HomeCupa României la Go - Optimi de Finală
= 25-26 august 2012 =

Foto

În urma rezultatelor obţinute în cea de-a doua etapă a Cupei României primii opt clasaţi s-au calificat în etapa sferturi de finală, care va avea loc în data de 15-16 septembrie 2012. Pentru a putea participa în următoarea etapă, cei opt sportivi calificaţi va trebui fie legitimaţi la un club şi să aibă achitată taxa de viză anuală a sportivului.

Pl

Name

Prenume

Rang

Club

V

R1

R2

R3

R4

R5

1

Filippi

Alexandru

  4K

CSRB

4

2+

3+

6+

5-

4+

2

Guga

Mircea

  9K

CSRB

4

1-

4+

10+

9+

5+

3

Andrei

Razvan

  8K

VaDo

4

13+

1-

12+

6+

9+

4

Dragomir

Iulian

  9K

CSRB

3

9+

2-

5+

7+

1-

5

Cirimpei

Sabin

  7K

CSRB

3

10+

7+

4-

1+

2-

6

Boc

Sorin

  5K

CSRB

3

8+

11+

1-

3-

12+

7

Stan

Andrei

  9K

CSRB

3

14+

5-

8+

4-

11+

8

State

Sebastian

11K

LocB

3

6-

13+

7-

12+

14+

9

Bogaciev

Iulian

  4K

Bucu

2

4-

10+

11+

2-

3-

10

Minjina Dragos

12K

CSRB

2

5-

9-

2-

14+

13+

11

Mihalcea

Loredana

  8K

CSRB

2

12+

6-

9-

13+

7-

12

Ciuta

Andrei

12K

GoVest

1

11-

14+

3-

8-

6-

13

Bugoi

Valentin

13K

CSRB

1

3-

8-

14+

11-

10-

14

Dogaru Alexandru

17K

LocB

0

7-

12-

13-

10-

8-

Sistem de joc: elveţian
Runde: 5
Timp de gîndire: 60 de minute
Byo-yomi: 15 pietre/5 minute (sau 30 sec/mutare)
Komi: 6,5 puncte
Regulament de joc: japonez
Arbitru principal: Dan Amira
Arbitru secund: Sorin Toma Boc
Taxa de concurs: 10 lei, 5 lei elevi si studenţi, gratuit sub 12 ani.

 

Program
 
    Sâmbătă 25 august     Duminică 26 august  
             
    09:30-9:50 - înscriere
10:00 - Runda I
12.30-13.30 - pauza de masă
13:30 - Runda II
16:30 - Runda III

   


10:30 - Runda IV
13.00-14.00 - pauza de masă
14:00 - Runda V

 

Cine poate participa

Această competiţie organizată de CSRB este dedicată jucătorilor din Muncipiul Bucureşti avînd rang între 8 şi 4kyu, la care se adaugă sportivii calificaţi din şaisprezecimi, dar pot participa jucători din toată ţara. Jucătorii activi din Bucureşti care sînt invitaţi la această etapă sînt următorii:

 
nume
prenume
club
rang
rating

1

Filippi

Alexandru

CSRB

4k

1748

2

Bogea Viorel CSRB 4k 1716

3

Purice

Sabin

Bucu

4k

1706

4

Bogaciev

Iulian_Andi

Bucu

4k

1658

5

Boc

Sorin_Toma

CSRB

5k

1607

6

Nenoiu

Mihai

CSRB

5k

1585

7

Militaru

Iulian

Bucu

6k

1578

8

Costea

Valeria

CSRB

6k

1567

9

Ichim

Viorel

Bucu

5k

1557

10

Axente

Cristina

LocB

6k

1500

11

Suciu

Alexandru

Bucu

6k

1497

12

Gradinariu

Mihaela

Bucu

6k

1475

13

Cherestes

Ioan

Bucu

7k

1425

14

Cirimpei Sabin CSRB 7k 1375
15

Axente

Ionel

LocB

7k

1359

16

Mihalcea

Loredana

CSRB

7k

1349

17

Stihi

George

Bucu

8k

1345

18

Paven

Horia

CSRB

8k

1338

19 Motorga Alina CSRB 8k 1336
20

Ciobanu

Gabriel

Bucu

8k

1332

21

Cherestes

Codrut

Bucu

8k

1282

Sportivi calificaţi din şaisprezecimi

Pl

Name

Prenume

Rang

Club

1

Guga

Mircea

  9K

CSRB

2

Stan

Andrei

  9K

CSRB

3

Dadavi

Bianca

  9K

LocB

4

Dragomir

Iulian

  9K

CSRB

5

Ciuta

Andrei

13K

Bucu

6

Bugoi

Valentin

13K

CSRB

7

Minjina

Dragos

12K

CSRB

8

Dogaru

Alexandru

19K

LocB

Pentru a putea participa în această etapă, cei opt sportivi calificaţi va trebui fie legitimaţi la un club şi să aibă achitată taxa de viză anuală a sportivului.