HomeCupa României la Go - Semifinală
= 27-28 octombrie 2012 =

În urma rezultatelor obţinute în cea de-a patra etapă a Cupei României la Go, organizată de Clubul Sportiv "Radu Baciu", Dan Iugulescu şi Valentin Popa s-au calificat pentru Finala Cupei României la Go, care va avea loc în zilele de 24-25 noiembrie 2012.

Clasament (foto)

  Nume Prenume Rang V Club R1 R2 R3 R4 R5

1

Iugulescu

Sergiu_Dan

2D

5

CSRB

2+ 5+ 3+ 4+ 6+

2

Popa

Valentin

2D

4

CSRB

1- 7+ 5+ 3+ 4+

3

Filippi

Alexandru

4K

3

CSRB

0+ 6+ 1- 2- 8+

4

Santa

Ionel

2D

2

Tengen

5- 8+ 6+ 1- 2-

5

State

Silvestru

1D

2

LocB

4+ 1- 2- 8+ 7-

6

Lita

Mihai

2D

2

GoVest

8+ 3- 4- 7+ 1-

7

Chirila

George

1D

2

CSRB

0- 2- 8+ 6- 5+

8

Cocioaba

Ion_Codin

2K

0

CSRB

6- 4- 7- 5- 3-

Regulament

Sistem de joc: elveţian
Runde: 5
Timp de gîndire: 60 de minute
Byo-yomi: 15 pietre/5 minute (sau 30 sec/mutare)
Komi: 6,5 puncte
Regulament de joc: japonez
Arbitru principal: Iulian Dragomir
Arbitru secund: Sorin Toma Boc
Taxa de concurs: 10 lei, 5 lei elevi si studenţi, gratuit sub 12 ani.

 

Program
 
    Sâmbătă 27 octombrie     Duminică 28 octombrie  
             
    09:30-9:50 - înscriere
10:00 - Runda I
12.30-13.30 - pauza de masă
13:30 - Runda II
16:30 - Runda III

   


10:30 - Runda IV
13.00-14.00 - pauza de masă
14:00 - Runda V

 

Cine poate participa la Semifinale

Această competiţie este dedicată jucătorilor avînd rang între 1 şi 3dan, inclusiv jucătorii clasificaţi 1dan de probă la data concursului, la care se adaugă sportivii calificaţi din sferturile de finală. Jucătorii activi invitaţi la semifinala Cupei României la Go ediţia 2012 sînt:

1

Ghetu

George

Cluj

2d

2240

2

Arsinoaia

Viorel

Tims

2d

2224

3

Avram

Laura

Bist

2d

2218

4

Iugulescu

Dan

Brai

2d

2208

5

Pitrop

Alexandru

Boto

2d

2202

6

Santa

Ionel

Bucu

2d

2197

7

Toma

Theodor

Brai

2d

2192

8

Farcas

Alexandru

Giar

2d

2137

9

Badea

Alin

Crav

1d

2120

10

Sora

Adelina

Crav

1d

2114

11

Susan

Calin

Cluj

2d

2111

12

Vasiloanca

Codrin

Brai

1d

2108

13

Dobrescu

Ion

CSRB

2d

2084

14

Cojanu

Gabriel

Cons

1d

2081

15

Lita

Mihai

Bucu

2d

2079

16

Ghita

Ionel

Brsv

1d

2077

17

Botezat

Radu

Bucu

1d

2070

18

Popa

Valentin

Bucu

2d

2066

19

Opris

Mihai

Bucu

1d

2063

20

Viscea

Mihail

Slob

1d

2056

21

Florea

Ovidiu

Bist

1d

2049

22

Farcas

Andrei

Giar

1d

2016

23

Danila

Marius

Brai

2d

2016

24

Beznea

Florentin

Brai

1d

2015

25

Ganguta

George

Cluj

1d

2013

26

Fofirca

Dragos

Brai

1d

2010

27

Chirila

George

CSRB

1d

2007

28

State

Silvestru

LocB

1d

2003

29

Pisica

Florin

CSRB

1d

2001

30

Stochita

Ionut

Brai

1d

1884

31

Daescu

Marcel

Drob

1d

1670

Vezi şi lista jucătorilor inactivi care pot participa la semifinală

Sportivi calificaţi din sferturi

Pl

Name

Prenume

Rang

Club

1

Bărbulescu Dan 3k

CSRB

2

Cocioabă Codin 2k

CSRB

3

Filippi Alexandru 4k

CSRB

4

Amira Dan 2k

CSRB

Pentru a putea participa în această etapă, aceşti patru sportivi calificaţi va trebui fie legitimaţi la un club şi să aibă achitată taxa de viză anuală a sportivului.