HomeCupa Ascig 2012
= 17-18 noiembrie =

Cupa ASCIG la Go este un eveniment aflat la a VI-a ediţie. Concursul este destinat celor-care-nu-ştiu-să-joace-Go şi adună anual studenţi din mai multe universităţi bucureştene.
După 2 săptămâni de antrenamente, şi-au încercat forţele în prima lor competiţie de go.

Îmcepători


nume

prenume

R1

R2

R3

R4

R5

V

SOS

1

Radu

Marius

2+

4+

3+

7+

6+

5

15

2

Tudor

Patricia

1-

5+

12+

8+

4+

4

13

3

Mavriş

Florin

12+

11+

1-

6+

8+

4

10

4

Ene

Ştefan

5+

1-

7+

9+

2-

3

16

5

Huţuţui

Stelian

4-

2-

10+

11+

12+

3

9

6

Preda

Liana

8+

7-

9+

3-

1-

2

15

7

Istrate

Andrei

10+

6+

4-

1-

0-

2

11

8

Dobre

Alexandru

6-

10+

13+

2-

3-

2

11

9

Tudose

Giuliana

11-

12+

6-

4-

10+

2

7

10

Popa

Diana

7-

8-

5-

12+

9-

1

9

11

Tănase

Teodor

9+

3-

0-

5-

0-

1

9

12

Simion

Bianca

3-

9-

2-

10-

5-

0

14

13

Gheorghe

Gabriela

0-

0-

8-

0-

0-

0

2

Regulament

Sistem de joc: elveţian
Runde: 5 (sub 20 de jucători) ; 6 (peste 20 de jucători)
Timp de gîndire: 45 de minute
Byo-yomi: 15 pietre/5 minute (sau 30 sec/mutare)
Komi: 6,5 puncte
Regulament de joc: japonez
Arbitru principal: Iulian Dragomir
Arbitru secund: Dan Amira

Anul acesta, în paralel, s-a desfăşurat şi prima competiţie a Veteranilor Cupei ASCIG, la care au participat cîţiva dintre „absolvenţii” primelor 5 ediţii.

 

„Veterani”


nume

prenume

Rang

R1

R2

R3

R4

R5

V

SOS

1

Motorga

Alina

8K

0-

4+

2+

3+

7+

4

8

2

Bugoi

Valentin

13K

6+

3+

1-

4+

5-

3

11

3

Stuparu

Cornelius

16K

4+

2-

5-

1-

9+

2

11

4

Ciupitu

Silviu

20K

3-

1-

9+

2-

6+

2

10

5

Măgănean

Setin

14K

0-

0-

3+

0-

2+

2

5

6

Pleşea

Ionuţ

19K

2-

9+

0-

0-

4-

1

5

7

Stan

Andrei

9K

0-

0-

0-

9+

1-

1

4

8

Taraş

Sandu

18K

9+

0-

0-

0-

0-

1

0

9

Şoarece

Laurenţiu

20K

8-

6-

4-

7-

3-

0

7

 


 

Program
 
    Sâmbătă 17 noiembrie     Duminică 18 noiembrie  
             
    09:00-9:50 - înscriere
10:00 - Runda I
12.00 - Runda II
14:00 - pauza de masă
15:00 - Runda III

   

10.00 - Runda IV
12:00 - Runda V
14.00 - pauza de masă
15:00 - Runda VI
17:30 - Premiere