Home2011 Campionatului Național de Go Veterani - ediția a 3-a calendar 2014
= București, 14-15 ianuarie 2012 =

Foto - Clasament

veverani 2012

La prima ediție au participat 7 sportivi și a fost cîștigată de Iulian Toma (3dan) de la Clubul „Atari” din Brăila. La cea de-a doua ediție, cu o participare de 12 sportivi, campionul României a fost Adrian Ghioc (5dan), de la clubul „361” din București, urmat de Iulian Toma.

Azi, 15 ianuarie 2012 s-a încheiat cea de-a treia ediție a Campionatului Național de Go Veterani. Dintre cei 16 sportivi înscriși, au participat 12.
Adrian Ghioc (5dan, C.S.361) își păstreaza titlul cîștigat anul trecut, nepierzînd nici o partidă din cele 5 jucate. Locul 2 l-a ocupat Petru Oancea (4dan, C.S.R.B.), iar pe locul 3 s-a clasat Toma Iulian (3dan, C.S. Atari Brăila). Vezi aici clasamentul final.

În prima zi de Concurs, am fost onorați de vizita unui vechi prieten al goului românesc, Liu Fang Hua.