HomeCupa României la Go - şaisprezecimi de Finală -
= 4-5 august 2012 =

Foto

În urma rezultatelor obţinute în prima etapă a Cupei României primii opt clasaţi s-au calificat în optimile de finală, care va avea loc în data de 25-26 august 2012. Pentru a putea participa în următoarea etapă, cei opt sportivi calificaţi va trebui fie legitimaţi la un club şi să aibă achitată taxa de viză anuală a sportivului.

Pl

Name

Prenume

Rang

Club

V

R1

R2

R3

R4

R5

1

Guga

Mircea

  9K

CSRB

5

9+

2+

5+

3+

6+

2

Stan

Andrei

  9K

CSRB

4

10+

1-

9+

7+

4+

3

Dadavi

Bianca

  9K

LocB

3

12+

7+

4+

1-

5-

4

Dragomir

Iulian

  9K

CSRB

3

11+

6+

3-

5+

2-

5

Ciuta

Andrei

13K

Bucu

3

13+

10+

1-

4-

3+

6

Bugoi

Valentin

13K

CSRB

3

14+

4-

8+

9+

1-

7

Minjina

Dragos

12K

CSRB

3

8+

3-

11+

2-

10+

8

Dogaru

Alexandru

19K

LocB

3

7-

12+

6-

11+

13+

9

Butufei

Adonis

17K

CSRB

2

1-

15+

2-

6-

12+

10

Grabovski

Fridrih

14K

CSRB

2

2-

5-

13+

14+

7-

11

Butufei

Tudor

17K

CSRB

1

4-

14+

7-

8-

0=

12

Gutescu

Andrei

16K

LocB

1

3-

8-

15+

0=

9-

13

Chirculete

Andrei

20K

CSRB

1

5-

0=

10-

15+

8-

14

Alexandrescu

Mihnea

19K

LocB

1

6-

11-

0=

10-

15+

15

Gutescu

Adriana

20K

Bucu

0

0=

9-

12-

13-

14-

Sistem de joc: elveţian
Runde: 5 (6-16 participanţi); 6 (mai mult de 16 participanţi)
Timp de gîndire: 45 de minute
Byo-yomi: 15 pietre/5 minute (sau 30 sec/mutare)
Komi: 6,5 puncte
Regulament de joc: japonez
Arbitru principal: Dan Amira
Taxa de concurs: 10 lei, 5 lei elevi si studenţi, gratuit sub 12 ani.

 

Program
 
    Sâmbătă 4 august     Duminică 5 august  
             
    09:30-10:15 - înscriere
10:30 - Runda I
12.30-13.30 - pauza de masă
13:30 - Runda II
16:30 - Runda III

   


10:30 - Runda IV
12.30-13.30 - pauza de masă
13:30 - Runda V

 

Cine poate participa

Această competiţie organizată de CSRB este dedicată jucătorilor din Muncipiul Bucureşti, dar pot participa sportivi din toată ţara. Jucătorii activi din Bucureşti invitaţi la această etapă au fost următorii:

 
nume
prenume
club
rang
rating

1

Stan

Andrei

CSRB

  9k

1246

2

Radulescu

Mihnea

Bucu

  9k

1234

3

Niculae

Angel

Bucu

  9k

1233

4

Dadavi

Bianca

LocB

  9k

1232

5

Heffner

Eliza

CSRB

  9k

1178

6

Dragomir

Iulian

CSRB

  9k

1174

7

Guga

Mircea

CSRB

  9k

1161

8

Popescu

Catalin

CSRB

10k

1143

9

Dragoş Minjină CSRB 12k 923

10

State

Sebastian

LocB

12k

896

11

Tarta

Silviu

CSRB

12k

866

12

Nitu

Mircea

LocB

12k

861

13

Bugoi

Valentin

CSRB

13k

828

14

Caragea

Bogdan

LocB

13k

809

15

Ciuta

Andrei

Bucu

13k

774

16

Ciot Paul CSRB 13k 764

17

Grabovski

Fridrih

CSRB

14k

726

18

Maganean

Setin_Dicran

CSRB

14k

655

19

Dumbrava

Mihai

CSRB

15k

629

20

Ghioc

Emilia

Bucu

15k

590

21

Ichim

Eduard

Bucu

16k

548

22

Baluta

George

CSRB

16k

539

23

Nenoiu

Andrei

CSRB

16k

522

24

Gutescu

Andrei

LocB

16k

508

25

Fedul

Andrei

Bucu

16k

506

26

Lavoisard

Kevan

CSRB

16k

485

27

Ciot Alexandru CSRB 16k 480

28

Butufei

Tudor

CSRB

17k

422

29

Grigorescu

Ioana

Bucu

17k

385

30

Butufei

Adonis_Ilie

CSRB

17k

358

31

Pascu

Ana_Maria

LocB

18k

297

32

Nitu

George

CSRB

18k

277

33

Dogaru

Alexandru

Bucu

18k

259

34

Ilie-Niculescu

Maria

LocB

19k

210

35

Morar

David

Bucu

19k

197

36

Alexandrescu

Mihnea

Bucu

19k

183

37

Olteanu

Maria

Bucu

19k

154

38

Ciocoiu

Andrei

CSRB

20k

149

39

Chivu

Floris

Bucu

20k

100

40

Voicu

Matei

Bucu

20k

100

41

Fumea

Yvonne

Bucu

20k

100

42

Grebesit

Vlad

Bucu

20k

100

43

Dobrea

Matei

Bucu

20k

100

44

Gutescu

Adriana

Bucu

20k

100

45

Chiron

Adrian

CSRB

20k

100

46

Panduru

Beatrice

CSRB

20k

100

47

Gacal

Teoman

LocB

20k

100