bucu

2

15

60

8+

1-

4+

6-

3-

6.

Valentin Popa

2D

CSRB

2

15

59

4+

3-

1-

5+

9-

7.

Cătălin Doruș

1K

CSRB

2

13

59

1-

2-

9+

4-

10+

8.

Nedan Adrian

3K

Sibi

2

11

60

5-

9+

10+

2-

4-

9.

Alexandru Filippi

3K

CSRB

2

10

66

2-

8-

7-

10+

6+

10.

Codin Cocioabă

3K

CSRB

0

13

54

3-

4-

8-

9-

7-

 


Grupa B

11.

Alexandru Acsinte

6K

Sibi

5

15

77

21+

15+

14+

12+

13+

12.

Mircea Guga

8K

CSRB

4

16

68

18+

20+

16+

11-

14+

13.

Sorin Boc

5K

CSRB

3

17

67

19+

14-

17+

15+

11-

14.

Stan Andrei

9K

CSRB

3

16

67

27+

13+

11-

18+

12-

15.

Nichita Fedul

4K

Slob

3

15

59

24+

11-

26+

13-

16+

16.

Iulian Bogaciev

5K

Bucu

3

14

66

23+

17+

12-

20+

15-

17.

Ovidiu Covaci

11K

PtNt

3

12

57

22+

16-

13-

25+

24+

18.

Alexandru Dogaru

18K

Bucu

3

10

55

12-

28+

30+

14-

22+

19.

Silviu Tarta

12K

CSRB

3

9

53

13-

0-

21+

23+

20+

20.

Sebastian State

11K

LocB

2

13

58

28+

12-

22+

16-

19-

21.

Mihai Dumbrava

15K

CSRB

2

13

46

11-

25+

19-

24-

29+

22.

Patricia Tudor

19K

CSRB

2

11

54

17-

23+

20-

27+

18-

23.

Fridrih Grabovski

14K

CSRB

2

10

51

16-

22-

28+

19-

27+

24.

Dragos Minjina

11K

CSRB

2

9

49

15-

27+

0-

21+

17-

25.

Mircea Nitu

12K

LocB

2

6

35

0-

21-

29+

17-

31+

26.

Iulian Dragomir

8K

CSRB

2

4

22

29+

0+

15-

0-

0-

27.

Mihnea Alexandrescu

18K

Bucu

1

9

49

14-

24-

31+

22-

23-

28.

Andrei Chirculete

20K

CSRB

1

8

44

20-

18-

23-

29-

30+

29.

Marius Radu

18K

CSRB

1

7

31

26-

0-

25-

28+

21-

30.

Vlad Tudorascu

20K

CSRB

0

4

18

0-

0-

18-

0-

28-

31.

Stefana Tudorascu

20K

CSRB

0

3

15

0-

0-

27-

0-

25-